MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Пазете го ова. Користам ХР инаку. Го има некој овој проблем со 2009?

 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пазете го ова. Користам ХР инаку. Го има некој овој проблем со 2009?

На многу им се појавил. Симни Absolute Uninstaller, избриши се што е Live Messenger и слично, па после пробај инсталирај ја Live Messenger 2009 14.0.5027.908.

Aко неможе пак, повтори ја постапкава, ама сеа најди друга инсталација за мсн.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ajde neka nekoj mi objasni so da praam nemozam da se logiram na msn mi go pokazuva ova Signing in to windows live messenger failed because the service is temporarly unvaliable. Error code 810092.... pomos od nekoj ako moze:helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ajde neka nekoj mi objasni so da praam nemozam da se logiram na msn mi go pokazuva ova Signing in to windows live messenger failed because the service is temporarly unvaliable. Error code 810092.... pomos od nekoj ako moze:helou:
па види на гугл шо значи тој ерор... изгледа има паднато некој сервер
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ajde neka nekoj mi objasni so da praam nemozam da se logiram na msn mi go pokazuva ova Signing in to windows live messenger failed because the service is temporarly unvaliable. Error code 810092.... pomos od nekoj ako moze:helou:
Пробај неколкупати да се логираш - ќе те пушти :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Дали некој друг освен мене има проблеми со мсн?
Ми вика дека не сум конектирана на интернет :S
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Мене така ми правеше од дома ... отвори експлорер и види дали ти е work offline или направи refrеsh на eksplorerot и конектирај
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Пробав да го инсталирам најновиот мсн, од линкот што го постираше Корун, неколку страни наназад, се инсталира, и излезе пак истото шо од порано ми се појавуваше "new version avalible". Чаре?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пробав да го инсталирам најновиот мсн, од линкот што го постираше Корун, неколку страни наназад, се инсталира, и излезе пак истото шо од порано ми се појавуваше "new version avalible". Чаре?

Дадов линкови за 2 верзии, едната е последната, другата е предпоследната. Изгледа си ја стаил предпоследната. Треба БАШ оваа:

Live Messenger 2009 14.0.5027.908


Пред да ја симнеш оваа верзија, пробај логирај си се со таа што ја имаш, и кога ќе ти каже дека има нова верзија, само кликни YES и ќе ја симне автоматски, ќе ја инсталира и тераш.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Ја пробав баш таа верзија, претходно избришав се поврзано со Live Messenger, ама пак не пали, иста песна. ЈБГ сеуште работи 8.1
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја пробав баш таа верзија, претходно избришав се поврзано со Live Messenger, ама пак не пали, иста песна. ЈБГ сеуште работи 8.1
Епа нели ти вика дека има нова верзија така?
И таму те прашува дали сакаш да ја симнесш, ќе кликнеш YES и ќе си се инсталира и толку. Напраи вака? Ако направи, што ти искочи?
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Епа нели ти вика дека има нова верзија така?
И таму те прашува дали сакаш да ја симнесш, ќе кликнеш YES и ќе си се инсталира и толку. Напраи вака? Ако направи, што ти искочи?
Не. Сега ја користам оваа верзија 8.1(build 8.1.0178.00), не ми кажува дека има понова верзија, ништо, се логирам и си работи нормално. Претходно користев верзија 9.0 бета или 8.5 не сум сигурен, па еден ден ми рече дека има нова верзија. Ја слегнав и оп, излезе таа сликичката дека ми треба ОС ХР или Виста и веќе не фаќа верзија понова од 8.1. Чистев и со Absolute Uninstaller и Registry Mechanic ама јок, нејќе. Може да пробам уште да го симнам тој пакот од 130МБ ама не верувам дека ќе смени нешто. Може да пробам и со надградба на СП3 да видам може ќе смени нешто. Дотогаш, останувам на 8.1 :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom