Како бе можевме да го примиме во 80 минута ?

Ај за убо да е.
26 јануари 2007
3.582
39
Супер резултат, по голот на Челзи мислев дека ќе заврши натпреварот како со Ливерпул. Браво за Парк. :)

Apokalipto

Tredici
4 март 2007
15.576
2.585
Дали има црвен за Фердинанд... останато... малку е фрустрирачки... ама имаме очигледен КАМ БЕК :vozbud:

22 мај 2008
700
25
Тоа е тоа. Незнам зошто се повлекуваме и мислам лоша замена. Требаше да го мени Берба со Тевез. И зоки поздрави ја мајкати од мене.

6.945
Штета што не издржавме до крај. И реми не е лошо, али победата мноооооооооооогу повеќе ја посакував ...

Vlatko_100

DUKE
21 јануари 2008
648
20
eеееј пак помош од судии не ми се верува. Што ако и на нив им дадеше жолти кога ќе им ги поништат можеби затоа не им даваше. Па особено откако влезе мајмунон на полувреме како бе тепа само е тоа е тактиката на челзи

F

fantomX

1-1 абре.................. тај рајли 7 жолти картони ни даде да му ебам ..
Бидете срејчни шо и црвен не даде на некој бе, само да се приговарало. Роналдо па и уште со прст му мафта, демек „че видиш ти...“ :uvo:

Не бе, ова е ненормална работа. КАТАСТРОФА! Нема ништо тука добро. Да му ебам тактиката глупа 20 минути играме фудбал и толку. Епа не е така Ферги.
Изгубивме премногу бодови до сега. Ептен лош почеток, ништо не е готово, ама кога ќе се подобриме?
Тактиката ви беше супер бе, ако не беше таква тактика че изгубевте најмалку со 2-0.

Чеситики за бодот, играта ви беше никаква после даенио гол, ама одлична тактика не Фергусон. Ко шо реков порано, за него треба да жалите ко че се полекува а не за Роналдо ако си оди, или некое слично го*но. ЗА тактиката кажав, без таква тактика, 100% че изгубевте, до оглед на промашувањата и излетите на Анелка и Џо Кол. Другите не ни ги спомнувам.

До следна утакмица...:helou:

Hellz Guardian

We do what we want
2 февруари 2008
6.857
1.232
Леле Ван Дер Сар сеа шо стана со него?? и фердинанд шо утна на почетокот...можевме точка да стаиме уше тогаш :S

back from hell

the number 23
17 март 2008
786
7
1-1. тоа е знаев дека ќе примиме кога тогаш гол.
после голот скоро цело време се браневме. епа не бива така. најдобро беше со офанзива да го браниме голот ама тоа е тоа. важно не сме поразени на стемфорд а кога ќе дојдат на олд трафорд тогаш ќе им го кажеме вицот.
роналдо уште малце треба да влезе во препознатливата форма.
руни денеска звер беше иако го направи фаулот кога примивме гол.
берба не знам дали беше на терен денеска освен шутот по кој го даде голот парк.

INVINCIBLE

MUFC
9 декември 2007
3.458
423
Со оглед на тоа дека игравме на Стемфорд Бриџ со Еванс и Кушчак во одбрана, добар резултат е 1:1. Убаво почнавме, исто како против Ливерпул. Потоа само дремавме назад. После постигнатиот гол играта не ни беше иста, исто како против Ливерпул. Гол во 80 минута, некао го осеќав тоа.