Барам игра.. т.е. "Која беше играва..?"

Г

Грејвдигер

Гостин
Барам една игра од маме 32 поточно не знам како се вика. Играта е слична како Tumple Pop само што таа игра се пукаше некои топки и на врвот од секој левел имаше нешто како слот-машина - се добиваше поени, екстра животи, бонус левел итн. Еве некои слики како изгледа отприлика - ова е од Tumple Pop
Snow Bros се вика играта, а за таа втората што ја бараш незнам како е, ќе пробам да ја најдам.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
еден другар бара игра која што била слична на нид фор спид само што тука се тркаш со буба ? да не знае некој која е играва ?
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Играва е за на плејстејшн 1. Имаше едно момче со меч, кое требаше да ја спаси својата девојка. 2 д верзија е и има повеќе нивоа, меѓу кои се сеќавам на едно кога требаше да се скока од количка на количка. Исто така имаше и борби со босови. Ако на некој му текне насловот на играва, ќе му бидам благодарен.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ми треба една игра, незнам како се вика стара е ја имав порано но знам дека е со коли и ти требаше да собираш пари и да земаш подобра кола. Пари се береа со тоа што на кривините со стискајне на буквата А (така мислам беше) праеше дрифтој и што повеќе време ке усшееш да направиш толку повеќе парти ти давеаше а и имаше и едни 4 коцки и ти само едно можеше да земиш и можеше да ти се падне нитро или некаква стапица за да се фатат другите коли како на пример да му се дупнет гумите, кога ке стегнеш за колата да ти оди лево таа да ти оди десно итн. Овие чида мисалм се пуштаа на буквата S. И знам дека икончето на играта беше жолто квадраче и во него имаше ваков знак > Уствари тоа беше као знак за десно. Знам дека е смешно и тешко ке е некој да ја најде играва бидејки е постар, сигурно е 2006 година ама ако може некој барем името да ми го даде?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Ми треба една игра, незнам како се вика стара е ја имав порано но знам дека е со коли и ти требаше да собираш пари и да земаш подобра кола. Пари се береа со тоа што на кривините со стискајне на буквата А (така мислам беше) праеше дрифтој и што повеќе време ке усшееш да направиш толку повеќе парти ти давеаше а и имаше и едни 4 коцки и ти само едно можеше да земиш и можеше да ти се падне нитро или некаква стапица за да се фатат другите коли како на пример да му се дупнет гумите, кога ке стегнеш за колата да ти оди лево таа да ти оди десно итн. Овие чида мисалм се пуштаа на буквата S. И знам дека икончето на играта беше жолто квадраче и во него имаше ваков знак > Уствари тоа беше као знак за десно. Знам дека е смешно и тешко ке е некој да ја најде играва бидејки е постар, сигурно е 2006 година ама ако може некој барем името да ми го даде?
да не е Crash Racing ?
Еве ти слики, ама не сум сигурен дека е оваа.

Не сум сигурен дека е ова ..:toe::nesum:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ми треба една игра, незнам како се вика стара е ја имав порано но знам дека е со коли и ти требаше да собираш пари и да земаш подобра кола. Пари се береа со тоа што на кривините со стискајне на буквата А (така мислам беше) праеше дрифтој и што повеќе време ке усшееш да направиш толку повеќе парти ти давеаше а и имаше и едни 4 коцки и ти само едно можеше да земиш и можеше да ти се падне нитро или некаква стапица за да се фатат другите коли како на пример да му се дупнет гумите, кога ке стегнеш за колата да ти оди лево таа да ти оди десно итн. Овие чида мисалм се пуштаа на буквата S. И знам дека икончето на играта беше жолто квадраче и во него имаше ваков знак > Уствари тоа беше као знак за десно. Знам дека е смешно и тешко ке е некој да ја најде играва бидејки е постар, сигурно е 2006 година ама ако може некој барем името да ми го даде?
Crash Racing ама мора да се игра преку емулатор зошто не е испадната за PC како што знам.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Сум ја погодил!
Оваа игра ми беше најдобра од сите кога ја играв во Play Station :)
Закон игричка беше, ама Ајсшутер има га за и на пц брат, јас од дамна пред 2-3 години ја играв на компјутерот ...
Сега тешко да ја најдам..
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Сум ја погодил!
Оваа игра ми беше најдобра од сите кога ја играв во Play Station :)
Закон игричка беше, ама Ајсшутер има га за и на пц брат, јас од дамна пред 2-3 години ја играв на компјутерот ...
Сега тешко да ја најдам..
Ако ја најдеш за PS праќај ја наваму :) Закон игрица!!!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
да не е Crash Racing ?
Еве ти слики, ама не сум сигурен дека е оваа.
Не сум сигурен дека е ова ..:toe::nesum:
Crash Racing ама мора да се игра преку емулатор зошто не е испадната за PC како што знам.
Не бре браќа колите на таа што ја барам се нормални се не вакви играчки. Првата мислам беше фолцваген па пежо на ауди па пак пежо итн.
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Moже ли некој да даде линк:
Serious Sam: The second encounter
Hејќам торенти! :vozbud:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Кај да ја најдам Стрит хуп сигурно се сеќавате на игрицата ама само таа ми треба.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.483
Поени од реакции
22.175
да не е Crash Racing ?
Еве ти слики, ама не сум сигурен дека е оваа.

Не сум сигурен дека е ова ..:toe::nesum:

Каде можам да ја најдам таа игра и дали ја има за на копјутер??
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не е игра ова ама ептен ми треба. Искочен е Sacking fix-от за фифа менаџер 09?? Ако е некој нека прати торент,линк нешо за симињање:helou:
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
дали ја има некој пес 2006 - пес2007 само нека биде со помалку линкови за симињање мозе и торент само не многу гига. фала позз:helou:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
да не е Crash Racing ?
Еве ти слики, ама не сум сигурен дека е оваа.

Не сум сигурен дека е ова ..:toe::nesum:
Краш рејсинг е ама тој не го бара тоа.Фараон незнам дали ја има за PC ама со емулатор можеш да ја играш.

Moже ли некој да даде линк:
Serious Sam: The second encounter
Hејќам торенти! :vozbud:
Купи си ја од официјалната страна.http://serioussam2.com/sam_home.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom