Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Симпсон играше во првиот тим на Блекбурн денеска. :wink:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
“Челзи не е наш ривал. Ако ја погледнете историјата или ако сите ја знаеме, тогаш е јасно дека наш единствен и прав ривал е Арсенал. Историјата не може да се купи со пари, ниту може да се промени прку ноќ. Челзи се појави одеднаш на сцената и затоа овој натпревар е обичен“, рекол Фергусон.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Епа вака да се пофалам ја си купив дрес од манчестер :):) конечно и еве го:Прегледај го приврзокот 7984

Се Запалив :D:D

иначе утре со челски ке биде интересно.И уште поинтересно ако лузерпул киксире против стоук иако не верувам.
Киксна:)Ливерпул 0-0 Стоук
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
“Челзи не е наш ривал. Ако ја погледнете историјата или ако сите ја знаеме, тогаш е јасно дека наш единствен и прав ривал е Арсенал. Историјата не може да се купи со пари, ниту може да се промени прку ноќ. Челзи се појави одеднаш на сцената и затоа овој натпревар е обичен“, рекол Фергусон.
Класична војна на зборови на Ферги. Сепак ова е дерби така да немам што да додадам:helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Класична војна на зборови на Ферги. Сепак ова е дерби така да немам што да додадам:helou:
Епа да али сигурно (барем се надевам) нема да вика на нашите готово во мн слаба форма сме,мн лошо играме,100% губиме од челзи.Ферги знае као треба и за ова дерби мислам дека и играчите се физички и психички спремни.Јас да сум ферги не би стаил во игра никој од "Младите" како рафаел,посебон...би играл на сигурно со искусни играчи ова е само мое мислење
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Шетав низ веб сајтот на Јунајтед и дојдов до интересни факти...ќе споделам некој со вас :) ( се надевам дека ве интересираат како фанови )

Јунајтед во својата историја од кога постои до сега има одиграно 5051 лигашки натпревари од кои 2485 дома, 2464 на гости и 102 на неутрален терен. :)
Од 5051 натпревар има 2424 победи, 1215 нерешени и 1412 изгубени.
На домашен терен 1528 победи, 550 нерешени и 407 загубени.
На гостински терен 850 победи, 639 нерешени и 975 загубени.
На неутрален терен 46 победи, 26 нерешени и 30 загубени.

Сега да обрнам внимание и на куповите како Ф.А купот, Лига купот (Карлинг),
Лига на Шампиони, Уефа Куп.

Во овие купови Јунајтед има одиграно 829 натпревари, од кои 448 победи, 191 нерешени и 190 загубени натпревари.
На домашен терен 264 победи, 75 нерешени и 49 загубени.
На гостински терен 146 победи, 100 нерешени и 122 загубени.
На неутрален терен 38 победи, 16 нерешени и 19 загубени.

Доста ви е за денес...:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Џони Еванс новиот Гери невил а? Интересно.. :smir:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Знам бе друже, пред недела дена земав од таму дрес. :smir:
Ок али пошто прашуваше па ти дадов и друга опција. А инаку не сум гледав вести кога рекоа дека си купил од таму:pos: Се зафркавам.:salut::smir:
П.С. Како не ви диганаа офсајт на првиот гол:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ок али пошто прашуваше па ти дадов и друга опција. А инаку не сум гледав вести кога рекоа дека си купил од таму:pos: Се зафркавам.:salut::smir:
П.С. Како не ви диганаа офсајт на првиот гол:smir:
Хехехехехе :pos2:.

Незнам, прашајго судијата. Тоест, редно беше малце така за нас. Вие сте каде каде подобри со судиите. :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom