Што правите кога сте сами дома?

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Кога сум сама дома ( а често сум) ми е најубаво... Сам свој газда. Си правиш што сакаш. Урлаш, се дереш.... Ок се зезам. Гола се шетам.
А ако ми е досадно си викам некој што ќе ми ја убие досадата. Или во најлош случај ме дружи нетот,или телевизорот :tv:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Епа некој пат се досадувам нема со кој да се закачувам оти брат ми не е дома:pos2:обично седам на компјутерот,гледам филм,имам другарки на гости или ќе спијам цел ден
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Коа сум сам дома си го :drk: на раат и си глеам порничи на раат и си ја викам убавата половина на раат да си се :hump::back::love2: .
Ете така пошо глеам дека никој не признава јас да бидам прв за да не се срамат другите:pos2::pos2:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Живеаааам!!!!! Раат сум. Си праам шо сакам без некој да ми труби над глава. Станов се претвара у пушална за 2 саати,иам некој на врата на секој пола саат,комшиите се мрднуваат од музикава.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Коа сум сам дома си го :drk: на раат и си глеам порничи на раат и си ја викам убавата половина на раат да си се :hump::back::love2: .
Ете така пошо глеам дека никој не признава јас да бидам прв за да не се срамат другите:pos2::pos2:

е ова беше сосема искрено

ама и јас бев искрен дека гол шетам :toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Се правам, само не спијам. Цела недела да сум сама, нема око да склопам дур не паднам папсана.
Во принцип или дремам на компјутер, или собирам народ. Во меѓувреме, полнам пепељари, дрмнувам од ракијата, шетам гола, се депилирам, скокам на гласна музика, заборавам да јадам зошто ја нема мајка ми да ме потсети, молам луѓе да поминат да ми ги замијат садовите...
Штета што прееееемногу ретко сум скрос сама подолго време од еден ден.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Порничи до даска:drk::drk::drk:
Па музика до даска:vozbud::vozbud::vozbud:

Па до даска.........
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
и јас шетам гол :vozbud:
и ред други работи за кои не би сакал баш да правиме муабет :pipi:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Зависи, некогаш ми е поубаво кога сум сам дома, некогаш обратно. А кога сум сам обично, спијам до колку сакам, викам гости колку и кога сакам, седам пред компјутер. и тава.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Доволно често си ја имам домата само за себе, па не штедам на лудите идеи и желби во тие случаи. Изводливите. А и да не се, ја ќе ги напраам. :icon_lol:

Не спијам, за почеток. Ако страдам од несоница, ги проаѓам сите можни кревети по куќава, ко к... некоја, и најчесто успевам да заспијам во дневна ко скот пред ТВ, па се будам со болки во `рбетот и тако даље, пошто нема кој да ме разбуди/крене/потсети кај ми е местото. Се трујам со кофеин, вино, тестенини и благо, чак и у 3 сабајле ако ми се сака, гледам филмови, неколку ин а роу, по што изгледам како зомби, останувам да гледам изгрејсонце на тераса, пошто се тресам од кафето и е практично невозможно да ме фати сон, пеам, и го злоставувам компјутеров, секако. Порано пробував и трева да косам.

Едина добра работа би била навиката за не-оставање садови и алишта, која што морав, да ја стекнам. Пошто имав навика да ги сеам по соби, и у 5 до 12 да средувам. А така не се живееше. :icon_lol:

Голотијата е задолжителна, како и не-дамското седење. :icon_lol:

Екстра: расипувам апарати и уреди. Е тоа како ми оди од рака... :icon_cool :icon_lol:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Значи две работи.

1. Си палам цигара на раат.
2. Викам дома кај мене кој можам.:vozbud:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Живеаааам!!!!! Раат сум. Си праам шо сакам без некој да ми труби над глава. Станов се претвара у пушална за 2 саати,иам некој на врата на секој пола саат,комшиите се мрднуваат од музикава.

друже ке те цитирам моите комши еднаш ми се заканија со виканје полиција бидејки (наводно)музиката била премогу гласна ,,
гласна музика пуштам само кога сум сам:toe:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Па ја скоро секој ден сум сама дома,мама на работа,сестра ми испадната,и тогаш си се излежавам,си го викам дечко ми,си уживам едноставно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom