Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Пак старата песна,гол и се вранат .:nenene::nenene:
Ајде нападнете за да биде 0:2,0:3.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
Полувреме 0-1 !

До првиот гол игравме одлично, после се повлековме, и јас за малку ќе добиев срцев удар. Фала.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Браво,браво:vozbud::vozbud:Само мора да продолжиме да напаѓаме зошто ќе ни се случи истото што ни се случи со Лузерпул.
П.С Кучкар одличен(Кучкар така го вели брат ми,мал е ама луд е по него-го обожава на Кучкар:vozbud::pos2:):wink:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Браво, момци. Одлична игра, заслужено водите за прво полувреме.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Издржавме тешки 15 минути. Не запнаа малку треба да реагира САФ. Еванс да не го урочам ме изненади. Дечкото се држи како да го игра 200-от натпревар во менју:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мислам дека намерно му препуштија на Челзи да играат, да се изморат и во втори полувреме ќе им ги пушти Роналдо и Тевез за да ги рашират на контри и да го решат натпреварот.
Ама тоа е мое мислење:smir:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Штета што се повреди Ван дер Сар. Имавте среќа за голот. Челзи повеќе напаѓаа :wink:.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Супер фудбал, возбуда, притисок, адреналин...
Добар резултат, само незнам зошто исто како против Ливерпул, после постигнатиот гол ни падна нивото на игра.
Берба не ме аресе сега за сега.
Ајде Роналдо во второ да го видиме.
Кушчак машина, еве му шанса, нека ја искористи.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ајде сеа второ полувреме негде 55-60 сакам кики да влезе. Ама ќе тактизира Фергусон веќе една замена потроши, а Харгривс покажува некој знаци дека пак нешто не е во ред така да може и да не избрза со замени. Инаку добро играме ама не требаше да дозволиме да не притиснат толку. Плус браво за Фердинанд ако недајбоже ни снема напаѓачи тој ќе биде замената.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Леле да ти е*ам татарот... зошто не ја шутираше бре!?
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Честито одлично полувреме од двата тима
-нијанса беше потребна за да се даде гол, но ова е многу лошо за Челси сега зошто?
Ќе влезе во игра Роналдо на местото на Невил(што е многу опасно ќе се врати Харгривс на десната бековска позиција)
Ќе влезе Нани најверојатно место некој играч крило најверојатно да претпоставиме на местото на Парк и ќе влезе и Тевез тројца исклучителчно брзи играчи кои плус ќе бидат и одморени
-Во незавидна ситуација сме нема што да правиме освен да напаѓаме, и да дечки Еванс ви е одличен дефанзивец со оглед на тоа дека е млад супер е
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Штета што се повреди Ван дер Сар. Имавте среќа за голот. Челзи повеќе напаѓаа :wink:.
Изгледа ти гледаш откако го дадовме голот. Пред тоа челзи го сањаа нашиот гол да стигнат до него. После примен гол нормално е да напаѓаат сеа повеќе.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Изгледа ти гледаш откако го дадовме голот. Пред тоа челзи го сањаа нашиот гол да стигнат до него. После примен гол нормално е да напаѓаат сеа повеќе.
Ми го зема зборот. Али ок, колку да пише и она нешто..:smir:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
Јас качив температура од овие Челзи.
Па што ако дадовме гол? Треба да се напаѓа цело време !

Сега Роналдо да влезе и да го решиме натпреварот.

А ти зокиарсенал, ти кажав и ќе ти кажам пак, не биди лицемерен и не пишувај тука, бидејќи знаеме сите дека навиваш за Челзи на овој натпревар.
Толку лицемерие да се имало бе, пуу да го ебам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom