MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не. Сега ја користам оваа верзија 8.1(build 8.1.0178.00), не ми кажува дека има понова верзија, ништо, се логирам и си работи нормално. Претходно користев верзија 9.0 бета или 8.5 не сум сигурен, па еден ден ми рече дека има нова верзија. Ја слегнав и оп, излезе таа сликичката дека ми треба ОС ХР или Виста и веќе не фаќа верзија понова од 8.1. Чистев и со Absolute Uninstaller и Registry Mechanic ама јок, нејќе. Може да пробам уште да го симнам тој пакот од 130МБ ама не верувам дека ќе смени нешто. Може да пробам и со надградба на СП3 да видам може ќе смени нешто. Дотогаш, останувам на 8.1 :toe:
Koјзнае што си праел. Знам дека не ти вика дека има нова верзија за 8.1. Него ти викам, кога ТИ ВИКАЛО дека има нова верзија, само ќе стиснеш YES на тоа и толку е, само ќе ти ја инсталира најновата.

Симни било која 9 верзија и ќе ти се направи ова.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Koјзнае што си праел. Знам дека не ти вика дека има нова верзија за 8.1. Него ти викам, кога ТИ ВИКАЛО дека има нова верзија, само ќе стиснеш YES на тоа и толку е, само ќе ти ја инсталира најновата.

Симни било која 9 верзија и ќе ти се направи ова.
Тоа и направив и ми излезе истото
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тоа и направив и ми излезе истото
Кај мене супер си беше. Си се симна самото, си се инсталираше и толку. Со Absolute Uninstaller избриши СЕ што е поврзано со мсн, и тоа дискавери и лајв плус и све. Стај го последниот мсн тој што го пишав пред 2-3 поста и треба све да е ок.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Znae li nekoj da mi kaze kako da napravam da mi se gledaat smeshkovcite na najnovoto msn...znam deka koga gi prakam drugite gi gledaat jas ne ama sakam da gi gledam i ja :D
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Znae li nekoj da mi kaze kako da napravam da mi se gledaat smeshkovcite na najnovoto msn...znam deka koga gi prakam drugite gi gledaat jas ne ama sakam da gi gledam i ja :D
Toa ќе го средат од Мајкрософт.Не можеш ти да го средиш:)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Како да наместим кога се пали некој на МСН да му ја слушам музиката што он ја ставил а не тоа банг ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како да наместим кога се пали некој на МСН да му ја слушам музиката што он ја ставил а не тоа банг ?
Прво, МОРА да го имаш најновиот Live Messenger 9,
Друго, види у tools, options, sounds дали ти е штиклирано Signiture sound.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Инаку забележувам дека полека некои емоции почнуваат да се прикажуваат во полето за текст... значи работат на средување на баговите на новиот :vozbud:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Прво, МОРА да го имаш најновиот Live Messenger 9,
Друго, види у tools, options, sounds дали ти е штиклирано Signiture sound.
Имам најновото МСН

а еве штиклирано ми е тоа и пак не ги слушам...

 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Види тука:

кај мене се исклучени... ти одбери нешто друго

 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom