Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ауууу, полошо не можеше да биде. Па и два црвени, сега сме без Сколс, Руни и Видиќ, наредна со Астон Вила само Чак Норис може да ни помогне.
Одеднаш титулата е предалеку...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Незнам зашо сите пишувате дека судијата бил тиквар.Според мене и двата црвени беа заслужени и сами сме си криви за тоа.Пак сами се закопавме исто како првата со Ливерпул.Со ваква форма и Ливерпул и Челзи да изгубат ништо не праиме сезонава.Едвај чекам изјава на Сер Алекс.Следната утакмица без 2ца класични првотимци и тоа против една Вила.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ауууу, полошо не можеше да биде. Па и два црвени, сега сме без Сколс, Руни и Видиќ, наредна со Астон Вила само Чак Норис може да ни помогне.
Одеднаш титулата е предалеку...
Вака беше и минатата година со Челзи, па пак освоивме. Паднавме во криза, но се вративме кога беше најтешко и на време, да признаам. Не е титулата далечна, имајте верба, во криза е играта.

Имајте верба, уште ништо не е завршено.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Мудро ипак изиграа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Незнам зашо сите пишувате дека судијата бил тиквар.Според мене и двата црвени беа заслужени и сами сме си криви за тоа.Пак сами се закопавме исто како првата со Ливерпул.Со ваква форма и Ливерпул и Челзи да изгубат ништо не праиме сезонава.Едвај чекам изјава на Сер Алекс.
Брат беа заслужени ама еден фаул не му суди на Роналдо,а 3,4 пати требаше...Па толку да го мрази да му ебам гомното..А можеше барем еднаш и да го опомени Руни а не еден фаул-жолт,една непотребна реакција-втор жолт!
 
F

fantomX

Гостин
Немате противник бе, не разбирам како тоа сте далеку од титулата. :toe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Вака беше и минатата година со Челзи, па пак освоивме. Паднавме во криза, но се вративме кога беше најтешко и на време, да признаам. Не е титулата далечна, имајте верба, во криза е играта.

Имајте верба, уште ништо не е завршено.
Да, уште водиме, ама мене некако кризава ми изгледа поголема, се одалечивме од титулата, но пак сме најблиску во споредба со Челзи и Ливерпул. :wink:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Де бе што се возбудивте толку за титулата па имате уште предност со бодови и утакмица повеќе.Сега ке биде поинтересно до крај.Утре ке се види дали и Астон Вила е во криза затоа што и они слабо играат у последно време.Иначе стварно првиот црвен си беше заслужен ни сколс не се бунеше одма си искочи
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Ќе биде интересно до крајот...

Не фати криза ....

Дури не ми се пишува..
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Ама се додека си прв си фаворит. И имаш најголеми шанси, редно беше да се падне во криза. Јас мислам дека заврши кризата после овој натпревар.
 
N

navivacka

Гостин
Според тоа што го кажувате подобро е што не ја гледав...не има фатено криза:nesum:сепак имаме натпревар помалку...издржете Тотенхем
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Многу лошо и заебано се чувствувам по натпреваров...

После првото полувреме ,несакав да коментирам -бидејќи постот единствено ке ми беше исполнет со пцовки :)

Лошо игравме, заслуживме пораз.
Заслуживме да постигнеме гол ,ама немавме среќа при двете едно-подруго акции на Руни . Руни немораше да биде исклучен.

Сепак нема да се согласам дека бродов тргнува надоле - туку ќе кажам дека поразот од ливерпул сеуште не е психолошки надминат, и дека нашиве стварно го потценија фулампа играа ептем лежерно ....надевајќи се дека топката сама ќе влезит во голот...тоа така не иде!

Ајде нареден натпревар очекувам посолидна игра и победа!
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Не ми се верува од Фулам дека изгубивме,сега ке е неизвесно до крајот...катастрофа:kesa:уште од поразот од лузерпул не се оправив па сега и овој...добро е што имаме натпревар помалку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom