Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Член од
3 јануари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
Не се замарам многу со работите у животот и плус онака скоро се ми иде ко подмачкано.. и не се нервирам многу. Многу се нервирам коа ме молат, јас коа молам и кога други се нервираат за глупости!
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Ретко се нервирам и претежно за мали и глупи работи...ако дојде до случај многу да се изнервирам да ми пука жшката тогаш тешко на тој што е до мене :)
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Неправда без разлика дали ми е направена на мене или на некој друг.Тоа многу ме вади од такт.Лицемери,фејкери,лаги..кога ке дојдам во допир со овие и едноставно пукам од нервоза...иако знам дека истите не можам да ги сменам ама едноставно ме нервираат:toe:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Јас сум невиден перфекционист и често се нервирам кога не е се како што треба. Ме нервираат и лицемерни, тесногради луѓе, од чевли ме вадат!:violent1:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne sum nervozna po priroda i tesko i retko nekoj da me iznervira ama znam i da se iznerviram i toa mnoguuuuu :nesvest:
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Znaci nerviram se mnogu i nerviram se cesto,a zasto? Pa za gluposti, znam, sve sa toj sitnici i bez veze stvari, ama ete taka me zivcirat...i...lek....?
 
I

InF3cTeD

Гостин
се нервирам многу само кога гледам спорт нешто и кога имам уплатено на кладилница.....некогаш се случува и да кршам :pos2:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.958
у принцип не се нервирам многу,али кога сум нервозен обично е заради нечива постапка,можда и неправда некоја и тоа-не се бацам на живци много
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
не се нервирам многу, и тешко може некој да ме изнервира, ама ако ме изнервира некој може и да е лошо после :wink:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Некогаш знам да се изнервирам за ситница,а некогаш трпам и на крај коа ке ми дојде преку глава е дури тогаш тешко тој што се закачил со мене:wink:
 
Член од
1 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Често се нервирам за работи за кои што и не би требало..Инаку многу сум чуствителен по природа,али за среќа брзо ми поминува,па после обрнувам на смеење:wink:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
нервозата ми е секојдневие. мана ми е што се нервирам за се и сешто. понекогаш и ги занемарувам малите убави рботи кои животот ми ги нуди, баш поради таа непотребна нервоза
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Често се нервирам за работи за кои што и не би требало..Инаку многу сум чуствителен по природа,али за среќа брзо ми поминува,па после обрнувам на смеење:wink:

Isto :pipi: Sekogas znae sitnica da me iznervira, posebno sestra mi koja e pomala, pa koa ne sum doma znae da mi napravi haos vo soba, od sminki i obleka, pa se do 300 drangulii so gi imam, pa idi posle ti baraj sto kaj bilo i kako bilo :angry3:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256
Никогаш не се нервирам. Не се замарам со такво нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom