Кои се позитивните работи што ги направи НИКОЛА ГРУЕВСКИ?

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
a znaes li deka za vreme na izborna kampanja ne treba da se potpisuva nisto zasto ke se svati deka e reklama za odredenata partija vo primerov toa e sDSM i mene mi e krivo sto ne go potpisa toa par4e hartija no posle ke se jadea govna deka potpisala za vreme na izbori
vtora rabota imaj malku logika Bu4kovski se javuvase vo 5 saabajle i imase teski pregovori zaedno so gusterov za JC da vleze vo Makedonija kako investicja i od kaj pa tebe ti padnalo na um deka nemase da bide uspesna investicijata ustvari nema da se ostvari stavi malku prstot na umot
Сакаш да кажеш дека од високо морални и крајно легалистички причини овие двајца не пратиле багер да зачисти , бидејќи ќе се свати како маркетинг во предизборие.Истиве овие двајца , од кои едниов е веќе осуден на 4 години затвор за злоупотреба на државни пари, и мои и твои а вториов е пред судска постапка за залихи на тенковски делови за тенкови што сега ги нема.Фантастична теза.

За втората болдирана работа,
ако и само ако,ми наброиш некоја претходна успешна инвестиција како пример,можеби ќе постои некоја минимална можност да помислам дека и во време на сдс оваа инвестиција ќе успееше.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Груевски вика требало средното образование да биде задолжително.
Тоа е абсурд.
Тебе стомакот ако ти е празен последно нешто што ќе ти падне на памет е да читаш книга.
Даље.
Разгалените мамини синови и татини ќерки треба да го мрднат гзот од омилените им кафиќи и правец на нива со мотика и копач да рмбаат.
Земете ги Струмичаните за пример.
Зошто се најбогата општина?
Многу јасно зошто рмбаат дење и ноќе ко црнци.
Затоа ли имаме толку неписмени? Оти не можеле да учат на празен стомак?

Сиромаштијата што не опружува е уште поголем стимул за да се избориш за повеќе во животот, а не да се откажеш од можноста за образование.
Ова беше најзатупеното мислење до сега.


И зашто се Струмичани најбогати?... Повеќе работат од Прилепчани, Битолчани, Скопјани?

Која дискриминација само... да не го спомнувам фактот како дојде до заклучок дека се најбогата општина, дали во тоа го ставаш стандардот на жителите?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
jas ti gi poso4uvam svetskite iskustva be 4ove4e kako ne mozis da svatis znaes kolkavi se 90% od naselenieto da koristi windows a nie tuka kao nekoj izbeglici zaedno so onie od banglades da koristime LINUX HELLOOOYY!
значи ај една кратка лекција: windows е нај распространет од проста причина што до пред некој години тој беше најпрост оперативен систем за користењ во светот и тој е оперативен систем за PC (персонални компјутери). подобар од тој се MAC, LINUX и многу друѓи. иди на подфорумот за компјутери и ке видиш за што зборам. иначе линукс има мноооогу подваријанти (сусе, убунту и тн.)
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
најмногу што влечат кон позитива се законите за патриотски фискални и овој за алкохолот, може да се земе и законот од претходната вмровска влада за возење после 11, како и казните од 400 евра па нагоре :helou:
Procitaj go moeto mislenje na temata za Zakonot za prodavanje alkohol posle 19 casot.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Затоа ли имаме толку неписмени? Оти не можеле да учат на празен стомак?

Сиромаштијата што не опружува е уште поголем стимул за да се избориш за повеќе во животот, а не да се откажеш од можноста за образование.
Ова беше најзатупеното мислење до сега.


И зашто се Струмичани најбогати?... Повеќе работат од Прилепчани, Битолчани, Скопјани?

Која дискриминација само... да не го спомнувам фактот како дојде до заклучок дека се најбогата општина, дали во тоа го ставаш стандардот на жителите?
4ove4e pa zarem ti pak ke nateras nekoj so sila da u4i a nemu ne mu se u4i? zatoa srednoto obrazovanie kako do sega trebase da bide neobvrzuva4ko koj saka da odi ok koj ne saka neka prai sto misli da prai.
ova e kratenje na osnovnite 4ovekovi prava - nemanje pravo na izbor
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
[acko]®;1632454 напиша:
значи ај една кратка лекција: windows е нај распространет од проста причина што до пред некој години тој беше најпрост оперативен систем за користењ во светот и тој е оперативен систем за PC (персонални компјутери). подобар од тој се MAC, LINUX и многу друѓи. иди на подфорумот за компјутери и ке видиш за што зборам. иначе линукс има мноооогу подваријанти (сусе, убунту и тн.)
MAC e postabilen i se koristi od strana na svetskite kompanii a dokolku sakas da znes mac sistemot skoro da e isto star so windows o.s. dodeka pak linux sistemot ti e najnov sto se pojavuva. poradi tie pri4ini jas zboram. dokolku linux bese ednakvo zastapen so windows neka go imaa kompjuterite toj sistem no vo ova vreme na windows dominacija da se ima linux sistem ...ne e dobra opcija
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кои се позитивните рaботи кои ги направи Б.Ц, или Х.К, или В.Б? :)

Интересна тема би било, да се отвори :)

Еве, јас ќе почнам прв. По еден вработен од секое семејство. Нека продолжи некој. Во нова тема :)

MAC e postabilen i se koristi od strana na svetskite kompanii a dokolku sakas da znes mac sistemot skoro da e isto star so windows o.s. dodeka pak linux sistemot ti e najnov sto se pojavuva. poradi tie pri4ini jas zboram. dokolku linux bese ednakvo zastapen so windows neka go imaa kompjuterite toj sistem no vo ova vreme na windows dominacija da se ima linux sistem ...ne e dobra opcija
Не се прави ИТ експерт кога не си. Вака, кога те чита некој од страна што малку повеќе се разбира, смешно личи. Немој. За ресенски јаболка да ми збориш - пеки, ќе те слушам.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Затоа ли имаме толку неписмени? Оти не можеле да учат на празен стомак?

Сиромаштијата што не опружува е уште поголем стимул за да се избориш за повеќе во животот, а не да се откажеш од можноста за образование.
Ова беше најзатупеното мислење до сега.


И зашто се Струмичани најбогати?... Повеќе работат од Прилепчани, Битолчани, Скопјани?

Која дискриминација само... да не го спомнувам фактот како дојде до заклучок дека се најбогата општина, дали во тоа го ставаш стандардот на жителите?
Струмица ја земав како пример.

Човече какво образование какви бакраџи.
Во Америка никој не ти бара "диплома" ти бараат skills.

Пази која дебилна работа ја има у Македонија.
Административец со диплома зема 4000 денари повеќе од колега среднаш, а двајцата ја вршат истата работа.
И после се чудиме зошто имаме поголема невработеност од Того.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Сакаш да кажеш дека од високо морални и крајно легалистички причини овие двајца не пратиле багер да зачисти , бидејќи ќе се свати како маркетинг во предизборие.Истиве овие двајца , од кои едниов е веќе осуден на 4 години затвор за злоупотреба на државни пари, и мои и твои а вториов е пред судска постапка за залихи на тенковски делови за тенкови што сега ги нема.Фантастична теза.

За втората болдирана работа,
ако и само ако,ми наброиш некоја претходна успешна инвестиција како пример,можеби ќе постои некоја минимална можност да помислам дека и во време на сдс оваа инвестиција ќе успееше.
sdsm koga dojde na vlast se spravuvase so postvoen period i ja konsolidirase vojskata i ekonomijata koga zamina od vlast vo budzetot ostavi 500.000.000. evra na noviot resoren minister. plus toa ti kazav otvori tema za investiciite na sdsm sega tuku zborime za investiciite so N.G gi napral. koga nemas fakti pak se vrakjate na SDSM so pravela i pak i pak samo begate od temata
a za Bu4kovski - ne e vinoven dodeka ne se dokaze sprotivnoto ama se povekje se plasam deka i toa ke bide montiran proces od strana na sudiite koi se bliski rodnini na vlasta.
p.s DRZI SE DO TEMATA
temata e POZITIVNITE RABOTI SO GI NAPRAI GRUEVSKI ....
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
4ove4e pa zarem ti pak ke nateras nekoj so sila da u4i a nemu ne mu se u4i? zatoa srednoto obrazovanie kako do sega trebase da bide neobvrzuva4ko koj saka da odi ok koj ne saka neka prai sto misli da prai.
ova e kratenje na osnovnite 4ovekovi prava - nemanje pravo na izbor
А што да прави до 18тата година од животот?

Да питачи по раскрсници, да работи физичка работа?

Или подобро е да се образува со што би стекнал доволни квалификации за некоја струка и би можел да работи нешто во животот.

Изгледа само во СДС поинаку ги разбираат “човековите права“ на еднаква шанса за секого.

Збориме дека државата е задолжена да се грижи за граѓаните, во тоа спаѓа и образовниот систем.
Имаш шанса да постигнеш нешто во животот и пружени ти се основните предуслови, доколку НЕ ги искористиш тогаш тоа е исклучиво ТВОЈА ВИНА, а не на државата па оттаму нема да имаш ниту право на приговор зашто живееш мизерно.

Секој одговара за себе.


Струмица ја земав како пример.

Човече какво образование какви бакраџи.
Во Америка никој не ти бара "диплома" ти бараат skills.
Каков лик..каква Америка, за каква работа не ти бараат диплома?

За косење трева на гробишта или собирање голф топчиња можеби :pos:

Пази која дебилна работа ја има у Македонија.
Административец со диплома зема 4000 денари повеќе од колега среднаш, а двајцата ја вршат истата работа.
И после се чудиме зошто имаме поголема невработеност од Того.
Да а? Затоа имаме волкава невработеност? :)

Ете кон што води недоволното образование.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Струмица ја земав како пример.

Човече какво образование какви бакраџи.
Во Америка никој не ти бара "диплома" ти бараат skills.

Пази која дебилна работа ја има у Македонија.
Административец со диплома зема 4000 денари повеќе од колега среднаш, а двајцата ја вршат истата работа.
И после се чудиме зошто имаме поголема невработеност од Того.
епа ај да нема и основно што викаш. прво оделение на нива, второ у фабрика и таман скилс а?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Кои се позитивните рaботи кои ги направи Б.Ц, или Х.К, или В.Б? :)

Интересна тема би било, да се отвори :)

Еве, јас ќе почнам прв. По еден вработен од секое семејство. Нека продолжи некој. Во нова тема :)


Не се прави ИТ експерт кога не си. Вака, кога те чита некој од страна што малку повеќе се разбира, смешно личи. Немој. За ресенски јаболка да ми збориш - пеки, ќе те слушам.
zna4i site vmrov4inja istata prikazna a doaga da se zbori za dpbne i za aktivnostite koi sto ja nosat nasava zemja vo propast odma se vrakjaat na ona A SDSM SO PRAVEA?
pa edno e jasno sdsm gi izgubi izborite i sea se opozicija po vtori put SO PRAI GVUJO KAZI MI
a a ko ne sum vo pravo za operativnite sistemi demantiraj me !
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
И уште една работа.
Едно прашање до СДСМ-овците.
Дали ако проектов со компјутериве му текнеше на Бранко, Бучко или некој трет од СДСМ ќе реагиравте вака бурно и по секоја цена ќе го омаловажувавте?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
zna4i site vmrov4inja istata prikazna a doaga da se zbori za dpbne i za aktivnostite koi sto ja nosat nasava zemja vo propast odma se vrakjaat na ona A SDSM SO PRAVEA?
pa edno e jasno sdsm gi izgubi izborite i sea se opozicija po vtori put SO PRAI GVUJO KAZI MI
a a ko ne sum vo pravo za operativnite sistemi demantiraj me !
кажи ми само дали живееш подобро сега или пред 2 год? дали си по безбеден сега или пред 2 год? и ако не кажи што ти е по различно што те спречува да живееш подобро.

п.с. успех на груевски НАМАЛУВАЊЕ НА НЕВРАБОТЕНОСТА ајт...
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
А што да прави до 18тата година од животот?

Да питачи по раскрсници, да работи физичка работа?

Или подобро е да се образува со што би стекнал доволни квалификации за некоја струка и би можел да работи нешто во животот.

Изгледа само во СДС поинаку ги разбираат “човековите права“ на еднаква шанса за секого.

Збориме дека државата е задолжена да се грижи за граѓаните, во тоа спаѓа и образовниот систем.
Имаш шанса да постигнеш нешто во животот и пружени ти се основните предуслови, доколку НЕ ги искористиш тогаш тоа е исклучиво ТВОЈА ВИНА, а не на државата па оттаму нема да имаш ниту право на приговор зашто живееш мизерно.

Секој одговара за себе.
abe toj sto saka da u4i ke u4i koj sto ne saka da u4i ne mora dali me razbiras ne moze vo edna drzava site da se direktori i doktori i ekonomisti toa e niven izbor i jas ti kazuvam deka ne treba da bide zadolzitelno ima milion slu4ai gledaj na a1 kanal5 telma kade sto lugjeto izleguvaat i kazuvaat nemaat pari za skoluvanje na decata no i ne na sekoj mu se u4i
 

Kajgana Shop

На врв Bottom