30 дена притвор за Заев

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2008
Мислења
133
Поени од реакции
3
Mozebi znaat deka ne se vinovni.Nekako vo denesno vreme mnogu lesno se osuduvaat nevini luge i se stavaat na stolbot na sramot.A koga se dokaze nevinosta,nikomu nisto za stresot i sramot koj go doziveala zrtvata i negovoto semejstvo.
Процедурите се такви какви што се, тоа е реалноста не живееме во идеален свет па зато можни се и грешки но тоа ретко се случува.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Чиста политичка елиминација од сите потрошени политичари во СДСМ само Заев и Петров вредат само со нив Сдсм би имале иднина со другите Груевски би продолжил да има рејтинг како Путин.

Јас се надевам дека судот без надворешни влијаниа ке си ја заврши својата работа.Но како ке ја заврши кога целосно е испартизиран и двете партии се натпреваруват кој повеќе свои луѓе ќе постави во судството.

Па некој ми вели Македонија правна држава како е правна држава кога лугето кои во транзицијата го украдоа цел државен имот влакно не им фали(си дават лугето и на двете партии)

Иако партиата на Заев е за никаде Заев одлично ја водеше до сега општина Струмица.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
282
Поени од реакции
205
pa redno e toa pederce da zavrsi vo zatvor so nekolku negovi firmi za otkup na zelencuk ja spustase otkupnata cena vo strumica pederce komunisticko
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
282
Поени од реакции
205
procitan e veke za site zlodela sto gi pravi za narodot samo uspesno se kriese
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ај нека му е со среќа притворот на Заев,и на сите после него што ќе одат во затвор без разлика на која партија припаѓаат.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ај нека му е со среќа притворот на Заев,и на сите после него што ќе одат во затвор без разлика на која партија припаѓаат.
Не не, не без разлика. Нека си го попијат сдс прво. Се надевам дека ќе има разрешница и ќе окапа во затвор некој од нив и покрај врските и сдс судите и сите лобирања.
Нека го јадат малку поголемиот, ако имаме к`смет.
После има време за другите.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Чиста политичка елиминација од сите потрошени политичари во СДСМ само Заев и Петров вредат само со нив Сдсм би имале иднина со другите Груевски би продолжил да има рејтинг како Путин.

Јас се надевам дека судот без надворешни влијаниа ке си ја заврши својата работа.Но како ке ја заврши кога целосно е испартизиран и двете партии се натпреваруват кој повеќе свои луѓе ќе постави во судството.

Па некој ми вели Македонија правна држава како е правна држава кога лугето кои во транзицијата го украдоа цел државен имот влакно не им фали(си дават лугето и на двете партии)

Иако партиата на Заев е за никаде Заев одлично ја водеше до сега општина Струмица.


pa neli treba da mu se stavi kraj na toa?

vodenje na opstina nema vrska so obvinenieto protiv nego , neli?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
procitan e veke za site zlodela sto gi pravi za narodot samo uspesno se kriese
Нели баче.
Колку и да са крииш и да глумиш ути си најпаматан уд сите, мора да испадне ен ден на виделина.
Е сеа ути на народут малце покасно му текнуве....т'ва е друго 20.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Додека сите се во исчекување, дали ќе се апси Заев или не...еве некое клипче на кое налетав...чисто заради разонода, и чисто заради оние што Струмица "денес", ја имаат видено само на слика или на телевизија, а коментираат ко поголеми струмичани да нема од нив.

Инаку да не се дојде во заблуда...панорамава не е од некоја европска метропола.

ОВА Е СТРУМИЦА ДЕНЕС.



Доколку има некој сознание за некое клипче за она што беше Струмица пред 4 години, го молам нека го постира тука.

Добра ноќ.
Заев ќе биде уапсен...ако не ова вечер...утре, евентуално задутре...
Мора народот да мисли на нешто друго, освен на поскапувања...лоши закони...коалиции....и други реални проблеми.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.400
Поени од реакции
21.964
Браво за палмите но читав дека не ја поднесуваат ладната зима. Значи промаршена инвестиција.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Има некој клипче од земјиштето кај Рамстор во Скопје, како беше пред да се изгради Рамстор а како после кога Бранко Црвенковски го продаде за 25еур/м2. Де ве молам ако има некој такво клипче.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
:)

Prosto ja opleska i samiot e svesen.. mi teknuva na edno skoresno intervju na Saso Ordanoski.. duri i toj nesto vo stilot e zgresil tender ili opstapka sto pravime so site ovie tenderi denes i nesto slicno.. ke go jadat site sto e do mene, i Zaev i Trenkovski ako ja opleskal... ako jas se prasuvam.

Ajde veke koga zborime.. pred nekoj mesec sosema slucajno na astal ni dojde i edno tipce sto ispadna deka e eden od ovie denovive uapseni. Koga go prasav sto e rabotava sto reagiraat ministerstvava za Global mi rece Zaev rece deka ne bi trebalo toa da bide problem .. ne sakav da navlagam podlaboko no propust i nepocituvanje na zakon si e nepocituvanje tuka milost NEMA! mora da se naucime site nie da si go pratime i postuvame zakonot neli? .. kamo sreka na ova pole javno da se zakanat SDS so osveti.. pa neka mu ja misli bilo koj sto pomislil da gi izigruva zakonite ...
 
Член од
8 јуни 2005
Мислења
69
Поени од реакции
0
8000000 евра бреее за тоа се оди на бесилка а не во притвор
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom