Kia Ceed, Opel Astra GTC или Seat Ibiza?

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Убоо реков ја .... НИЕДНА ОД НАВЕДЕНИТЕ ТРИ ВОЗИЛА....
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
вакви коментари неиздржани од типот астра е срање или сид е срање и толку без обајснување не давајте ни малку никој од нас не е доволно компетентен да каже нешто за одликите на колата си има високо палтени стручњаци за тие работи.
Да не налеташ само на дипломирам машински инженер (отсек возила)....
...така да и ваквите коментари(како овај горе) не се баш "зрели"....
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Да не налеташ само на дипломирам машински инженер (отсек возила)....
...така да и ваквите коментари(како овај горе) не се баш "зрели"....
ја барем го образложувам тоа што го пишувам не тресам глупости дека астра има мотор од праисторија оф море гревче у денешниов свет на автомобилите сите гледаат и работат на усовршување на моторите и дизајнот така да неможеш да збориш глупости
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
ја барем го образложувам тоа што го пишувам не тресам глупости дека астра има мотор од праисторија оф море гревче у денешниов свет на автомобилите сите гледаат и работат на усовршување на моторите и дизајнот така да неможеш да збориш глупости
Друже, знаеш дека не се толерира ваков речник кон други членови. Се дискутира со аргументи, не со навреди.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Оф лелеее...
"од праисторија" не буквално, и не стана збор за моторот на астрата...
како што можев да те сватам возиш опел....ок
од таа гледна точка не можеш да бидеш комплетно објективен, т.е. ти "работи" субјективната страна....ако...и разбирливо....
секој си го брани своето...па затоа прадпоставувам користиш речник во стилот "не сери,не какај,контрираш,гревче"...ова последново...не користи деминутив ...незнеш колку години имам...
а искрено не видов што конкретно објасни овен дека секоја нова генерација на астра била подобра подобра...можда не викам не....
и дека моторите се користеле овде онде....комон раил....иначе опел не прават возила за "фрлање"....т.е. да не сватиш пак погрешно, возилата се генерално ОК....освен споменатите проблеми со контролата на квалитетот....и нормално има подобри возила за тие пари....
меѓудругото опел има моментално 9.7% од европскиот пазар, VW има 20% ти е одговорот на прашањето за најдобра кола според мене, модел бирај по избор
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Друже, знаеш дека не се толерира ваков речник кон други членови. Се дискутира со аргументи, не со навреди.
ок се извинувам за речникот и знам дека се дискутира со аргументи наведов едн куп во претходните 2 поста само сакав да се дополнам мегутоа не избрав најсоодветни зборви ако пречи слобдно избриши го тој па и овој пост од кога ќе прочиташ затоа што не е соодветен на темава.
поздрав
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Оф лелеее...
"од праисторија" не буквално, и не стана збор за моторот на астрата...
како што можев да те сватам возиш опел....ок
од таа гледна точка не можеш да бидеш комплетно објективен, т.е. ти "работи" субјективната страна....ако...и разбирливо....
секој си го брани своето...па затоа прадпоставувам користиш речник во стилот "не сери,не какај,контрираш,гревче"...ова последново...не користи деминутив ...незнеш колку години имам...
а искрено не видов што конкретно објасни овен дека секоја нова генерација на астра била подобра подобра...можда не викам не....
и дека моторите се користеле овде онде....комон раил....иначе опел не прават возила за "фрлање"....т.е. да не сватиш пак погрешно, возилата се генерално ОК....освен споменатите проблеми со контролата на квалитетот....и нормално има подобри возила за тие пари....
меѓудругото опел има моментално 9.7% од европскиот пазар, VW има 20% ти е одговорот на прашањето за најдобра кола според мене, модел бирај по избор
прво немам опел ниту пак сум имал, имам пежо 206, ниту пак некој близок ми работи у автокуќа или сл.
второ извини за речникот(што го употребив)
трето не ги нарпавив опел најдобри ти сеа ги спореди со VW кои според мене се лидери во ниската и средната па и средно високата класа, значи опел чисто ги одбранив затоа што многу некако жестоко ги нападна за моторите и применетата технологија. и уште нешто денеска многу ретко се наоѓа лоша кола сите се трудат да се приклучат кон водечките со најразлични стратегии некои од тие стратегии се и ниската цена се за да ги привлешат купувачите и ти кажав за опел и не само опел и киа и хјундаи и фиат имаат пониски цени и се поприфатливи за народот.
е ај доста е више многу отупевме ај друже поздрав
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Aмам бе? Мене БМВ-то со 1.8 ми троши градска 9,5 - 10 (кога го возам културно и нормално, без агресивно стискање), Корса со 1.2 да троши колку него? Невозможно.
Толку троши. Не можеш да извадиш потрошувачка од под 8 - 8.5 од бензинец градска. Без разлика дали има 800 кубика или 1800...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
viktor_mk vo pravo e.
Peugeot 308.
Nie imavme Peugeot 307 MN MN MN sum zadovolen. A i vredi da se plati malce poveke.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
viktor_mk vo pravo e.
Peugeot 308.
Nie imavme Peugeot 307 MN MN MN sum zadovolen. A i vredi da se plati malce poveke.
Фала на поддршката брат. Ние имам 206 SW (караван) (во класа ќе биде со Ибица Караван ако уопште почнат да произведуваат такво нешто) и троши максимум 7 на градска така да не зборете дека не може градска да троши помалце од 8.5. Иначе моторот е 1.1 и просечна потрошувачка му е 5.5 ако не се лажам. Иначе за 13000ки ја би купил 207 SW (исто караван и тоа доста економичен, не знам точно колку троши).
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
...караван...и троши максимум 7... моторот е 1.1 и просечна потрошувачка му е 5.5 ако не се лажам.
Караванка со 1.1 мотор троши максимум 7... може...
Може и да биде просечна потрошувачка 5.5 ... НА ОТВОРЕНО!

Градска.. нема теоретски шанси! Како за почеток, тој мотор мука си глеа да ја мрдне караванката од место, не зафркавај.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Караванка со 1.1 мотор троши максимум 7... може...
Може и да биде просечна потрошувачка 5.5 ... НА ОТВОРЕНО!

Градска.. нема теоретски шанси! Како за почеток, тој мотор мука си глеа да ја мрдне караванката од место, не зафркавај.
Брат шо да мрдне бе?! Не е ова стар Форд па да тежи 2 тона. Ова тежи само 1.2 тона. И верувај толку трошо. Баш татко ми праеше некои пресметки и ми кажа.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Од горенаведените 3 автомобили би ја зел астрата. Слаб мотор има, али ај...

Инаку за тие пари би го зел новиот Mitsubishi Lancer...најискрено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom