СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Ај што сте недоделкани. Па можеме да речеме дека подвиг е и 12-тото место, т.е. пласманот меѓу најдобрите 12, а не да ги критикуваме само. Оваа година барем нема да речат "важно е да се учествува".

П.С. Морам, а да не го искоментирам најбизарниот гол на Светското Првенство. БОРКО РИСТОВСКИ. WOW.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не сме недоделкани туку ти текнало дека можеби преку тасе ни е веќе од радување за само влагање во следна група...па ние сме ракометна нација не сме Авганистан па да се радуваме на вториот круг.

И сето тоа поради наши грешки и на нашиот селектор и на нашиот стручен штаб, а за квалитет имаме да бидеме мегу првите 5 на првенството, еве највеќе 7ми.

Добро бе луѓе што ви е, има во Македонија епидемија од неамбициозност?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Не сме недоделкани туку ти текнало дека можеби преку тасе ни е веќе од радување за само влагање во следна група...па ние сме ракометна нација не сме Авганистан па да се радуваме на вториот круг.

И сето тоа поради наши грешки и на нашиот селектор и на нашиот стручен штаб, а за квалитет имаме да бидеме мегу првите 5 на првенството, еве највеќе 7ми.

Добро бе луѓе што ви е, има во Македонија епидемија од неамбициозност?
Не би рекол неамбициозност, јас би рекол незнаење. Проблемот кај нас е во тоа што никој не прати што се случува во спортот и кога ќе постигнат успех сите се изненадени. Јас верував дека Македонија има сила да ги победи сите од групата (прв круг) и ако не беа судиите ќе се случеше токму тоа. Малце ќе биде тешко да се пласираме на ЕП но стварно се надевам на тоа. Ама сигурно на наредното големо натпреварување нашата репрезентација ќе се најде во топ пет, има доста квалитетни играчи кои ќе експлодираат во најмалце наредниве пет години :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Игравме 2 натревари, едниот победивме со Естонија дома, другиот нерешено со Естонија на гости.
Другите екипи во групата се Исланд, Норвешка и Белгија.
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
471
Поени од реакции
861

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Значи следниот натпревар ни е на 18.03.2009 со Исланд дома.Ѓаволски тешко...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Значи следниот натпревар ни е на 18.03.2009 со Исланд дома.Ѓаволски тешко...
Зашто тешко?
Последниот пат тука ги демолиравме, таму 55 минути им бевме рамноправни. Дома победуваме 1.000.000 посто, заебавме со Естонија, ама затоа ќе се извадиме со победи против Исланд и Норвешка дома, се надевам и некој бод од нив на гости, а за со Белгија, немаме избор, мораме да победиме и на двата меча.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Зашто тешко?
Последниот пат тука ги демолиравме, таму 55 минути им бевме рамноправни. Дома победуваме 1.000.000 посто, заебавме со Естонија, ама затоа ќе се извадиме со победи против Исланд и Норвешка дома, се надевам и некој бод од нив на гости, а за со Белгија, немаме избор, мораме да победиме и на двата меча.
Абе ги растуривме, и Србите ги имавме растурано.Ама едните трипати не победуваа во бараж, а другите не победија на светсково првенство.Ќе биде тешко зашто се добар тим, а и одмазда ќе сакаат.Ама се надевам ќе ги победиме дома, имаме публика, имаме играчи, имаме се што треба.Се е можно, има време до март:)
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
abe so island e dovolna samo pobeda doma a so norveske ke treba da brkame i gol razlika
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еееее зајдовте. Назад на темата.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
Значи утре цел тим игра за Кире да даде 10 гола и да стане рекордер, а после тоа за победа. Најдобро и за двете со изнудување на многу пенали. Ќе станам специјално за натпреварот и се надевам, уствари сум сигурен дека нема да разочараат :vozbud:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Значи утре цел тим игра за Кире да даде 10 гола и да стане рекордер, а после тоа за победа. Најдобро и за двете со изнудување на многу пенали. Ќе станам специјално за натпреварот и се надевам, уствари сум сигурен дека нема да разочараат :vozbud:
уффф колку ќе ми биде мило КИРЕ да даде 10че со корејциве-најдобар стрелец на светските првенства МАКЕДОНЕЦ
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
Ќе биде. Овие последни две утакмици одмараше малку за да ги наполни батериите за оваа и сега ке ги руши Корејците :pusk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom