Кои се позитивните работи што ги направи НИКОЛА ГРУЕВСКИ?

Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Тоа треба да му смета на секој Македонец, а на оној кој не му смета тој и не е Македонец... некаде внатре во душата му проработува бугаризмот...
Но ова не е темата... Во погорниот пост јас само кажав која му е позитивната страна на Груевски и толку... што одма мешате баби и жаби...
Србите , несакајки, ни ги отвараат очите за нашата историска блискост со Бугарите. Така, еве и Делија, ни открива дека Србите во нивниот обид за посрбување првин требале “некаде длабоко во душата“ да го потиснат нашиот бугаризам. :helou:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Сите оние кои осеќаат некаква „блискост“ со некого може да бидат било што, освен Македонци.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Сите оние кои осеќаат некаква „блискост“ со некого може да бидат било што, освен Македонци.
Potpolno si vo pravo.Dupnaa vise po temive so istiov muabet.

Na tema....Koa ke vidam so se alternativite na Gruevski-odlicen e covekot.edna pozitivna rabota-kupuvajte makedonski proizvodi kampanjata.Ima i drugi.....
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Србите , несакајки, ни ги отвараат очите за нашата историска блискост со Бугарите. Така, еве и Делија, ни открива дека Србите во нивниот обид за посрбување првин требале “некаде длабоко во душата“ да го потиснат нашиот бугаризам. :helou:
Кај тебе нека потиснуваат бугаризам татар еден.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Србин да и го опнит на жена ти и мали српчиња да ти шетет низ дома.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Србите , несакајки, ни ги отвараат очите за нашата историска блискост со Бугарите. Така, еве и Делија, ни открива дека Србите во нивниот обид за посрбување првин требале “некаде длабоко во душата“ да го потиснат нашиот бугаризам. :helou:
Ристано ,твоите емоции за блискоста со татарите да си ги искажуваш во 1 лице еднина,во спротивно ,мене лично ме навредуваш.
Кога веќе правите некои споредби , не е лошо да го знаете и резултатот од генетичките истражувања каде што стои многу голема блискост на моравските калуѓери и татрските изроди.Само една ебена фустрација ги разделува во ставовите -кој да ја приграби Македонија .
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Ристано ,твоите емоции за блискоста со татарите да си ги искажуваш во 1 лице еднина,во спротивно ,мене лично ме навредуваш.
Кога веќе правите некои споредби , не е лошо да го знаете и резултатот од генетичките истражувања каде што стои многу голема блискост на моравските калуѓери и татрските изроди.Само една ебена фустрација ги разделува во ставовите -кој да ја приграби Македонија .
Изгледа дека сум космос за вас. Инаку, ако пратите баскетбол ке знаете колку “ поентирање“ е ценето. Но, тоа ти е така во жална Македонија.:smir:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Изгледа дека сум космос за вас. Инаку, ако пратите баскетбол ке знаете колку “ поентирање“ е ценето. Но, тоа ти е така во жална Македонија.:smir:
Не тоа важно за тебе дали пратам или не кошарка.Подобро е да знаеш дека сум 192 висок и секогаш спремен да „закуцам„ некој гнојав бугарофил или србоман :helou:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Изгледа дека сум космос за вас. Инаку, ако пратите баскетбол ке знаете колку “ поентирање“ е ценето. Но, тоа ти е така во жална Македонија.:smir:
:pos2::pos2:
Црна дупка некаде во вселената?
:pos2::pos2::pos2:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Нешто видно полетен и расположен ни е татарољубот, изгледа му се загоија жуљевите од дркање :pos2:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Нешто видно полетен и расположен ни е татарољубот, изгледа му се загоија жуљевите од дркање :pos2:
Десензибилизација од “ србизмот“ во Македониа е долг и напорен процес. Сите треба да го изодиме. Некој тоа ке го направи порано некој подоцна. Знам дека си на тој пат. Ке те чекам на целта, зошто јас тој пат го изодив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom