Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
Ве видов во неделата кога идевте за стадион! Со оглед на тоа колку албанци живеат во тетово и околу тетово, и не сум многу фасциниран! Иначе се добро, имате добра организација, само уште култура ви фали! (немам никаква намера да навредувам и провоцирам, можеби и грешам, сватете го само како мој заклучок:smir:)
site sme isti na takvi migovi.Utre denta pak sme isti.Tie so nemaat kultura nemaat nitu na takvi migovi niti narednite denovi,a toa se mnogu malce u denesno vreme
 

realMadridfan

Madridista
Член од
15 декември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
10
Ве видов во неделата кога идевте за стадион! Со оглед на тоа колку албанци живеат во тетово и околу тетово, и не сум многу фасциниран! Иначе се добро, имате добра организација, само уште култура ви фали! (немам никаква намера да навредувам и провоцирам, можеби и грешам, сватете го само како мој заклучок:smir:)

hahaha ama so ogled kolku makedonci ima skopje i kolku idat na stadion stvarno sramota....gledas deka ne znaes sto si presmetal ....cisti go tvojot dom prvo pa posle na komsite.... se znae vie samo koga e silen vardar togas se sobirate i toa veruvale ili ne najmnogu 3 iljadi....a sega koga vardar e slab veruvale maximum moze da ide do 1000...a vaka li se saka klubot samo koga e jak a??? ncncnc zal mi e za vas
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.397
Поени од реакции
5.651
haha , mislis za tie provociranja koi gi praevme kon patot kaj tetovcanka so mak. devojce , ili kaurski p... ?
Никогаш не дозволувајте да се тепаат невини случајни минувачи, по кукавички потег не може да најдеш.
Остајте им го тој епитет на навивачките групи како што се Комити , Фамили , СПБ ...

Честитки за освоените нови 3 бода , би сакал да ја видам Шкендија шампион.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Аман бе веќе со тие муабети да имаше бабата јајца што ќе беше!!

Во добар пат сме да станеме шампиони,тоа ќе го видиме на крај на сезоната но засега сме најдобри!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
haha smesen si be eeej :) za info. vasite Lavovi koi se tie imaat dojdeno vo tetovo 2006 mislam i imaat jadeno kotek lele , vlezea ballistite na delot kaj bea lavovi i so jadea kotek mnogu lavovite haha

+ gledaj sliki , youtube , kako igracite na mak,. gjorce petrov edvaj se spasuvat so pomosta na specijalcite ..
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Овој муабет го имаме правено 300 миљони пати,доволни се само иконите да видиш колку си смешен...
Кој црни Балисти бе море неандерталец еден,џандари и алфи имаше...
Болдот-само доказ плус дека сте планинци :kesa:

bsm kolku si iskompleksiran toa cudo nesto.So muabetive sakas da ispadnes nekoj fraer,a ako poglednes podobro ispagas glup,i toa golem.So koj pamet pisuvas sto bi bilo kad bi bilo.Znaci sea nie treba da se prasuvame dali voopsto tvojata Makedonija GP ke stanese sampion so vakva Shkendija,so sampionska Sloga i Vardar.Ti si slavese more momak,te bolel kurot tebe kakvi bile drugite timovi.Shkendija ke bolilo uvo,dali drugite bile slabi,imale ekonomski teski denovi i tkd.Epa ne gi boli momce,taka kako sto ne gi bolese vasite koga stana sampioni.Tolku mi e maka da ti objasnam vakva rabota pojma nemas,ama posto gledam uporen si vo vakvo nesto,odluciv da ti pisam 2-3 zbora.Pomiri se,NajAlbanskiot klub so Naj AntiMakedonskite navivaci stanuvaat sampioni.Nemoj da gubis nervi so takvi "analizi" banalni.Za navivanje nemas pravo da zboris,posto vie ne ste nikade denes,bar ne ni vazite ko konkurenti,ednostavno zgasnavte.Do nareden pat neka ostane na ova,svrti se u realnosta,a taa e ova sto ti go zborev
Глеј го што ми збори бе....дај мрза ми е да цртам сеа,да отварам пејнт,укапирај малце со тоа мозокот што сакам да ви кажам...значи пишав не ги оспорувам успесите на Шкендија оваа сезона,најјаки се,клубот е нездраво организиран,едно големо браво од мене за посетеноста на стадионот,тоа се бара кај секој клуб.
Фората ми е,титулата што најверојатно ќе ја земете оваа сезона не е репер за тоа кој знае колку е јака Шкендија ме разбираш ?
Сакам да ти кажам,ако имаше појака лига,со појаки клубови,Шкендија немаше да победува секаде како што е случај оваа сезона,ме РАЗБИРАШ ??
не си праам филмови јас,таа е реалноста,начекавте тапан лига и ајде удри...акоооо не се лутам,не ми е криво,две титули имам прославено со Македонија Ѓорче Петров,ќе прославам уште многи титули додека сум жив :helou:


за болдираното не знам уствари што да ти пишам,дека си смешен,неинформиран или пак само трескаш зелени...
Прво-вие се сметате за навивачка група ??
-Не ме смеј !
Второ-како тоа се станува најдобра “навивачка“ група од само една сезона редовност и тоа кога Шкендија се бори за титула ??
-Ондак НИЕ СМЕ НАЈДОБРИ !!
Ама не е фората да се пофалите сами,фората е да ве пофалат останатите,ама пошо вие сте глупи примитивци,никогаш тоа нема да го доживеете.
За информација,Македонија Ѓорче Петров постои,моментално во трета лига е,од наредна сезона влегуваме во втора лига па тогаш ќе видиш дали ние постоиме или не ;)
Ако сакаш ќе поставам слики да видиш дека сме поредовни од вас,мала бројка сме,ИЗВИНИ НЕ СМЕ ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ како вас,ама затоа сме верни на клубот каде и да игра со кој и да игра и без разлика во која и да лига игра,нешто што Балистите никогаш нема да го имаат !
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Овој муабет го имаме правено 300 миљони пати,доволни се само иконите да видиш колку си смешен...
Кој црни Балисти бе море неандерталец еден,џандари и алфи имаше...
Болдот-само доказ плус дека сте планинци :kesa:



Глеј го што ми збори бе....дај мрза ми е да цртам сеа,да отварам пејнт,укапирај малце со тоа мозокот што сакам да ви кажам...значи пишав не ги оспорувам успесите на Шкендија оваа сезона,најјаки се,клубот е нездраво организиран,едно големо браво од мене за посетеноста на стадионот,тоа се бара кај секој клуб.
Фората ми е,титулата што најверојатно ќе ја земете оваа сезона не е репер за тоа кој знае колку е јака Шкендија ме разбираш ?
Сакам да ти кажам,ако имаше појака лига,со појаки клубови,Шкендија немаше да победува секаде како што е случај оваа сезона,ме РАЗБИРАШ ??
не си праам филмови јас,таа е реалноста,начекавте тапан лига и ајде удри...акоооо не се лутам,не ми е криво,две титули имам прославено со Македонија Ѓорче Петров,ќе прославам уште многи титули додека сум жив :helou:


за болдираното не знам уствари што да ти пишам,дека си смешен,неинформиран или пак само трескаш зелени...
Прво-вие се сметате за навивачка група ??
-Не ме смеј !
Второ-како тоа се станува најдобра “навивачка“ група од само една сезона редовност и тоа кога Шкендија се бори за титула ??
-Ондак НИЕ СМЕ НАЈДОБРИ !!
Ама не е фората да се пофалите сами,фората е да ве пофалат останатите,ама пошо вие сте глупи примитивци,никогаш тоа нема да го доживеете.
За информација,Македонија Ѓорче Петров постои,моментално во трета лига е,од наредна сезона влегуваме во втора лига па тогаш ќе видиш дали ние постоиме или не ;)
Ако сакаш ќе поставам слики да видиш дека сме поредовни од вас,мала бројка сме,ИЗВИНИ НЕ СМЕ ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ како вас,ама затоа сме верни на клубот каде и да игра со кој и да игра и без разлика во која и да лига игра,нешто што Балистите никогаш нема да го имаат !
Abe aj EBI SE , idi gledaj ja gjorce petrov kade igra :) hahahaah
 
B

Beck's

Гостин
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Овој муабет го имаме правено 300 миљони пати,доволни се само иконите да видиш колку си смешен...
Кој црни Балисти бе море неандерталец еден,џандари и алфи имаше...
Болдот-само доказ плус дека сте планинци :kesa:



Глеј го што ми збори бе....дај мрза ми е да цртам сеа,да отварам пејнт,укапирај малце со тоа мозокот што сакам да ви кажам...значи пишав не ги оспорувам успесите на Шкендија оваа сезона,најјаки се,клубот е нездраво организиран,едно големо браво од мене за посетеноста на стадионот,тоа се бара кај секој клуб.
Фората ми е,титулата што најверојатно ќе ја земете оваа сезона не е репер за тоа кој знае колку е јака Шкендија ме разбираш ?
Сакам да ти кажам,ако имаше појака лига,со појаки клубови,Шкендија немаше да победува секаде како што е случај оваа сезона,ме РАЗБИРАШ ??
не си праам филмови јас,таа е реалноста,начекавте тапан лига и ајде удри...акоооо не се лутам,не ми е криво,две титули имам прославено со Македонија Ѓорче Петров,ќе прославам уште многи титули додека сум жив :helou:


за болдираното не знам уствари што да ти пишам,дека си смешен,неинформиран или пак само трескаш зелени...
Прво-вие се сметате за навивачка група ??
-Не ме смеј !
Второ-како тоа се станува најдобра “навивачка“ група од само една сезона редовност и тоа кога Шкендија се бори за титула ??
-Ондак НИЕ СМЕ НАЈДОБРИ !!
Ама не е фората да се пофалите сами,фората е да ве пофалат останатите,ама пошо вие сте глупи примитивци,никогаш тоа нема да го доживеете.
За информација,Македонија Ѓорче Петров постои,моментално во трета лига е,од наредна сезона влегуваме во втора лига па тогаш ќе видиш дали ние постоиме или не ;)
Ако сакаш ќе поставам слики да видиш дека сме поредовни од вас,мала бројка сме,ИЗВИНИ НЕ СМЕ ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ како вас,ама затоа сме верни на клубот каде и да игра со кој и да игра и без разлика во која и да лига игра,нешто што Балистите никогаш нема да го имаат !
Sea slusaj me ti mene posto ednostavno preku kur mi e od site vas so se obiduvate nas da ni kazuvate koj sme i sto sme.Vikas forata e vie da pofalite a ne samite sebesi.Epa vaka dojdi na Facebook,ke vidis kako ne falat i od Kosovo,Albanija i diasporata.Pametnjakovic ako bi ocekuvale nie da ne falat tipovi koi sekoj natprevar im pcueme,nacija,vera i se i sesto,tipovi na koi im go srusivme znameto,(nekoj primer samo od ova sezona),togas bi umrele i falenje ne bi videle.Celiot moj prestoj dosega vo forumot sum naisol na 2-3 takvi iskreni,koi NE FALELE.Ama znaes sto isto ko na Shkendija ne go boli kuro sto tvojot tim igra po livadi i sta bi bilo kad bi bilo,nas uste pomalce ne boli toa sto ne ne falite,more uste pojaki ne pravite.Sreken sum sto na nekoi im se skratuva zivotot,zaradi toj proklet Crveno-Crn kosmar,so koreni vo Tetovo.Bi trebalo da e dosta
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
шкендија сезонава нема да биде шампион.
металург конечно ќе биде шампион.
 
B

Beck's

Гостин
шкендија сезонава нема да биде шампион.
металург конечно ќе биде шампион.
zasega ne bi se slozilo,posto za da dojde do ova Shkendija treba da kiksne na 3 natprevari poveke od Metalurg.Momentalno sme na +6 no i so ist broj bodovi imame podobar meguseben rezultat,taka da
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
hahaha ama so ogled kolku makedonci ima skopje i kolku idat na stadion stvarno sramota....gledas deka ne znaes sto si presmetal ....cisti go tvojot dom prvo pa posle na komsite.... se znae vie samo koga e silen vardar togas se sobirate i toa veruvale ili ne najmnogu 3 iljadi....a sega koga vardar e slab veruvale maximum moze da ide do 1000...a vaka li se saka klubot samo koga e jak a??? ncncnc zal mi e za vas
Јас сум тетовчанец, не сум комита :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.722
Поени од реакции
71.181
Доста расправате со овие бе...
Не гледате дека се се дечишта, Остајте ги нека си пишуваат глупости, ние ќе си пукаме сеир. Не заборавајте, ипак они секој меч палат минимално по три противнички реквизити :pos::pos::pos: :pos::pos::pos: а истотака на нивните мечеви доаѓаат групи од цела Европа за да се збратимат со нив :pos::pos::pos:. Можам да замислам каква е атмосферата кога игра Албанија ако сите што ја бодрат беа во неделата во тетово. Гробишта Бутел у пичку материну :pos:
Има неколку што разбираат колку толку и се малку поголеми, али ете и дел од нив нормално дека ќе си ги бранат дечиштана...

Иначе факт е дека голема е шансата Шкендија да стане шампоион оваа година. И тоа ќе биде сосема заслу
ено. Имаат еден од подобрите тимови, покрај Металург, Работнички и Ренова, но сепак се за нијанса подобри од нив. Разликата е во тоа што овие три тима имаат само корпулентни играчи. Немаат брз напад, кој може да разбие противничка одбрана, туку идат само на сила...
Ни на Реал не им успева така, нема ни на нив...
Шкендија има три лесни меча во наредниот период, а конкурентите играат меѓу себе. Очекувам до крајот на вториов круиг, Шкендија да бега 6-7 бода од конкурентите...
Мислев дека Работнчки фати форма, и оп ете ти ги налетаа на Силекс кој со години неможат да го победат. Ќе пркне Работнички, ама незнам колку може да се надева на титула. Во последните три меча играат со нас и со Ренова. Мислам дека нема шанси да тепаат во Тетово, а исто очекувам да биде и во дуелот со нас.
Ренова ме изненадува. Мислев дека немаат толку добар тим годинава, но играат солидно...
Металург многу се мачи, поради немањето на течна игра. Како што кажав само на сила одат, а така дефинитивно НЕ ОДИ...
Не гледам некој што може да ја достигне Шкендија годинава...
Во битката за опстанок...
Пелистер е веќе второлигаш. Само покажаа дека ништо нема да ги спаси годинава...
Ние сме во големи гомна... Имаме солиден тим, но разликата е сепак голема. Главната борба за 10-тото место ќе се води меѓу нас и Скопје. 9 бода се многу, со оглед на тоа што Скопје ќе си ги намести поголемиот дел од утакмиците, а ние ќе мораме да запнеме ОДМА. Клучен меч ни е гостувањето во Штип во вторник. Само победа не остава во игра...
Реално во моментов сме можеби одма после првата четворка по квалитет, но бодовната разлика е голема, а останаа уште малку мечеви. Ако ни ги вратат 3-те бода, имаме шанса и директно да обезбедиме опстанок, без бараж...
 
B

Beck's

Гостин
^saber dobra recenzija si napisal.Mi se place koa ke vidam na evropskite fan clubovi kako pisuvaat po cela stranica analizi,podatoci a da gi prasas koj igra u nasata liga sigurno ne znaat.Zamislete go sprotivnoto da bese slucaj :) Inace ke se nadovrzam do tvojot post,ako uspeeme da tepame so Skopje sto i realno e da se ocekuva,bez razlika sto vazat za "mafijaski" klub,togas na krajot na 3 krug bi trebalo bodovnata razlika od konkurentite da bide uste pogolema.Vaka bi trebalo da izgleda seto ova

Skopje-Shkendija 2
Renova-Rabotnicki 1/X
Sileks-Metalurg X/2

Shkendija-Napredok 1
Rabotnicki-Horizont 1
Metalurg-Renova 1

Pelister-Shkendija 2
Vardar-Rabotnicki 1/X
Horizont-Metalurg 1/X
Renova-Sileks 1

Shkendija 9 boda
Renova 4-6
Rabotnicki 5
Metalurg 5-7

Znaci so realni sansi da go zavrsime tretiot krug so +7
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
^saber dobra recenzija si napisal.Mi se place koa ke vidam na evropskite fan clubovi kako pisuvaat po cela stranica analizi,podatoci a da gi prasas koj igra u nasata liga sigurno ne znaat.Zamislete go sprotivnoto da bese slucaj :) Inace ke se nadovrzam do tvojot post,ako uspeeme da tepame so Skopje sto i realno e da se ocekuva,bez razlika sto vazat za "mafijaski" klub,togas na krajot na 3 krug bi trebalo bodovnata razlika od konkurentite da bide uste pogolema.Vaka bi trebalo da izgleda seto ova

Skopje-Shkendija 2
Renova-Rabotnicki 1/X
Sileks-Metalurg X/2

Shkendija-Napredok 1
Rabotnicki-Horizont 1
Metalurg-Renova 1

Pelister-Shkendija 2
Vardar-Rabotnicki 1/X
Horizont-Metalurg 1/X
Renova-Sileks 1

Shkendija 9 boda
Renova 4-6
Rabotnicki 5
Metalurg 5-7

Znaci so realni sansi da go zavrsime tretiot krug so +7
ти стварно веруваш дека ќе го победите скопје на нивни терен?ти изгледа никогаш не си бил на нивни стадион.кога ќе проработи тоа тунелот па кога ќе ги грабна игра4иве на шкендија на полувреме, сами ќе им ја пушта утакмицата само за да извада жива глава.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ти стварно веруваш дека ќе го победите скопје на нивни терен?ти изгледа никогаш не си бил на нивни стадион.кога ќе проработи тоа тунелот па кога ќе ги грабна игра4иве на шкендија на полувреме, сами ќе им ја пушта утакмицата само за да извада жива глава.
Баш за инает ќе ги победат! :)
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Moze nekoj da pisuva tuka malku za Skopje FK , vo koj stadion igraat , tifo grupa nesto , ajde ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom