MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Б

БејбиГрл

Гостин
Зашто не ми функционира она pinned emoticons....ќе направам на некои смајли pin и пак ми го нема таму под recently used emoticons, чаре?

едит: и ако може некој да ми каже како да си ги зачувам смајлињата на комп,у фолдер?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Зашто не ми функционира она pinned emoticons....ќе направам на некои смајли pin и пак ми го нема таму под recently used emoticons, чаре?

едит: и ако може некој да ми каже како да си ги зачувам смајлињата на комп,у фолдер?
ако имаш мсн плус он си ги зачувува автоматски во My Chat Logs, во фолдерот со месецот, праи посебен фолдер Images :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ако имаш мсн плус он си ги зачувува автоматски во My Chat Logs, во фолдерот со месецот, праи посебен фолдер Images :)
Само што таму не ги зачувава како анимации (смајлиња), туку како слики. Пример, ако имаш некое такво што се гази од смеење, сеа за секој фрејм ќе имаш по една слика :) Значи ништо, освен ако се замараш со програми за да напраиш анимација од слики.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Само што таму не ги зачувава како анимации (смајлиња), туку како слики. Пример, ако имаш некое такво што се гази од смеење, сеа за секој фрејм ќе имаш по една слика :) Значи ништо, освен ако се замараш со програми за да напраиш анимација од слики.

eпа коа ќе си инсталираш поново мсн ќе си ги адднеш и пак ќе ти бидат смајлиња :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како ќе мрдаат кога ги зачувува како слики од фрејмови од анимација? Ако анимацијата има 10 фрејма, ќе имаш 10 различни слики. Ако додадеш една од нив, само таа слика ќе ја имаш и нема да мрда :toe:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Како ќе мрдаат кога ги зачувува како слики од фрејмови од анимација? Ако анимацијата има 10 фрејма, ќе имаш 10 различни слики. Ако додадеш една од нив, само таа слика ќе ја имаш и нема да мрда :toe:
Tochnoooooo :D
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Голем број во моментот го имаат истиот проблем, ќе се среди, почекај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom