Кајганџии, кој каков бизнис работи? Ајде да соработуваме!

Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Планот е одамна направен бе,се чека само властиве сериозно да се вклучат во проектот,зошто Французиве и Германциве каде се обратив за соработка,бараат државни гаранции пред било што да почнеме на тоа поле,нив не ги интересира ни МАНУ ни САНУ,туку само одобрение од владата на државата во која ќе вршат предмер и истражување дали да започнат со инвестиција за која однапред би се договориле со колкаво учество.Инаку имам начелна согласност за идејниот проект и локацијата,и обете фирми знаат дека во Мариово има Ураниум од поодамна а и за него исто така бараат да извршат испитување дали е моментално исплатив за експлоатација.



Имаме фабрика за ѓубриво која е затворена а проектирана за производство на вештачко ѓубриво колку за потребите на 10 Македонии,се викаше малку неатрактивно “ХИВ“.:toe:
Неумри магаре до зелена трева:pos2: цитирам ВО МАРИОВО КЕСЕ ГРАДИ НУКЛЕАРКА КОГА НИЗ МАРИОВО КЕ ПРОТЕЧЕ ДУНАВ:pos2: уствари шое вилмов бе дане нема доволно вода за ладење на реакторите??:pos2::tapp::nesvest:

eve jas imam dobra idea za biznis.rabotam vo edna avstriska MLM kompanija za zastapuvanje na stednokreditno penziskozivotno osiguruvanje.sam svoj gazda sum i neverojatno se plakja odnosno isplati i go setas svetot zatoa sto osiguruvas lugje za nivno dobro i gradime zaedno mreza na dileri odnosno menadzeri i se unapreduvame vo bogatasi mnogu brzo.koj saka da mi se pridruzi neka mi pise na meil.gjorgji_atanasov@yahoo.com.
ПРЕВАРА:vozbud:ПРЕВАРА:vozbud:ПРЕВАРА:vozbud:ПРЕВАРА:vozbud:ПРЕВАРА:vozbud:ПРЕВАРА со оглед дека зада те вработат требна да платиш, 999 евра и нормално после трчаш и на лугето им продаваш осигурувања од типот осигурување во случај, на напад на вонземјани, осигурување од торнадо,и цунами,и губење во сахара без достатно количество на течности
:tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Неумри магаре до зелена трева:pos2: цитирам ВО МАРИОВО КЕСЕ ГРАДИ НУКЛЕАРКА КОГА НИЗ МАРИОВО КЕ ПРОТЕЧЕ ДУНАВ:pos2: уствари шое вилмов бе дане нема доволно вода за ладење на реакторите??:pos2::tapp::nesvest:

:tapp:
Според пресметките вода има доволно за ладење на реакторите,посебно на реактори кој се ладат под висок притисок,какви што сега се прават во скоро сите понови нуклеарни централи.А приказните од Фокус можеш да си ги прераскажуваш само со Младенов кој работи за “страната“.Па тој не можеше да докаже дека Бранко има едно евро во Швајцарска банка,а ќе докажувал оти немало вода во Мариово,иако во предвид е да се изградат најголемите акумулации на Балканов,па врз која основа ќе се градат бе,на воздух ако не на вода,за која ти тврдиш дека ја нема?:tapp:
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
58
Поени од реакции
2
Планот е одамна направен бе,се чека само властиве сериозно да се вклучат во проектот,зошто Французиве и Германциве каде се обратив за соработка,бараат државни гаранции пред било што да почнеме на тоа поле,нив не ги интересира ни МАНУ ни САНУ,туку само одобрение од владата на државата во која ќе вршат предмер и истражување дали да започнат со инвестиција за која однапред би се договориле со колкаво учество.Инаку имам начелна согласност за идејниот проект и локацијата,и обете фирми знаат дека во Мариово има Ураниум од поодамна а и за него исто така бараат да извршат испитување дали е моментално исплатив за експлоатација.
Другарче, Алшар да не го заборај? :pos:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Другарче, Алшар да не го заборај? :pos:
Не бе,ама зошто ни е толку Талиум ебаго,или ќе ги трујаме сите за кој мислиме дека ни стојат на патот?Оти Лорандитот никој уште не знае да го примени за ладна фузија.:pos2:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Кажете на кој му треба сметководствени услуги, екстра попуст за кајганџии:vozbud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кажете на кој му треба сметководствени услуги, екстра попуст за кајганџии:vozbud:
Ти кажи дали имаш услови за волонтер со сметковдоство и финансии завршено,да ти пратам едно моме од форумов?:smir: Само за пракса,немаш материјална обврска.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ти кажи дали имаш услови за волонтер со сметковдоство и финансии завршено,да ти пратам едно моме од форумов?:smir: Само за пракса,немаш материјална обврска.
За добро моме од форумов би требало секој да има услови,особено доколку се работи за волонтер и за “пракса“.:smir:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не бе,ама зошто ни е толку Талиум ебаго,или ќе ги трујаме сите за кој мислиме дека ни стојат на патот?Оти Лорандитот никој уште не знае да го примени за ладна фузија.:pos2:
Се шалиш нели?... Нашиве професори на Институтот за физика ко што се од Господ утепани, кој да се заангажира?

Они се за на хартија, сите други се отидени некаде... Треба некој да ги повика... А нема кој...
 
С

Спенсер

Гостин
транспорт на стока (не животни)...од македонија за европа и обратно...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Се шалиш нели?... Нашиве професори на Институтот за физика ко што се од Господ утепани, кој да се заангажира?
Они се за на хартија, сите други се отидени некаде... Треба некој да ги повика... А нема кој...

Абе има кој да ги повика,ама нема кој да ги плати.Не мора да се наши, можат да бидат и странци,стварно проверени експерти од областа на атомска енергија,од нуклеарно гориво до дистрибуција на електрична енергија добиена од нуклеарна електрана.
Нашиве влади се како “попови“,никогаш не подаваат рака,секогаш бараат друг да им ја подаде,дури и кога се во животна опасност.:toe:

П.С.:-Инаку (по темава),секој кој има потреба од продажба и купување на недвижнини во Прилеп и Прилепско,му стојам на располагање во секој момент,се разбира за добар процент.:smir:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
П.С.:-Инаку (по темава),секој кој има потреба од продажба и купување на недвижнини во Прилеп и Прилепско,му стојам на располагање во секој момент,се разбира за добар процент.:smir:
Јас барам стан од 62 кв па нагоре, локација Димо Наредникот, Табана или било каде во близина на Центар само ако има паркинг место или гаража.
Не сакам во Точила, Касарни

П.С Не ме бендиса ништо од пазар3 искрено ај да видам што ќе понудиш

Понуди по ПП
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
камионски транспорт на стока...засега само низ балканов..за понатаму ќе видиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom