Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Само колку го чекав овој натпревар луѓе мои....колку што живци и нерви искинав на првиот меч, толку сега радости и веселења ќе излезат од мене и ќе ме исполни до максимум победата на Јунајтед над пацериве, што ги мрзам од дно на душава....
Нема потценување, такви работи....едноставно го имаме најакиот тим и тоа ќе го докажат утре момците на Ферги, кои што има да изгинат на терен, како за публиката, така и за сите нас пациенти ширум светот, кои што го сакаме Јунајтед повеќе и од девојките :icon_lol:
Се најдобро утре....и да си честитаме после 90-те минути....

Long Live United....се друго подпросечно....

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Aјде само уште малку!!!:vozbud:
На Торес,Бабел треба да им ги затнеме муцките денес,а Рафа да го потстрамотиме денес,како минатата година.Досега последните 5 години Ферги е подобар од Рафа,на наш терен,па така да и 6тата ќе биде исто..А додуша и редно време е Лузерфул да изгубат една од фаворитите..:baeh:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Другари и другарки..
Денеска Manchester United Vs Liverpool !

Утакмицата за која живејам , уткакмицата по која ги паметам сезоните.

Денеска не се игра за 3 поени , денеска не е битна титулата...не е воопшто битно дали се игра за титула или за 10 место....денеска е дерби
Денот Д ... не е битно ништо друго на светов !

Нервоза , трема е правиот збор..трема ме опфаќа кога ќе помислам на дуелот..кога ќе помислам на играчите..на Олд Трафорд..на насловот на натпреварот Јунајтед против Ливерпул...

Овие утакмици ги чекам секоја сезона со посебна помпа ,со посебен мотив....и по резултатите во нив ја оценувам успешноста на сезоната!
Во овој дуел не е битно какви играчи играат за тимовите...зошто тука победуваат не физички поспремните играчи - туку оние со поголемо срце...а нашето срце е големо, најголемо !

Очекувам прекрасен натпревар каков што му доликува на најголемото дерби!
Очекувам подобра игра на подобриот тим - Manchester United !
Очекувам победа на United...за сите нас!

.....животот е еден.......светот е еден - сепак премал e, за оваа голема љубов.......Manchester United FC !!!!!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Другари и другарки..
Денеска Manchester United Vs Liverpool !

Утакмицата за која живејам , уткакмицата по која ги паметам сезоните.

Денеска не се игра за 3 поени , денеска не е битна титулата...не е воопшто битно дали се игра за титула или за 10 место....денеска е дерби
Денот Д ... не е битно ништо друго на светов !

Нервоза , трема е правиот збор..трема ме опфаќа кога ќе помислам на дуелот..кога ќе помислам на играчите..на Олд Трафорд..на насловот на натпреварот Јунајтед против Ливерпул...

Овие утакмици ги чекам секоја сезона со посебна помпа ,со посебен мотив....и по резултатите во нив ја оценувам успешноста на сезоната!
Во овој дуел не е битно какви играчи играат за тимовите...зошто тука победуваат не физички поспремните играчи - туку оние со поголемо срце...а нашето срце е големо, најголемо !

Очекувам прекрасен натпревар каков што му доликува на најголемото дерби!
Очекувам подобра игра на подобриот тим - Manchester United !
Очекувам победа на United...за сите нас!

.....животот е еден.......светот е еден - сепак премал e, за оваа голема љубов.......Manchester United FC !!!!!!!
Прекрасно напишано, после ова не знам што да кажам освен едно големо БРАВО!
Слично и јас се чуствувам пред натпреварите зо Лузерпул кој за мене имаат поголем шмек од останатите каде најважно е да се понижи противникот, се друго е во заден план:helou:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Убав пост погоре на Hooligan.БРАВО
----------------------------------------------------------------------
А еве сеа и некој факт за мечот:

Ливерпул нема никогаш победено на Олд Трафорд,под водство на Рафа

Ливерпул има освоено 10 поени од 4те меча против топ 4 оваа сезона.

Јунајтед има само една победа против топ 4 оваа сезона

На последните 4 меча помеѓу Јунајтед и Ливерпул имало 3 црвени картони

Фердинанд има постигнато 3 гола за Јунајтед против топ 4 и сите 3 голови ги постигнал против
Ливерпул.

Вејн Руни на последните 5 лигашки натпревари посигнал барем по 1 гол.(против Newcastle 20' ;
Blackburn 23' ; Fulham 63' ; Wigan 1' ; Chelsea 63')Само мало појаснување,измеѓу мечот со Fulham и
Wigan,United играа со West Ham,Everton i WBA,но Руни не настапуваше на тие натпревари.

Ливерпул е единствениот тим оваа сезона,кој губел од Јунајтед,но на крајот победил.

Ако победи Ливерпул ова ќе им биде 100-та победа во ПЛ,под водство на Рафа

Ako Јунајтед победи ќе ја израмнат нивната најдобра низа од 12 победи по ред во ПЛ.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде со душа го очекувам ова дерби мои фаворити манчестер нека ви е со среќа шампиони:).
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
добар говор и од манутдцхампионс и од хоолиган очекувам да ја израмнеме таа низа од 12 натпревари па и да ја продолжиме! :smir:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Покажете им на Лузерите како се игра денес, за вас сум овој меч. :)
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
па многу јасно дека ќе застане! САФ знае колку е значаен Руни денеска!
Руни е голем мотиватор и харизматичен е секогаш кога ќе биде на теренот...се гледа дека ја остава целата своја страст за нашиот дрес!
некогаш , не велам дека не...се изгубува во жарот....но сето тоа е пример за другите што се покрај него -како треба да се однесуваат кога играат за Јунајтед - Со целото срце и до последен атом на својата сила!

Дури и кога не му оди баш најдобро Руни трча како несалам напред-назад , игра одбрана, напад крило...се за потребите на тимот и мечот!
Ако денеска на руни му тргнат шутевите од далеку ...лошо им се пишува на битлси... :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Хулиган свака част за постот,све на свое место и мене исто така ми е пред да почне натпревар со лузериве.Уф шо сакам да им вратиме,љом да ги напраиме!

И сакам овој да дае гол


Инаку се надеваме на ова


дека ке биде како ова


а во лето сакам да го видам вака


:icon_cool
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
N

navivacka

Гостин
Дојде и Саботата:vozbud::vozbud::vozbud:лелелеле едвај чекам и јас,денеска сакам Лузерфул да плачат од нас и тоа како,да ги утнат соблекувалните,да не знаат од кај да излезат...дали знае некој нешто во врска со составите?
И едно нешто,Ферги треба да им ја очита убаво лекцијата пред натпреварот да не се опуштат многу доколку постигнат некој гол зашто тоа им стана стандардна појава...

Бензема нема шанси да си оди од Лион,вчера имаше еден извадок дека изјавува дека сака да остане во Лион...

Hooligan постот ти беше супер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom