Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Ме интересира дали некој ја гледа Металург - Брегалница??? Ова е дефинитивно најкатастрофалната утакмица што сум ја гледал у мојве 20 године. Беда жива!!
Ова и не е толку лошо, да ја гледаше Металург - Ренова тогаш да видиш...

Второто полувреме беше и одлично за наши услови. Вториот гол беше фантастичен.
Две констатации: Пријатно сум изненаден од играта на Брегалница - играа машки, отворено, а не стандардниот бункер кога се игра на гости.
Ѓуриќ е еден од најдобрите играчи во лигава. Од неговото влегување Металург почна да доминира, секој потег му беше добар.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.397
Поени од реакции
5.651
Гоооолл, Шкендија-Тетекс 1-0

Алаомеровиќ , 23 минута, гол со удар надвор од шестнаесетникот.

Играта не е добра, на стадионот над 10.000 гледачи, теренот што поскоро треба да се среди , многу скока топката.

--- надополнето ---

Пенал за Тетекс ехех , ете како се обидува судијата да ги извади, нивен е јбг.

Публиката изреволтирана фрлаше предмети на терен.

1:1 од пенал

--- надополнето ---

ГООООЛЛЛ , Шкендија-Тетекс 2-1
 
П

Паспарту

Гостин
Чекај уште не дошло времето да тепаат по тунели, ќе биде и тоа за некое коло...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.326
Поени од реакции
16.438
Чекај уште не дошло времето да тепаат по тунели, ќе биде и тоа за некое коло...
Не дај Боже да извада нерешено Тетекс, инаку нема жива глава да извадат играчиве од стадион.
 
П

Паспарту

Гостин
Не дај Боже да извада нерешено Тетекс, инаку нема жива глава да извадат играчиве од стадион.
Знам, јасно ми е се. Оддамна реков јас, се чека Шкендија да губи на полувреме или пак да не победи на крај за да проработи оној нивниот познат тунел...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.397
Поени од реакции
5.651
Гоооооооллллл , Шкендија-Тетекс 3-1 , Ардиан Нухиу
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Ти англичанец си , или си од тие кои онесвестија еден тренер на кошаркарски натпревар ?
Извини у право си, штом и други имаат направено вакви стварно ондак во ред е, нема ништо лошо во ваквото однесување, терајте напред, ако примите уште еден гол и пиштоли извадете и одма пукајте во судиите и противничките играчи, што е битно, кога некои странци онесвестиле тренер на кошаркарски натпревар па зошто вие да не правите вакви ствари.

anyway....
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.326
Поени од реакции
16.438
Знам, јасно ми е се. Оддамна реков јас, се чека Шкендија да губи на полувреме или пак да не победи на крај за да проработи оној нивниот познат тунел...
Играчите беа ставени пред дилема, дали живот или премии од 5000 евра. Под огромен притисок уште непочната утакмицава. Ама не вреди да се ризикува живот за вакво мизерно првенство.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.397
Поени од реакции
5.651
Извини у право си, штом и други имаат направено вакви стварно ондак во ред е, нема ништо лошо во ваквото однесување, терајте напред, ако примите уште еден гол и пиштоли извадете и одма пукајте во судиите и противничките играчи, што е битно, кога некои странци онесвестиле тренер на кошаркарски натпревар па зошто вие да не правите вакви ствари.

anyway....
Тие дивјаци не се странци туку навивачи на МЗТ.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Што ви е чудно сето ова,епа сега видете што се прави во прва лига,фаворит бр.1 за титула и замислите какви ни се 2 да не збориме за 3-тите лиги на кои сум видел лично шо се дешава.
ЕБато државата!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
ДА!!! Овја беа тиа што са најфер, што највише заслужиле титула!!! АЛО БРЕ СЕРЕТЕ ЗА МЕТАЛУРГ МЕСТЕЛ УТАКМИЦЕ!! А ШТО ПРАЕТЕ ВИЕ БЕ?!?! 7000 евра на Пелистер, денеска уште фалеше од трибина да влезете и вие да судите!!! Ама дур ни е ваква државава уживајте, молите се само да не проработа свеста на македонецот, е тек тогај ќе ве видим.
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
ДА!!! Овја беа тиа што са најфер, што највише заслужиле титула!!! АЛО БРЕ СЕРЕТЕ ЗА МЕТАЛУРГ МЕСТЕЛ УТАКМИЦЕ!! А ШТО ПРАЕТЕ ВИЕ БЕ?!?! 7000 евра на Пелистер, денеска уште фалеше од трибина да влезете и вие да судите!!! Ама дур ни е ваква државава уживајте, молите се само да не проработа свеста на македонецот, е тек тогај ќе ве видим.
nema da ti vozvratim na los nacin,bidejki sum vo dobar humor..gubitnicite imat pravo da se lutat, taka ni vikavte nas kogaj tepavte 1-0
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom