Кои се позитивните работи што ги направи НИКОЛА ГРУЕВСКИ?

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
[acko]®;1632526 напиша:
кажи ми само дали живееш подобро сега или пред 2 год? дали си по безбеден сега или пред 2 год? и ако не кажи што ти е по различно што те спречува да живееш подобро.

п.с. успех на груевски НАМАЛУВАЊЕ НА НЕВРАБОТЕНОСТА ајт...
dali sega ziveam podobro ili pred dve godini ?? iskreno pred dve godini ziveev podobro a i togas se 4ustvuvav po bezbeden
a nevrabotenosta se namali posto gi zaposlija site partiski vojnici vo administracija
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
И уште една работа.
Едно прашање до СДСМ-овците.
Дали ако проектов со компјутериве му текнеше на Бранко, Бучко или некој трет од СДСМ ќе реагиравте вака бурно и по секоја цена ќе го омаловажувавте?
za sekoj los poteg bilo na ednata bilo na drugata partija jas reagiram za drugite ne znam ama ako imaat malku pamet i tie bi praele isto
los poteg ne mozam da toleriram
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
zna4i site vmrov4inja istata prikazna a doaga da se zbori za dpbne i za aktivnostite koi sto ja nosat nasava zemja vo propast odma se vrakjaat na ona A SDSM SO PRAVEA?
pa edno e jasno sdsm gi izgubi izborite i sea se opozicija po vtori put SO PRAI GVUJO KAZI MI
a a ko ne sum vo pravo za operativnite sistemi demantiraj me !
Ej, p33r43, по некое чудо јас не отварам теми по форумов за СДСМ или ВМРО што направиле.

Не сум напнат ко тебе, јузерот кој единствено е активен во подфорум политика. Цуцни, на! :)

Реагирал он на лоши потези кај едните или другите...хехех. Дај линк до еден пост кај што си реагирал на лош потег на другите (не на едните). Јас на еден твој, ќе ти приложам 10 мои.

Ајде.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
sto ima jas da posakam ili da ne posakam toa e realnost site ne narekuvaat fyrom ti se dopaga toa tebe ili ne zatoa gledaj malce realno na rabotite a ne so strast ...i lupco i mislese dobro na makedonija no izleze najgolem bugar od site da vidime grujo i negovite istomislenici so ke izlezat na kraj zatoa ne letaj mnogu ...a za toa koj dava zadnici po grcka ambasada toa znaes ti podobro vidi samo kolku makedonci otidoa letovo vo grcija sigurno i ti si eden od niv a ovde solis patriotizam ali ne se plasi ne si edinstven ima mnogu kako tebe :tapp:
грција не сум бил од 91ва година.пријатно.
а фиром не викаат само грците и нивните јаничари.затоа глеј да не бидеш нивни јаничар.биди креативен како твојот племенски лидер кој што не нарече славомакедонци од пуста мака.реалноста е таа што јас ќе ја направам.не е реалност кога мене некој ќе ме нарече фиромјанец јас да молчам.не е реалност некој друг да ми кажува како да се викам.не е реалност n незасегнати сексперти да мудруваат за името на мојата земја.реалност е(и должност на секој македонец со тестиси) да реагира на секоја неправда.реалност е кога ќе видиш шкотланѓани и правиш муабет со нив да ти речат дека кур ги здоболе што мислат грците за името и не викаат македонци(само последен пример од многуте).ако тебе те мрзи да ја направиш реалноста подобна за нас тогаш,бркај си работа.
реално ли е за грците да ни наметнуваат име?не
ама сепак се трудат и некој го валоризира нивниот труд.со вакви како тебе субверзивни елементи,не останува многу што да валоризираат другите.во превод,ако на нас не ни е гајле како ќе не викаат,што па другите да се замараат со нашето име?
п.с.
најдов работа во европа преку фирма регистрирана во кипар(грчкиот дел).на договорот ми пишува република македонија,за тебе Republic of Macedonia.
ти и останатите како тебе,во гз да си го пикнете тоа фиром.престанете да го користите тоа како изговор за вашата мрзливост,амбивалентност и тромост.ако вас не ве бива, не ја пцујте државата и името нејзино.
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
sdsm koga dojde na vlast se spravuvase so postvoen period i ja konsolidirase vojskata i ekonomijata koga zamina od vlast vo budzetot ostavi 500.000.000. evra na noviot resoren minister. plus toa ti kazav otvori tema za investiciite na sdsm sega tuku zborime za investiciite so N.G gi napral. koga nemas fakti pak se vrakjate na SDSM so pravela i pak i pak samo begate od temata
a za Bu4kovski - ne e vinoven dodeka ne se dokaze sprotivnoto ama se povekje se plasam deka i toa ke bide montiran proces od strana na sudiite koi se bliski rodnini na vlasta.
p.s DRZI SE DO TEMATA
temata e POZITIVNITE RABOTI SO GI NAPRAI GRUEVSKI ....

За темата ич не се секирај не сме мрднале ни милиметар надвор до неа.

И што заклучивме,чија заслуга е влезот на ЏК?
Кој факт го немав или ми беше погрешен?
На некоја претходна инвестиција не се сети?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
dali sega ziveam podobro ili pred dve godini ?? iskreno pred dve godini ziveev podobro a i togas se 4ustvuvav po bezbeden
a nevrabotenosta se namali posto gi zaposlija site partiski vojnici vo administracija
а кај отишле тие што ги избркале за да дојдат партиските војници? испарија? иначе една партиска наредба од челниците на ВМРО гласи: НЕ ВРАБОТУВАЈТЕ ВАШИ РОДНИНИ ВО ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ НЕ САКАМЕ ДА НЕ ПЛУКААТ ЗАРАДИ ТОА. АКО САКАТЕ ДА ГИ ВРАБОТИТЕ БАРАЈТЕ ОД ФИРМИТЕ СПОНЗОРИ НА ВМРО ДА ГИ ВРАБОТАТ! ова им било кажано на вмровците од повардарието! и да потсетам ова е партиска наредба.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Ej, p33r43, по некое чудо јас не отварам теми по форумов за СДСМ или ВМРО што направиле.

Не сум напнат ко тебе, јузерот кој единствено е активен во подфорум политика. Цуцни, на! :)
moe pravo jas kaj ke sum aktiven a vo gorniot post tokmu ti imase napisano da se naprai tema za bc i za rs i vb ama what ever ne me interesira toa e tvoja rabota a i plus ne sum napnat voopsto ova me relaksira i milo ke mi e dokolku malku na nekoj mu se otvorat o4ite i razmisluva so svoja glava za postapkive na gvujo
p.s cucni ti ::)D
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
zna4i site vmrov4inja istata prikazna a doaga da se zbori za dpbne i za aktivnostite koi sto ja nosat nasava zemja vo propast odma se vrakjaat na ona A SDSM SO PRAVEA?
pa edno e jasno sdsm gi izgubi izborite i sea se opozicija po vtori put SO PRAI GVUJO KAZI MI
a a ko ne sum vo pravo za operativnite sistemi demantiraj me !

Zaa vladata na Gruevski nemam pozitivno mislenje i mislam deka Gruevski i ima napraeno mnogu pogolema steta na Makedonija kako drzava otkolku pozitiva.

Mene edna rabota samo ne mi e jasna kako moze da se raspravate za SDSM i VMRO koga i ednite i drugite se isti vo sekoja smisla odnosno gledaat samo za svoj licen interes i za svoite interesni grupi koi gi nosat na vlast i gi plakjaat da nosat zakoni koi im odgovaraat na nivnite mentori.

Koga ke se sfesti ovoj narod i kje razbere deka tie(SDSM&VMRO) vo nego gledaat samo ovca za strizenje i nisto poekje preku raznorazni zakoni koi nametnuvaat samo pogolemi sredstva za plakjanje, raznorazni kazni,licenci,
so sto se namaluvaat sredstvata za ziveenje.

I na ednite i na drugite ne im e vazno da go zastitat svojot narod od plackosuvanje od strana na stranski firmi od tipot na telekom i evn koi apsolutno pravat sto sakaat vo ovaa drzava.

Kako mozete da pravite moabet za likovi kako sto se Buckovski,Sekerinska,Branko ,Ljubco posle se sto i se sluci vo izminative 18 godini vo koi ne dovedoa do krajna siromastija i do urivanje na site moralni vrednosti i pravila.

Da bevme normalen narod i da imavme normalna drzava vakvi likovi vekje ke bea vo zatvor i kje si go odsluzuvaa svoite dolgogodisni zatvorski kazni zaradi zloupotreba na sluzbenata dolznost zaradi steknuvanje na protivpravna materijalna dobit za sebe i za svoite mentori.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
[acko]®;1632570 напиша:
а кај отишле тие што ги избркале за да дојдат партиските војници? испарија? иначе една партиска наредба од челниците на ВМРО гласи: НЕ ВРАБОТУВАЈТЕ ВАШИ РОДНИНИ ВО ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ НЕ САКАМЕ ДА НЕ ПЛУКААТ ЗАРАДИ ТОА. АКО САКАТЕ ДА ГИ ВРАБОТИТЕ БАРАЈТЕ ОД ФИРМИТЕ СПОНЗОРИ НА ВМРО ДА ГИ ВРАБОТАТ! ова им било кажано на вмровците од повардарието! и да потсетам ова е партиска наредба.
Ај сега и ти биди реален. Не вработуваат роднини затоа што се докажува непотизам, ама затоа вработуваат пријатели (и деца на спонзори) на кило.

Сите конкурси во државна администрација во оваа држава отсекогаш биле, и останаа наместени.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
[acko]®;1632570 напиша:
а кај отишле тие што ги избркале за да дојдат партиските војници? испарија? иначе една партиска наредба од челниците на ВМРО гласи: НЕ ВРАБОТУВАЈТЕ ВАШИ РОДНИНИ ВО ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ НЕ САКАМЕ ДА НЕ ПЛУКААТ ЗАРАДИ ТОА. АКО САКАТЕ ДА ГИ ВРАБОТИТЕ БАРАЈТЕ ОД ФИРМИТЕ СПОНЗОРИ НА ВМРО ДА ГИ ВРАБОТАТ! ова им било кажано на вмровците од повардарието! и да потсетам ова е партиска наредба.
a kaj e vrabotena zenata na IVO KOTEVSKI potparol ili sto ja znam sto e na mvr, kaj e vrabotena zenata na aktuelniot minister za pravda
pa vie sami sebe sakate da se pobivate ili sto e rabotava tolku ne gledate drugi televizii i ne 4itate drugi vesnici osven vecer i sitel vesti
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
moe pravo jas kaj ke sum aktiven a vo gorniot post tokmu ti imase napisano da se naprai tema za bc i za rs i vb ama what ever ne me interesira toa e tvoja rabota a i plus ne sum napnat voopsto ova me relaksira i milo ke mi e dokolku malku na nekoj mu se otvorat o4ite i razmisluva so svoja glava za postapkive na gvujo
p.s cucni ti ::)D
Твое право, натурлих, ама смешен си бе, сите теми ти се сведуваат на едно, провиден си.

Ако некој не е за СДСМ, ти го нарекуваш ВМРО-вче.

Еве, јас ти реков, во секој момент можам да ти дадам линкови од мои постови кај што критикувам постапки на владата, за разлика од тебе - човекот кој критикува само една партија - ВМРО.

И после ќе кажел "размислувајте со своја глава" :uvo: Комедии.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
moe pravo jas kaj ke sum aktiven a vo gorniot post tokmu ti imase napisano da se naprai tema za bc i za rs i vb ama what ever ne me interesira toa e tvoja rabota a i plus ne sum napnat voopsto ova me relaksira i milo ke mi e dokolku malku na nekoj mu se otvorat o4ite i razmisluva so svoja glava za postapkive na gvujo
p.s cucni ti ::)D
а за другиот дел од постот на МИСТИЧЕН?

Реагирал он на лоши потези кај едните или другите...хехех. Дај линк до еден пост кај што си реагирал на лош потег на другите (не на едните). Јас на еден твој, ќе ти приложам 10 мои.

Ајде.
не гледам коментар за ова? и ја можам да ти приложам постови каде што ја имам кртикувано владата. а од тебе тоа го немаме видено!
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Назад на темата.
Позитивни работи:
-ваучери за студентите
-зголемување на пензиите и платите на администрацијата
-зголемување на земјоделските субвенции и тоа повеќекратно
-даночни олеснување за трето дете
-рамен данок
-изградба на десетици сали
-изградба на патиштата
-и уште еден куп работи кои не ми текнуваат

За вистински промени да има во Македонија потребни се радикални чекори ова до сега беа козметички промени.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
moe pravo jas kaj ke sum aktiven a vo gorniot post tokmu ti imase napisano da se naprai tema za bc i za rs i vb ama what ever ne me interesira toa e tvoja rabota a i plus ne sum napnat voopsto ova me relaksira i milo ke mi e dokolku malku na nekoj mu se otvorat o4ite i razmisluva so svoja glava za postapkive na gvujo
p.s cucni ti ::)D
Нешто друго е напишано..меѓу редови, се однесува на твојот кредибилитет да нарекуваш некого вмровец или да критикуваш, во ситуација кога самиот си пратен да лаеш по партиска линија.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
-рамен данок
Дали ти знаеш што воопшто значи рамен данок?

Не, сериозно, баш ме интересира. Повели, на кратко, во две три реченици, без да го прашуваш гугл.

Колку рамниот данок е поволен, дискутабилно е. Сериозно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom