Автоголови: Заев: Отстапка во делот на меѓународната употреба на името

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
I Makedonija nema more ama ima mornarica ama na kraj kraeva pak Makedonija ne e Shvajcarija ili Crna Gora i vo sho opstojuva dobro...vo dvocifrena inflacija vo osiromashuvanje na obichniot gragjanin?Da ne se zalazhuvame daleku sme od Shvajcarija...koga ke dojdeme do nekoja pozavidna situacija od segashnata togash mozheme da se sporeduvame so nekoja drzhava od balkanot ili EU a sega se e veter vo magla.Ili pak nesakash da ja vidish realnata slika ili pak ne ti dozvoluvaat.
Види, и Бугарија не е Швајцарија, а Бугарија е во ЕУ, ама пак може вода да и носи на Швајцарија која не е во ЕУ. И, што правиме сега?

Реалната слика (според тебе) - ајде да го смениме името и да бидеме богати.

Ќе дојдат, ќе инвестираат (ќе изградат хотели, фабрики, супермаркети) и пак ќе рмба народ за 150 евра, а нашите пари ќе одат во земјата на Веропулос, или Коч. И сите среќни и задоволни, ем прекрстени, ем угнетени.

Додека сам не се дигнеш економски, никој од надвор не те дига, секој гледа да те експлоатира. Ама тоа е сосема друга тема на муабет.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.842
Поени од реакции
5.509
Зошто Заев застанал позади Црвенковски ?
Хмммм....
А Црвенковски да не му ветил дека пудлица ќе му биде ?
Па ваљда го скроти својот најголем конкурент за претседничкото место во партијата..И дека ќе му го земи приматот кој не успеаа да му го земат ниту Бучковски ниту Шеќеринска...
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Му скинувам капа за политичка игра на Црвенковски, поголем манипулатор во политиката нема од него.
Штета што не работи за интересите на државата.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.842
Поени од реакции
5.509
Му скинувам капа за политичка игра на Црвенковски, поголем манипулатор во политиката нема од него.
Штета што не работи за интересите на државата.
Затоа се одржува 17 години на сценава после сите „дела“ што ги има направено.Љубчо ја немаше таа способност, затоа падна...:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Види, и Бугарија не е Швајцарија, а Бугарија е во ЕУ, ама пак може вода да и носи на Швајцарија која не е во ЕУ. И, што правиме сега?
Se e toa vo red sho go zboruvash...ama si zaboravil edno kluchno neshto...Bugarija sakale ili nekjele da priznaete e vo daleku pozavidna situacija od Makedonija bilo toa bezbednosen plan bilo toa ekonomski i investicionen plan.Pa sega ti vidi.

P.S. Ti da se dighesn sam ekonomski so dvocifrena inflacija vo red ama ne se site so ist standard i finansiski mokni kako tebe.

Затоа се одржува 17 години на сценава после сите „дела“ што ги има направено.Љубчо ја немаше таа способност, затоа падна...:toe:
Vrati se na temata Kolku godini e na vlast SDSM i togash zakluchi i sam kolkava glupost si skinal.Ili 8te godini i sega ovie 4 sledni vkupno 12 na DPBNE ne gi broite?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ајде сите да заедно да одиме :vozbud: чекам те!

П.С. Препрати на твои пријатели

к1с4е п033
Ke odgovorish na prashanjeto kolku godini e DPBNE na vlast ili kako i po difolt ke begash od odgovor so lupanje zeleni vo stilot na rasipan telefon?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
2,5 на Љупчо + 2 на Грујо = 4,5
92ra godina do 94ta beshe Kljusev na chelo na DPBNE kako eksperstka vlada 2god na vlast potoa od 94ta godina SDSM do 98ma godina toa se 4god na SDSM a 2 na DPBNE vkupno...od 98ma do 2002ra 4god mrachna tranzicija na DPBNE na chelo so vojvoda Glubcho ... of 2002ra do 2006ta 4god SDSM na vlast = 8 god vlast i 2god na DPBNE e 8 i sega ovie novi 4god na DPBNE = 12god dokolku izdrzhat...znachi DPBNE na vlast ke bide 12god a SDSM vkupno bil samo 8god.Slabi vi se presmetkite vo DPBNE kako po difolt.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
92ra godina do 94ta beshe Kljusev na chelo na DPBNE kako eksperstka vlada 2god na vlast potoa od 94ta godina SDSM do 98ma godina toa se 4god na SDSM a 2 na DPBNE vkupno...od 98ma do 2002ra 4god mrachna tranzicija na DPBNE na chelo so vojvoda Glubcho ... of 2002ra do 2006ta 4god SDSM na vlast = 8 god vlast i 2god na DPBNE e 8 i sega ovie novi 4god na DPBNE = 12god dokolku izdrzhat...znachi DPBNE na vlast ke bide 12god a SDSM vkupno bil samo 8god.Slabi vi se presmetkite vo DPBNE kako po difolt.
Ами рано било за до 100,јас не знам зошто се препирате,ебаго.:je:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.842
Поени од реакции
5.509
Колку ли на некој му се радува душата кога ќе пиши Gwujo,дпбне..Зависта, љубомората, а пред се безизлезноста на неговата опција поради круцијалните грешки во минатото го наведува да ги напаѓа противниците на лична основа (дали говорна мана, дали нешто друго) а не на политичка, всушност какви што и треба да бидат нападите..Ама за да нападнат политички, треба да имаат со што да се одбранат, а одбраната ја немаат освен онаа што ја разграбаа Македонија...Затоа играат на картата Европа,Европа,Европа,Европа,Европа,Европа...Мислејќи дека Чичко Оли Рен ќе ги врати на власт..Се додека е олд скул поставата во есдеес, ништо и ново не очекувам од таа партија, освен како давеник да се фаќа за сламка..И некои вакви нивни членови кои се радуваат кога ќе напишат Гвујо (која да напоменам, е само говорна мана, дадена од Господ)..Тоа се многу ниски удари, и е грев да напаѓаш човек за мана дадена од Господ..
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Колку ли на некој му се радува душата кога ќе пиши Gwujo,дпбне...
Веројатно исто толку колку и на оние кои што пишуваат СДС, Б.Ц. итн.
Јас лично сум против употреба и на СДС и на ДПБНЕ (и не ги ни употребувам), но да се бара САМО ЕДНИТЕ да се контролираат, не е во ред!

и е грев да напаѓаш човек за мана дадена од Господ..
Мислиш на тие што за Бранко велат 'рошавиот'?
Гледај малку пообјективно на работите!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Прекарите се од памтивек и никого не треба да го нервира тоа или да го навредува секој прекар си има причина.Што требаше да прават покојниот Стеван-“Давајгазо“ или “Полгазо“ на пример,да се убијат поради нивните прекари?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Прекарите се од памтивек и никого не треба да го нервира тоа или да го навредува секој прекар си има причина.Што требаше да прават покојниот Стеван-“Давајгазо“ или “Полгазо“ на пример,да се убијат поради нивните прекари?
imenuvanjeto e izraz na kultura a mozebi i lakmus za intelekt...pred se e subjektivna rabota.

do strelec

b.c. i ne go gledam kakonekoj tip na navreda.....inicijalipred se
 

Kajgana Shop

На врв Bottom