PayPal (официјална тема)

Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Ne se preporacuva paypal zatoa sto ako imas pogolema suma moze da ti go blokiraat acount-ot i na nekoj nacit ke ostanes bez pari
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2
Ме интересира дали некој на форумот,има верифцирано Рay Pal ,со картичата на тутнска банка,ама освен 4 цифрениот код за верификација,да ја има верифицирано и со лична карта,или пасош,и со некоја сметка.
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Ме интересира дали некој на форумот,има верифцирано Рay Pal ,со картичата на тутнска банка,ама освен 4 цифрениот код за верификација,да ја има верифицирано и со лична карта,или пасош,и со некоја сметка.
Јас користам Master од Тутунска, преку PayPal. Кога ќе се регистрираш првен ти зимаат едно евро или евро ипол, демек да ја проверат сметката дали функционира и после можеш да пазариш... Начелно пишува дека ќе ти го вратат тоа евро.... мене не ми го вратија Јас користам едно пола година и имам едно 30 пазарења од е-bay, и се функционира како треба...
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2
Јас користам Master од Тутунска, преку PayPal. Кога ќе се регистрираш првен ти зимаат едно евро или евро ипол, демек да ја проверат сметката дали функционира и после можеш да пазариш... Начелно пишува дека ќе ти го вратат тоа евро.... мене не ми го вратија Јас користам едно пола година и имам едно 30 пазарења од е-bay, и се функционира како треба...

Се тоа во ред ,само дали ја потврди регистрацијата со,лични документи за да можш да вадеш пари,за пазарување не е проблем
еве јас тоа пробуван да ја потврдам како што треба,да не ми ја замрзнат во иднина.
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
има ли некој добар? :) имам 12$ на алертпеј замена за 12$ na paypal или moneybookers ,? благодарам однапред :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Дискусиите за Paypal ќе продолжат тука како официјална тема. Сите други теми ќе бидат споени со истата.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Дали некој досега има примено девизни средства од надвор (Англија, Франција, САД, Канада, Шведска) преку PayPal?
Доколку да, дали единствен начин за да се користат тие добиени средства е доколку останат на PayPal сметката, или пак смее корисникот да ги повлече парите од сметката, и да ги префрли на банковната сметка/кредитната карта? Во превод, дали има некоја рестрикција? Прочитав на it.com.mk чинам, за такво нешто, не сум баш најсигурен. Според сите закони на логиката не би требало да има рестрикции, ама поради тоа што тука законите на логиката немаат којзнае колкаво значење, да си прашам.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Има некој Пеј Пал? Ако има да ми нарача нешто, ќе се договориме за пари :) Од скопје
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
767
Има некој Пеј Пал? Ако има да ми нарача нешто, ќе се договориме за пари :) Од скопје
Најдобро ти е да си земеш дебитна картичка од Тутунска Банка и да си направиш регистрација на paypal со тоа што ќе ставиш место на живеење Словенија. Денес извршив нарачка од ebay преку paypal на мој другар, се уверив дека функционира. Наредна недела одам да аплицирам за картичка од Тутунска Банка. Е сега ако ти треба итно види некој ако се наоѓа тука.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Знам, туку да не прам за една работа, и така нема нешо ептен да го користам.

Иначе д ане знае некој што значи ова вторава опција?

 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Знам, туку да не прам за една работа, и така нема нешо ептен да го користам.

Иначе д ане знае некој што значи ова вторава опција?

Би требало да значи дека имаш избор, дали преку EMS да ти пратат (побрзо да стигне) ама за 40$ по продукт
или да ти пратат нормално по 10$ за продукт ама ќе ти стигне за некои 15-20 работни дена
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238

Rokerot

The Guitar Addict
Член од
30 април 2007
Мислења
218
Поени од реакции
20
Еден другар го активира пејпал акаунтов исто преку тутунска, словенија итн, али коа сакаше да купи нешто со парите што ги стаи му пишаа дека треба да прати доказ некој као пасош/лична карта за да ја утврдат адресата.. и чаре?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
од кај сакал да купи?
кој му барал доказ, пејпал?
што сакал да купи(нешто материјално или софтвер/акаунт), која сума?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom