Кајганџии, кој каков бизнис работи? Ајде да соработуваме!

Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
имам пушка капислара производство 1873 марка harinson во перфектна состојба со реставриран кундак би можел ли некој дами каже за која цена би можел даја продадам!!
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Се занимавам со рекламирање и промоција на фирми, односно произведувам и продавам маркетинг материјали. Изработувам тематски публикации со календариум (новогодишни календари).Секоја година имам најмалку по две фото сесии на однапред определени региони во Македонија.Користам високо професионална фото опрема. Соработувам со најреномирани печатници во Македонија.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
Jas rabotam so limarija znaci ako nekoj saka gradezna limarija ili bilo sto od lim neka se obrati kaj mene :wink:. E da a cim sum od kavadarci ima i zolta i vino aj na zdravje....
:helou:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Апликативен софтвер за се и сешто.
Материјално и финансово работење, плати, основни средства, продажба во продавница, аптеки, евиденција на работно време, хотелско и ресторанско работење, контрола на производни процеси, кадрова евиденција.
 
S

smart ass

Гостин
Jas probavam sredstva za protiv depresija za zabava i kuliramje dobro de znaete na so mislam:vozbud:
 
Член од
8 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Baram sorabotnici odnosno dileri odnosno menadzeri

eve jas imam dobra idea za biznis.rabotam vo edna avstriska MLM kompanija za zastapuvanje na stednokreditno penziskozivotno osiguruvanje.sam svoj gazda sum i neverojatno se plakja odnosno isplati i go setas svetot zatoa sto osiguruvas lugje za nivno dobro i gradime zaedno mreza na dileri odnosno menadzeri i se unapreduvame vo bogatasi mnogu brzo.koj saka da mi se pridruzi neka mi pise na meil.gjorgji_atanasov@yahoo.com.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Scheduler/Planner

ABC ajde pravi biznis plan za nuklearkata pa da fatam dzade za nazad da se otvori rabota vaka ne gledam perspektiva druga za mene :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
kakva samo ideja mi tekna
velime deka makedonija e zemjodelska drzava i 30% od povrsinata e obrabotlivo zemjiste toa se okolu7000 kvadratni kilometri ili700 000 ha koja i da e kultura potrebno i e vestacko gubrivo otprilika na eden ha odat 1000 kg gubrivo toa idi na makedonija i treba 700 000 000 kg vestacko gjubrivo a nie nemame fabrika za proizvotsvo na edinsveniot del za uspesno proizvodsvo na zemjodelski proizvodi uvezuvame od srbija italija i gejlada ako zememe deka eden ton gubrivo kosta okolu 40 000 denari se dobiva edna cifra od okolu 80 milioni evra
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
kakva samo ideja mi tekna
velime deka makedonija e zemjodelska drzava i 30% od povrsinata e obrabotlivo zemjiste toa se okolu7000 kvadratni kilometri ili700 000 ha koja i da e kultura potrebno i e vestacko gubrivo otprilika na eden ha odat 1000 kg gubrivo toa idi na makedonija i treba 700 000 000 kg vestacko gjubrivo a nie nemame fabrika za proizvotsvo na edinsveniot del za uspesno proizvodsvo na zemjodelski proizvodi uvezuvame od srbija italija i gejlada ako zememe deka eden ton gubrivo kosta okolu 40 000 denari se dobiva edna cifra od okolu 80 milioni evra
Мене одамна ми има текнато таа идеја, но требаат пари за реализација.
Жално е што се промовираме како земјоделска држава, а немаме фабрика за ѓубриво, трактори или мотокултиватори, срамота е што нема големо производство на лозови садници туку увезуваме фалшливи садници од Србија (лично искуство).
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Scheduler/Planner

ABC ajde pravi biznis plan za nuklearkata pa da fatam dzade za nazad da se otvori rabota vaka ne gledam perspektiva druga za mene :)
Планот е одамна направен бе,се чека само властиве сериозно да се вклучат во проектот,зошто Французиве и Германциве каде се обратив за соработка,бараат државни гаранции пред било што да почнеме на тоа поле,нив не ги интересира ни МАНУ ни САНУ,туку само одобрение од владата на државата во која ќе вршат предмер и истражување дали да започнат со инвестиција за која однапред би се договориле со колкаво учество.Инаку имам начелна согласност за идејниот проект и локацијата,и обете фирми знаат дека во Мариово има Ураниум од поодамна а и за него исто така бараат да извршат испитување дали е моментално исплатив за експлоатација.

Мене одамна ми има текнато таа идеја, но требаат пари за реализација.
Жално е што се промовираме како земјоделска држава, а немаме фабрика за ѓубриво, трактори или мотокултиватори, срамота е што нема големо производство на лозови садници туку увезуваме фалшливи садници од Србија (лично искуство).
Имаме фабрика за ѓубриво која е затворена а проектирана за производство на вештачко ѓубриво колку за потребите на 10 Македонии,се викаше малку неатрактивно “ХИВ“.:toe:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Мене одамна ми има текнато таа идеја, но требаат пари за реализација.
Жално е што се промовираме како земјоделска држава, а немаме фабрика за ѓубриво, трактори или мотокултиватори, срамота е што нема големо производство на лозови садници туку увезуваме фалшливи садници од Србија (лично искуство).
Паа..... секое утро, а и преку ден, народ и стока во Македонија уринира една невидена количина СУРОВИНА за такво нешто.....само да се смисли уште начин како да се собере :)......за преработка после лесно се прави инсталација...:)
ем екологија, ем бизнис , ем пари, ем незагадени земјоделски производи ....и садници :)
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Паа..... секое утро, а и преку ден, народ и стока во Македонија уринира една невидена количина СУРОВИНА за такво нешто.....само да се смисли уште начин како да се собере :)......за преработка после лесно се прави инсталација...:)
ем екологија, ем бизнис , ем пари, ем незагадени земјоделски производи ....и садници :)
Па во Кина мислам дека си ги собираа фекалиите од канализација и со "фекални" централи си добиваа биогас и енергија.
http://www.sciencealert.com.au/opinions/20080905-17301.html

Од нашите гомненици може да се произведува струја колку една нуклеарна централа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom