Дали ДПА се распаѓа?

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Пуста власт,никому не му се напушта така лесно.:toe:
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
abe znam znam ama na sve ima kraj:)deneska nema edna utre nema 2 zadutre nema nisto:)ama toa zadutre brakja dalko nekako mi se glea,samo zlaten gospod da ne bide obratno pa:S
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
не се секирај, дур народов пати од партиско слепило, задутре е далеку :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Читав скоро интервју со Руфи Османи и човекот воопшто не исклучи можност да се активира политички но не спомна во која партија.

Ме интересира каква политика би спроведувал ако се активира? Дали би се изменила политичката карта па и глобалната мекедонска политика?

И најважно дали е поштен?

Кој му го убил детето?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Читав скоро интервју со Руфи Османи и човекот воопшто не исклучи можност да се активира политички но не спомна во која партија.

Ме интересира каква политика би спроведувал ако се активира? Дали би се изменила политичката карта па и глобалната мекедонска политика?

И најважно дали е поштен?

Кој му го убил детето?

Несомнено тогашната власт...владино ауто било..
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Se zboruva okolu Rufi Osmani.
Rymz toj mozebi ke vleze vo politika no nema da bide preku novata satelitksa ekipa na Taci,kolku shto znam jas on imashe carte-blanche i mislam deka go prifatil no kakov ke bide negoviot angazhman ke pokazhat mesecive
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ружди Матоши му се приклучи на Селмани

Мендух Тачи остана и без вториот потпретседател на партијата, ДПА денеска го напушти и Матоши.
Причините се исти, не функционирањето и лошото менаџирање на партијата од лидерот на партијата. Радува фактот што поддршката на иницијативата е се поголема изјави Матоши за АЛСАТ. Граѓаните имаат потреба за нова политичка понуда која ќе и се спротивстави на политиката на ДУИ истакна Матоши.

„Поддршката од самата структура на ДПА е многу голема за оваа нова иницијатива за основање на нов политички субјект кој ќе го артикулира интересот на граѓаните и ќе ги артикулира интересите на Албанците во Македонија. Политиката е арена на способни луѓе и овој субјект понудата ќе ја концентрира врз професионализмот и врз новиот тренд од каде треба да оди земјата. Понудата ќе биде многу силна, која треба да го демантира дилетантизмот и политичкото дејствување на ДУИ“ Ружди Матоши, поранешен потпретседател на ДПА.

http://alsat-m.tv/mk/zemja/4565.html
Hahahah,........ hahah.......hahahah... Matosi....hahahah

Znaev be znaev, znaev deka ovoj ligusot Selmani nema tasaci da mu se sprotivstavi na Taci, znaev. Uste od vremeto koga ko picka kjutese koga jadese samari od Taci sred Saraj znaev deka nikogas ke nema muda za toa......

O Gospode, zosto be zosto, zosto luge ko Branko i Taci se najitri politicki igraci vo drzavava? Zosto?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Hahahah,........ hahah.......hahahah... Matosi....hahahah

Znaev be znaev, znaev deka ovoj ligusot Selmani nema tasaci da mu se sprotivstavi na Taci, znaev. Uste od vremeto koga ko picka kjutese koga jadese samari od Taci sred Saraj znaev deka nikogas ke nema muda za toa......

Кварк, дај бе објаснувај поконкретно за што пишуваш :wink:.

Кој е Матоши и каква врска има со твојата реченица за Тачи и Селмани со шамарите? Прешол кај Селмани, добро ли е тоа?

O Gospode, zosto be zosto, zosto luge ko Branko i Taci ni se najitri politicki igraci vo drzavava? Zosto?
Ќе ти кажам ама нема да ти се бендиса одговорот.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156

Кварк, дај бе објаснувај поконкретно за што пишуваш :wink:.

Кој е Матоши и каква врска има со твојата реченица за Тачи и Селмани со шамарите? Прешол кај Селмани, добро ли е тоа?
Hahaha, ostaj druze, za nekolku meseci ke ti stane jasno za sto pisuvam.
Sateliti se sozdavaat, sateliti letaat, hehehe.... Boss-ot Boss ostanuva kako i sekogas :)

Presol? Da? Ili sepak ne? Ili mozebi presol ama ne bas? A sto znaci toa preminuvanje? Sto vsusnost znaci nova partija? Sateliti druze sateliti, :)


Ќе ти кажам ама нема да ти се бендиса одговорот.
Daj be kazi ne zaebavaj, ne bidi ko mene so ne ti kazuvam :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom