Кој би бил идниот претседател на Македонија?

Кој би бил идниот претседател на Р.Македонија? (според вас)


  • Вкупно гласачи
    132

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ako Bojo Andrevski stane predsadetel na Makedonija jas ke se samozapalam
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Да не одиме со толку мрачни сценарија!!!!
Срѓан Ќерим може да биде добро решение,иако до сега Бранко некако ми изгледа како најадекватен за таа функција,но тоа е тоа!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Колку само ми се смешни и интересни резултативе. Двајцата можни кандидати на ВМРО-ДПМНЕ водат убедливо, во ваков случај не можам а да не го поставам следното прашање:

Има ли воопшто СДСМ лик кој би можел да биде претседателски кандидат?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Сити.. мислам дека повеќе е до партијата која стои позади нив отколку самите личности.

Иако знам за личните амбиции на Керим, сепак единствено тој ми се вбројува според профилот на успешен политичар и авторитет за следен претседател на МК.

Ама сето може да биде релативно доколку не работи во наши интереси.


Ставревски е во ред, меѓутоа сметам дека е премлад за таква позиција.
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Да не одиме со толку мрачни сценарија!!!!
Срѓан Ќерим може да биде добро решение,иако до сега Бранко некако ми изгледа како најадекватен за таа функција,но тоа е тоа!
Сето тоа е во ред, ама претседателот на Македонија, мора да биде Македонец.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Koljo Dijamantot bre...em Makedonec em Patriot...Em DUI go saka em chlen na DPBNE.
па ти си член на сдсм што не им кажеш они тебе да те кандидираат. таман исти сте во паметот со КОЉО па на ТВ дуел исти ке бидете. двајцата неписмени!
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Не пишува ама по некој ред така треба да биде. Или во Албанија, Македонец да стават претседател а ?
makedonia e multietnicka zemja ne ziveat samo makedonci i albanci ,ima turci vlasi bugari srbi romi ..sekoj sto e zitel na ova zemja ima pravo da se kandidira i da bide pretsedatel
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
makedonia e multietnicka zemja ne ziveat samo makedonci i albanci ,ima turci vlasi bugari srbi romi ..sekoj sto e zitel na ova zemja ima pravo da se kandidira i da bide pretsedatel
официјално да. неофицијално МАКЕДОНЕЦ НЕ ТИ ГЛАСА ЗА АЛБАНЕЦ а македонци има многу повеќе од албанци!
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
makedonia e multietnicka zemja ne ziveat samo makedonci i albanci ,ima turci vlasi bugari srbi romi ..sekoj sto e zitel na ova zemja ima pravo da se kandidira i da bide pretsedatel
Точно де, ама ај да видам кој е тој што ќе избере некој што не е Македонец за претседател. Ако сакам и јас ќе пробам да се кандидирам ќе собирам потписи и то.
Мултиетничка сме од скоро.И во Албанија живеат други националности па слободно може и тама некој да се кандидира ако смета дека ќе успее.биди ми поздравен
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
koce trajanovski najveke odgovara. ljube nemoze bidejki od februari ke pocne da mu se sudi vo hrvatska, stavrevski nema sedeno vo makedonija minimum 10 godini, sdsm koj i da im bide kandidat sekako gube pa od vmro-dpmne najveke odgovara koce trajanovski.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom