Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
А бе можно е бидејќи јавно изјавува дека го мрази Ливерпул. Мора да има некоја причина за да кажеш јавно дека го мразиш некого.

па мала ли причина е тоа што ливерпул и евертон се од ист град и што ливерпул во повеќе наврати го има победувано евертон ...
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
па мала ли причина е тоа што ливерпул и евертон се од ист град и што ливерпул во повеќе наврати го има победувано евертон ...
Добро сега ако е така, секој фудбалер ќе треба да мрази милиони клубови што ги победиле. Мислам дека тука има нешто отповеќе. Дали сега некој од Манчестер Јунајтед го мрази Манчестер Сити затоа што се од ист град и затоа што Манчестер Јунајтед има губено од Манчестер Сити?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
не реков такво нешто само претпоставувам :wink:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
брат тоа јас не го знам.тоа го прочитав пред сигурно има 2 години а и колку е сигурен изворот не можам да ти кажам!се работи за македонски весник 'esport' тогаш уште беше под друго име!:toe:
Руни никогаш не бил на проба во Ливерпул. Се сеќавам на таа статија во тој весник, тогаш се викаше Club Football, денешен ESport. Не беше таа статија за тоа кој од каде бил одбиен и слично, туку кои од големите играчи што се денес можеле да завршат во клуб во кој денес е речиси невозможно да ги замислиме, а не пак навистина да играат таму. Друг таков пример од таа статија е Торес во Реал Мадрид. Всушност, Торес е роден во Мадрид, денес играч од светска класа, наместо да почнал да тренира во Реал, тој почнал во Атлетико, градски ривали. Ист е и случајот со Руни, ако ме разбирате што сакам да кажам.
Не пишувам често на форумов, но редовно ги читам вашите постови.
Пресреќен сум што поминавме понатаму во ЛШ, во ФА Куп имаме многу големи шанси за финале, во ПЛ ни оди неверојатно добро. Се на се, очекувам најдобар финиш на сезона во историјата, иако можеби не треба да се надеваме толку бидејќи можното разочарување ќе биде помало. Евентуалната титула од ПЛ ќе ја славам дома, можната од ЛШ ќе ја славам во автобус бидејќи таа вечер тргнуваме на екскурзија, а титулата од ФА Куп ќе ја славам во Дубровник. Е сега уште да биде така, сите Ѓаволи ќе бидат среќни.
Поздрав до сите. :wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Руни никогаш не бил на проба во Ливерпул. Се сеќавам на таа статија во тој весник, тогаш се викаше Club Football, денешен ESport. Не беше таа статија за тоа кој од каде бил одбиен и слично, туку кои од големите играчи што се денес можеле да завршат во клуб во кој денес е речиси невозможно да ги замислиме, а не пак навистина да играат таму. Друг таков пример од таа статија е Торес во Реал Мадрид. Всушност, Торес е роден во Мадрид, денес играч од светска класа, наместо да почнал да тренира во Реал, тој почнал во Атлетико, градски ривали. Ист е и случајот со Руни, ако ме разбирате што сакам да кажам.
Не пишувам често на форумов, но редовно ги читам вашите постови.
Пресреќен сум што поминавме понатаму во ЛШ, во ФА Куп имаме многу големи шанси за финале, во ПЛ ни оди неверојатно добро. Се на се, очекувам најдобар финиш на сезона во историјата, иако можеби не треба да се надеваме толку бидејќи можното разочарување ќе биде помало. Евентуалната титула од ПЛ ќе ја славам дома, можната од ЛШ ќе ја славам во автобус бидејќи таа вечер тргнуваме на екскурзија, а титулата од ФА Куп ќе ја славам во Дубровник. Е сега уште да биде така, сите Ѓаволи ќе бидат среќни.Поздрав до сите. :wink:
сватив што сакаш да кажеш и мислам дека муабетов е тука некаде!сепак ке побарам повеке информации за да не се ставаме во дилеми! :smir:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17

Овие зар уште се надеваат на титула?

Фергусон: На почетокот мислев дека ќе ги згазиме


Мурињо бега од Интер и оди во - Реал!

ако е вистина...толку му бидна и на овој од неговиот најдобар клуб....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Резервите ремизираа на гости кај резервите на Лузерпул 2:2

Овие зар уште се надеваат на титула?

Фергусон: На почетокот мислев дека ќе ги згазиме


Мурињо бега од Интер и оди во - Реал!

ако е вистина...толку му бидна и на овој од неговиот најдобар клуб....
Не ми е чудно и да замине, сигурно почна да осеќа дека Интер е "проколнат" тим:jaj:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Резервите ремизираа на гости кај резервите на Лузерпул 2:2

Не ми е чудно и да замине, сигурно почна да осеќа дека Интер е "проколнат" тим:jaj:
Хаха па нормално дека ќе бега,кога се испокара со сите во Италија..

Торес нека не сонува премногу.
А резервите во гости играа така?
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Резервите ремизираа на гости кај резервите на Лузерпул 2:2

Не ми е чудно и да замине, сигурно почна да осеќа дека Интер е "проколнат" тим:jaj:
Не е Интер проколнат тим, туку Мурињо е проколнат. Лани Интер растураше во првенството кога не беше Мурињо. Кога играше дома, секогаш на спортска го играв 1-1 и го фаќав. Годинава воопшто не е сигурен, иако е прв. А ако оди во Реал, мислам дека има некоја лоша клетва паднато врз Реал. :pos2:
 
N

navivacka

Гостин

Торес многу лета високо ама кој лета високо ниско пага...и Ибрахим леташе високо и доагал во Манчестер за да не елиминира ама ништо од тоа...од елиминација немаше ни Е...

Абе Мурињо нека оди и во Панатинаикос ако сака само да не е тренер на Јунајтед...Реал и онака е проколната екипа а Мурињо ке им биде додаток,само сумњам дека Мурџо ке го остави неговиот "најдобар клуб и најдобриот фудбалер на светот":toe:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3

Браво за Руни:aplauz:се гледа дека е Ѓавол во срцето,се покажа на дуелот со Евертон оваа сезона, па кој не го мразе Лузерпул.

Торес:tv::tv:изгледа дека времето му влијаело на него...знае што ги снајде Челзи на ОТ нив може да ги снајде дупло.Можат да изгорат и тие во пеколот на Јунајтед.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Абе луѓе човекот (муринји) едноставно сака да си стане звезда во фудбалска европа - нешто што реално и е станат и што го исполнил!
Ако биде звезда ќе може да очекува и соодветна плата ,бидејќи денеска во светот битно е да те зборуваат по медиумите , небитно дали за добро или лошо (барем тој така мисли) а со самиот публицитет доаѓаат и парите...
Така да на овој ИСКОМЛЕКСИРАН човек , кој несомнено е голем харизматичар (што е предуслов за лидер) многу ми е битно да зујат по медиуми ,бидејки некако не постигнуват соодетни резултати во последно време...т.е. резултати какви што сопствниците на клубовите (кои го плаќаат) очекуваат.

Зато не ми замервејте шо ќе речам > да го баталиме курињо и да не се замараме премногу со негопвите изјави и предвидувања , оти минатото покажа дека не го бива ни за бајач многу!
Можа дечкото како стратег и не е толку лош (просечен) на тактички план ,ама се гледа дека има влијание по тимовите каде и да оди...
Јас искрено неможам да го смислам , на нерви ми оди , несакам да го гледам кога ке го дадат во кадар...некако заникаде ми е... ама уживав да го гледам кога си одеше со наведната глава од олд трафорд :)

************************************************8

Грда работа мојот 1000 пост да го зборвам курињо :) :)

Ама битно оди во најдобриот фан клуб !
*************************************************

Да живее Манчестер Јунајтед , да живејат најдобрите навивачи - токму вам ви го посветувам мојот јубилеен пост !
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Мислам дека Руни има доста причини да го мрзи на Ливерпул пошто како најважно Ливерпул и поранешниот тим на Руни се од исти град,но можеби тоа не е се, секој некого мрзи за нешто ,па така и Руни го мрзи Ливерпул како и јас поз.:oeoeoe:
 
N

navivacka

Гостин
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom