Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
ти стварно веруваш дека ќе го победите скопје на нивни терен?ти изгледа никогаш не си бил на нивни стадион.кога ќе проработи тоа тунелот па кога ќе ги грабна игра4иве на шкендија на полувреме, сами ќе им ја пушта утакмицата само за да извада жива глава.
za vas tesko e be...ama za nas ne e :)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Доста расправате со овие бе...
Не гледате дека се се дечишта, Остајте ги нека си пишуваат глупости, ние ќе си пукаме сеир. Не заборавајте, ипак они секој меч палат минимално по три противнички реквизити :pos::pos::pos: :pos::pos::pos: а истотака на нивните мечеви доаѓаат групи од цела Европа за да се збратимат со нив :pos::pos::pos:. Можам да замислам каква е атмосферата кога игра Албанија ако сите што ја бодрат беа во неделата во тетово. Гробишта Бутел у пичку материну :pos:
Има неколку што разбираат колку толку и се малку поголеми, али ете и дел од нив нормално дека ќе си ги бранат дечиштана...

Иначе факт е дека голема е шансата Шкендија да стане шампоион оваа година. И тоа ќе биде сосема заслу
ено. Имаат еден од подобрите тимови, покрај Металург, Работнички и Ренова, но сепак се за нијанса подобри од нив. Разликата е во тоа што овие три тима имаат само корпулентни играчи. Немаат брз напад, кој може да разбие противничка одбрана, туку идат само на сила...
Ни на Реал не им успева така, нема ни на нив...
Шкендија има три лесни меча во наредниот период, а конкурентите играат меѓу себе. Очекувам до крајот на вториов круиг, Шкендија да бега 6-7 бода од конкурентите...
Мислев дека Работнчки фати форма, и оп ете ти ги налетаа на Силекс кој со години неможат да го победат. Ќе пркне Работнички, ама незнам колку може да се надева на титула. Во последните три меча играат со нас и со Ренова. Мислам дека нема шанси да тепаат во Тетово, а исто очекувам да биде и во дуелот со нас.
Ренова ме изненадува. Мислев дека немаат толку добар тим годинава, но играат солидно...
Металург многу се мачи, поради немањето на течна игра. Како што кажав само на сила одат, а така дефинитивно НЕ ОДИ...
Не гледам некој што може да ја достигне Шкендија годинава...
Во битката за опстанок...
Пелистер е веќе второлигаш. Само покажаа дека ништо нема да ги спаси годинава...
Ние сме во големи гомна... Имаме солиден тим, но разликата е сепак голема. Главната борба за 10-тото место ќе се води меѓу нас и Скопје. 9 бода се многу, со оглед на тоа што Скопје ќе си ги намести поголемиот дел од утакмиците, а ние ќе мораме да запнеме ОДМА. Клучен меч ни е гостувањето во Штип во вторник. Само победа не остава во игра...
Реално во моментов сме можеби одма после првата четворка по квалитет, но бодовната разлика е голема, а останаа уште малку мечеви. Ако ни ги вратат 3-те бода, имаме шанса и директно да обезбедиме опстанок, без бараж...
Сабер, Скопје може да си ги намести 3 за 3 во првите два круга, и тоа не со секого. Во третиот круг секој си гледа за себе и нема да важи веќе тоа 3 за 3. Скопје ги проаѓаме сигурно. Пари немаат, а немаат ни амбиции, па дури мислам дека самите ќе се фрлат на шиткање утакмици на подобро стоечките клубови. Не сум сигурен за Брегалница дал ќе ја поминеме. Како што кажа и ти, се зависи од директниот дуел во Штип. Пораз таму не смее да си дозволиме. Евентуално и Силекс може да се надеваме дека ќе ги добиеме, кој реално може да се надева само на 3 бода до крајот на вториот круг (има тешки утакмици со Металург и Ренова).
 
B

Beck's

Гостин
ти стварно веруваш дека ќе го победите скопје на нивни терен?ти изгледа никогаш не си бил на нивни стадион.кога ќе проработи тоа тунелот па кога ќе ги грабна игра4иве на шкендија на полувреме, сами ќе им ја пушта утакмицата само за да извада жива глава.
ne sum bil dosega,ama sum slusal za vakvite fenomeni.Ete na primer od vas,koga ne vi dozvolija da gostuvate, i kako bile ocenuvani vasite fudbaleri.Podrska na toj mec ke ima za Shkendija,sigurni ke gi imas rodninite na Ersen,koi bea vkluceni na lanskiot incident,posle ke imas i od Tetovo.Pa od tamu veruvam deka nasite i pokraj moznite pritisoci ke izvlecat pobeda
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Abe aj EBI SE , idi gledaj ja gjorce petrov kade igra :) hahahaah
Ретардиран описмени се прво,па дојди после пишувај на форумов,ебати џукелата...

Sea slusaj me ti mene posto ednostavno preku kur mi e od site vas so se obiduvate nas da ni kazuvate koj sme i sto sme.Vikas forata e vie da pofalite a ne samite sebesi.Epa vaka dojdi na Facebook,ke vidis kako ne falat i od Kosovo,Albanija i diasporata.Pametnjakovic ako bi ocekuvale nie da ne falat tipovi koi sekoj natprevar im pcueme,nacija,vera i se i sesto,tipovi na koi im go srusivme znameto,(nekoj primer samo od ova sezona),togas bi umrele i falenje ne bi videle.Celiot moj prestoj dosega vo forumot sum naisol na 2-3 takvi iskreni,koi NE FALELE.Ama znaes sto isto ko na Shkendija ne go boli kuro sto tvojot tim igra po livadi i sta bi bilo kad bi bilo,nas uste pomalce ne boli toa sto ne ne falite,more uste pojaki ne pravite.Sreken sum sto na nekoi im se skratuva zivotot,zaradi toj proklet Crveno-Crn kosmar,so koreni vo Tetovo.Bi trebalo da e dosta
Каков црн Фејсбук бе море абдал еден глуп,па ако е затоа на ФБ сите групи се фалени од секаде,и што треба тоа да значи,дека најјака тифо сцена имаме во свет ?!??
Болдираниот дел ти е само доказ плус дека не сте навивачка група...сам себе убијал си во постовиве,боже сачувај.
За другиот дел не те коментирам,само ќе се насмеам слатко поради твојте јаки филмови достојни за Оскар...никој бе,разбираш ли,буквално НИКОЈ нема да ве пофали се додека сте партиски војничиња,се додека ваши членови и членови на Шверцери се сликаат со високи функционери од разно разни албански партии !!
Со тоа докажувате дека не сте навивачи воопшто,само ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ,НИШТО ПОВЕЌЕ !!!
Ама пошо гледам тебе изгледа вродена маана ти е глупавоста,не очекувам ова да го сфатиш и разбереш.
Ајде поздрав,се гледаме за две до три години во прва лига ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.721
Поени од реакции
71.170
Борис Tрајковски во Автокоманда, Пирати кои протестираат сеуште :salut:
Борис Трајковски е во Маџари. Ова е игралиште во Автокоманда, исото кај што игра Металург :)
Навивачи Пирати, кои сигурно ќе присуствуваат на утакмицава. Ќе биде интересно со оглед на тоа што и Шверцери сигурно ќе дојдат со Балисти.
Ако сакаат џандарите Балисти да не влезат ондак нема да влезат, пошто главните на Скопје се десна рака на Урко, главно обезбедување на Грујо...
Ако сакаат да падне транс Балисти, истотака ќе падне, па макар и глави летале :)
Си знаат Балисити како поминаа дел од нивните членови лани таму. Да не извадеше пиштол едниот од нивните, ни мајка Јана не ги спасуваше :wink:
Иначе Шкендија е класи подобра од Скопје, максимум ако на среќа извади Скопје нерешено. Зависи кој ќе биде судија, пошто често знаат да си наместат некого. Плус Минчо сигурнмо ќе сака Шкендија да киксне тука, така да можно е да заврши нерешено...
 
B

Beck's

Гостин
Ретардиран описмени се прво,па дојди после пишувај на форумов,ебати џукелата...



Каков црн Фејсбук бе море абдал еден глуп,па ако е затоа на ФБ сите групи се фалени од секаде,и што треба тоа да значи,дека најјака тифо сцена имаме во свет ?!??
Болдираниот дел ти е само доказ плус дека не сте навивачка група...сам себе убијал си во постовиве,боже сачувај.
За другиот дел не те коментирам,само ќе се насмеам слатко поради твојте јаки филмови достојни за Оскар...никој бе,разбираш ли,буквално НИКОЈ нема да ве пофали се додека сте партиски војничиња,се додека ваши членови и членови на Шверцери се сликаат со високи функционери од разно разни албански партии !!
Со тоа докажувате дека не сте навивачи воопшто,само ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ,НИШТО ПОВЕЌЕ !!!
Ама пошо гледам тебе изгледа вродена маана ти е глупавоста,не очекувам ова да го сфатиш и разбереш.
Ајде поздрав,се гледаме за две до три години во прва лига ;)
ne se nerviraj selo,ne znam so koja recenica te izvadiv od takt :bip: Pa kaj treba da ne falat more smotan,ovde na forum.Spored tebe forumov e dostojno mesto taka golemo LOL.Po vesnici ,da ne falat,i toa i makedonskite.Po televizii da isto i makedonskite.Koj toa ne ne fali sutrak,ti kazav koj ne ne fali,i pak nastojuvas deka ne ne falat hahah.Ja te razbrav i ubavo ti razjasniv,a ti nisto ne razjasni od mojot post taka da samo sto vleze vo mojata ignore lista.Ne be vie ste navijaci so jadovte kutek ko magarinja na edinstvenoto i posledno gostuvanje vo Tetovo.Nie pa gostuvame i ostavame belezi koj toa gostuval :pusk: Ajde sea drkaj na derbito MKD GP-Fc Selo Veselo :bip:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ne se nerviraj selo,ne znam so koja recenica te izvadiv od takt :bip: Pa kaj treba da ne falat more smotan,ovde na forum.Spored tebe forumov e dostojno mesto taka golemo LOL.Po vesnici ,da ne falat,i toa i makedonskite.Po televizii da isto i makedonskite.Koj toa ne ne fali sutrak,ti kazav koj ne ne fali,i pak nastojuvas deka ne ne falat hahah.Ja te razbrav i ubavo ti razjasniv,a ti nisto ne razjasni od mojot post taka da samo sto vleze vo mojata ignore lista.Ne be vie ste navijaci so jadovte kutek ko magarinja na edinstvenoto i posledno gostuvanje vo Tetovo.Nie pa gostuvame i ostavame belezi koj toa gostuval :pusk: Ajde sea drkaj na derbito MKD GP-Fc Selo Veselo :bip:
Ме стега јака серка од тебе селанче планинско.
Значи ЗНАМ,читај ме убаво,земи наочари со јаки диоптери ако треба,ЗНАМ дека ја фалат Шкендија како клуб,ама зборот ми е,НЕ ВЕ ФАЛАТ ВАС,Балистите како навивачка група дека сте направиле нешто добро или што ти јас знам ?!?!??
МЕ РАЗБИРАШ ?
Муабетот ми е,за да Балисти се “најјаки“ треба да бидат фалени од страна како на пример имаат нова јака песна која грмела на трибина,нови бајраци,мотки,добри гостувања со добро навивање,а не само провокации од типот Тоше Педер (лесна му земја) Македонско девојче курва голема и ФИРОМ,ме разбираш ли ??
Тоа што го набројав јас,вие никогаш,ама НИКОГАШ нема да го постигнете,жал ми е...
Вистинските навивачи и тепаат и се тепани,а тоа што вие сте партиски војничиња и вртите два три телефона за да немате кривична пријава и поткупувате функционери,мене ми е гајле,сами на себе си докажувате,а поготово на нас останатите дека немате ни Н од навивачи !
Бевме на гостувањето,тепавме џандари,не тепаа и нас,зошто не дојдовте вие во Ѓорче,м ?
Сам себе убијал си...не ме цитирај веќе,не си ми достоен за разглабање очигледни ствари кој ти и другарите ти планинци не сакате да ги увидите,а се гледаат од авион.

П.С Вистинските навивачи го следат и го бодрат клубот каде и да игра,со кого и да игра и без разлика која лига е,а не само во сезона кога има шанса да биде шампион,така да си знаеш !!:bip:

Ајт...
 
B

Beck's

Гостин
^e sea aj da ne placam od maka,pa za nas zboram be Ballistite ,ne za klubot :tapp: celo vreme za nas zboram off mori majko,
 

realMadridfan

Madridista
Член од
15 декември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
10
Борис Трајковски е во Маџари. Ова е игралиште во Автокоманда, исото кај што игра Металург :)
Навивачи Пирати, кои сигурно ќе присуствуваат на утакмицава. Ќе биде интересно со оглед на тоа што и Шверцери сигурно ќе дојдат со Балисти.
Ако сакаат џандарите Балисти да не влезат ондак нема да влезат, пошто главните на Скопје се десна рака на Урко, главно обезбедување на Грујо...
Ако сакаат да падне транс Балисти, истотака ќе падне, па макар и глави летале :)
Си знаат Балисити како поминаа дел од нивните членови лани таму. Да не извадеше пиштол едниот од нивните, ни мајка Јана не ги спасуваше :wink:
Иначе Шкендија е класи подобра од Скопје, максимум ако на среќа извади Скопје нерешено. Зависи кој ќе биде судија, пошто често знаат да си наместат некого. Плус Минчо сигурнмо ќе сака Шкендија да киксне тука, така да можно е да заврши нерешено...

abe ako pobedime nie toa ke bide dobro i za vas..ke mu se doblizite na skopje :D
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе не сваќајте како провокации сакаат да ви кажат како е таму,каков тим е Скопје.Затоа и сме во право кога викаме дека лигата е слаба а вие мислите дека провоцираме дека Шкендија е прва.Со вакви к*р тимови не се оди нигде.
 
B

Beck's

Гостин
Абе не сваќајте како провокации сакаат да ви кажат како е таму,каков тим е Скопје.Затоа и сме во право кога викаме дека лигата е слаба а вие мислите дека провоцираме дека Шкендија е прва.Со вакви к*р тимови не се оди нигде.
dobro be svativme so sakaat da kazat,ne se bunevme neso.Kazav deka se vo pravo koga vikat taka,ama so nasa podrska bi trebalo da stignat do 3 boda
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom