Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Koe Вмро, вистинско, народно, забавно?!
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
Сакаш да ти кажам Зошто ?

Бидејки Кирво Јанев се што искраде го стори во ВРЕМЕ на СДСМ ...
Киро Јанев е од стара Струмичка фамилија и ги почитуваше Струмичани.

Киро Јанев не е сељак и мало дете потрчко на Бранко.
Е затоа.
На Киров Јанев жена му се одкажа од работното место за да им отвори пат на помалдите.
( А знаеме дека во Јане Сандански да си “професор“ е сепак некој минимална моќ)
Што значи Киро Јанев не е млад зајак ебач кој свршува за 5 мин
знеа дека има пред игра заплет и свршен чин.

Киро Јанев нема под капата две Агенции за обезбедување.

И ако се докаже криминал нека си лежи.

BTW Киро Јанев повеќе не е ВМРО

Зошто не кажеш дека и Васил Грчев е корумпиран.

Или сакаш да те потсетам во моментот кога сменија од власт градоначалникот Манолев т.н синото бише


Еве ја визијата на Зоран Заев пола Струмица под негова капа другото под капа на гејлада.

Нова индустрисака зона да се пордаде на педерите да направат шивална.

Па можеби ќе те вработат тебе како шивач па на паyзи ќе си ја вежбаш устата на некој педерски полов орган да за да те осигураи даде плата 5000 ден.

Да и нова идеа да се обноват комарците во Струмица не е прскано со години јебига туристите од европа трошат многу пари за заштите од комарци ќе има некој трговец ќар
Vakvi prikazni mozes da prodavas doma na majka ti i na tatko ti a ne nam.Ako majka ti raboti vo GERAS CUNEV i na pauza si ja vezba ustata so poloviot organ na vasiot cenet clen ne treba da bides taka nervozen i da sakas toa da im se slucuva na site.Zosto negovata zena go napusti rabotnoto mesto od strumickata gimnazija dobro znaes ama se obiduvas ili sakas da poveruvas vo golemata glupost sto ja imas napisano.Ako si od Strumica sigurno znaes zosto ne se dograduva delot od gimnazijata sto bese zapocnat od JANEVA.So toa mislam deka dovolno ti kazav zosto taa si zamina, no isto taka mislam i deka dobro go znaes toa ma probuvas nekoj da isprovociras so vakvi postovi.Ti i klosarite kako tebe treba ednas zasekogas da svatat deka ova vase ponasanje sakale vie ili ne ne vodi nikade.Makedonija ne e bila policiska drzava i nema da bide toa treba da vi bide jasno.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Само да не исплатат парите на тие што работија на Глобал, ке му демолирам се живо и диво.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Без разлика дали Заев ќе биде осуден или не мислам дека цела Струмица ќе застане зад овој човек. Освен секако оние кои и овде и низ градот јадат кака дека крадел и не знам уште какви глупости.Ако се изнајдат докази дека Заев е виновен тој ќе биде осуден.Но струмичани не смеат да заборават дека Заев е оној кој на Струмица и го даде овој изглед на европски град кој го имаме денес.Плус Струмичани не смеат да заборават што Заев направи за спортот во Струмица.И за кошарка и за фудбал и за секој спорт во Струмица.Има клипови на youtube.com за изледот на Струмица пред доаѓањето на Заев па се до денес кога тој е притворен.За сите оние кои не се сеќаваат на изгледот на нашиот град во тоа време повелете погледнете ги клиповите. ПОЗДРАВ

Единствено што можам да му кажам направи е спортско игралиште
До касарната и монополот.
Но ќе му кажам гони се.

Бидејки секое лето се збиравме сите поставуваме кош и игравме сега неможе зошто бидејки е издадено под концесија на некоја негова фирма и се одржува некое првенство во мал фудбал цело летто.

Па имам игралиште неможам да го користам заеби.

Да фала што направи фонтани не ја доправи улицата партизанска.

Зошто да ја направи бидејки таа е крајанта точка на Струмица "Во светот најскапи локации за куки, но кај нас се одгледуваат Бишкиии и цело време ми смрди , а над оваа улица се наоѓа популарниот ловен дом.
Засмили гледка .
Ја гледаш Огражеден, Беласица , цела Струмичка котлина, Јадеш палачинка пиеш кокетел и наеднаш се оди во вода..... Смрди на Бишки.

Жал ми е не сум селско дете и ми смета мирисот на не хигиенска одржувана фарма.

Е сега проблемот е во тао што живеам на високо Стив Наумов и го гледам градот од високо веќе 22 години и знам што се се има променето...

Кога доби Заев дрво крадците добија сила во Струмица па цела шума е исечена мене тоа ми пречи бидејки некој ми го исекол дрвото каде одмарав.

Лани на 8-ми семптерври додека сите празнуваа имаше голем грабеж на Струмичката шума .

Имаше мало дете кое ги чуваше дрвата обрани .

Го питах му викам абе шо праваш ти тука не ли учаш нешто тама онама детто мислеше дека сум шумска полиција.

А ти седеше во некое интернет кафе и играше кантер страјк.

Ако СДСМ не ги пушташе да прават шо сакат дрвп крадците тава дете нема да помагаше на татко му на 7 години дали и имаше толку...

Ако твојоте фраери СДСМ инвестираа во образованието мож на тава дете татко му не ќе беше дрво крадец туку инжинер.

Не сум сељак, кој една вечер е богат (во Шабан) цела недела сиромашен не сум човек кој се восхитува на моментални работи.
Воспитан сум проблемите да ги гледам од сите страни.

Да немам ништо против да си збира некој процент провизија трба да е будала да не зима.

Но ако не е од Струмица ... Не значи дека треба да ги мене правилта на градо.
Единствено шо му ценах е тава што Струмички фирми работат на секој проект во градо.

Но кога ќе си дојдеш во Струмица еднч во Месецо седнаш во галаксија на кафе и он седне на масата до тебе со негов пријател и го гледаш како врте на телефоно и слушаш како фајќе врски да пуштат некој негов пријател од затвор од Штип ќе си размислаш малку

Јас тава го сметам за злоупотреба на службена позиција...

Искрено сакав да му го поставам тава прашање да ми го оговоре на ВИС ама ништо секој тртети петок.

И ко си идаш во Струмица слушаш тава е на градоначалнико друго трето.
Слушаш како се менат урабнистички планови се создават нови працели по мерка на неговата клапа.

Гледаш народо как се жале оти имотот не и врнан по вина на градоначалнико и негова клапа.

Излевам на транзито гледам опс толкава зграда кој ја геади градоначалнико.

Па си мислам абе тај човек со шо се занимва друго или плата му е качена.

Две фонтани не ме прават горд на ништо според мене тава обвинение е низа на многу обвнинеија во Струмица врзани со урбаната Мафија.

Ве читам и ви се смајам ама ајде не сте вие криви полвината не сте излезе од Струмица другите сте 11-17 години треба да јадете леб оште.

Нели детскио парк беше за сите деца ,а тие што не се во парко и гледат низ оградат и се радуват другите как си играт во парки не ли се деца сокат на ревата имитират демек скокат на балоните.

Моменатлно вие што бранете Заев ставејте се на местото на тие деца бидејки секоја ден не пиете виски во Сити Центар туку Заев пие.


Не видех еден доктор на ТВ да дадат како го бране Заев се беа човеци кој не се имале шанси во живото поради т.н Октопотска политика на СДСМ.

Кажи ми дека работат Струмичанките во Хелена ..
Некој мленки грчки фирми во кој и дават по 150 денара дневница, а тие јаките типки кој не и стигат ни становите на газдите.

Први пријатели на Заев...

Занчи сичко околу Заев е еби ветар ,а он е Светец.

Во тава шо сум го видел и чујал лично никој не може да ме излаже.

Незнам другите каква цел имате ,но јас кога ќе заврашм сакам да се вртама во Струмица да си отварам фирма и да работам.

А за да работам треба да има закони ,а не Шериф.


Tiveriopol
Замисли од мојта фамилија никој не работи во Шивална
Прашај ја Пилечева таа почна да го довршува проектот(немам против неа ништо корекна беше додека бев во Јане Сандански) единствена мана и беше што сакаше да го врне режимот на Рендевски губрето т.н Ренџо, Сега Валентина која мислам дека ќе го доврши
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Dali Zaev ke se otkazese od partiskiot imunitet ako znaese deka e vinoven i deka protiv nego ke se vodi sudska postapka?Ne e lud!Strumica koja e VMRO-vski grad od sekogas,da izbere Gradonacalnik od SDSM sigurno gi znaele sposobnostite na svojot sograganin.Nie sto sakame neka zboruvame,no site se gordi sto stana od Strumica so Zoran Zaev.Menadziranjeto so gradot sekogas mu bile preoritet i zatoa lugeto plakaa kako toa sto mu se slucuva na Zaev,e isto kako toa da mu se slucilo na nekoj najmil.Sto im e celta na VMRO DPMNE?Dali se isplasija deka so ZZ na celo na SDSM partijata ke prerasne vo partija koja ke nema konkurencija vo Makedonija?Ako menadzira so partijata isto kako i so Strumica,daleku ke dostasa.Na Makedonija ne i se potrebni vakvi spektakularni apsenja.Covek ako e vinoveni da se uapsese vo najgolema tajnost,sepak losiot glas nadaleku ke se slusnese,blagodarejki na Sitel i na Latas.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Ве читам и ви се смајам ама ајде не сте вие криви полвината не сте излезе од Струмица другите сте 11-17 години треба да јадете леб оште.
Aман бре типче, ја јас сум 23 години и богами и сум мрднала од Струмица, ти од дека се најде да кажаш шо как. Како прво и основно не гледам место за залет тука кога уште Заев не е прогласен виновен. А ного е смешно тава шо ја браниш честа на Киро Јанев ка сите знаеме шо направи он па најде и за жена му да говораш оти напуштила работа за да биде директорка у една од фирмите овааај сори за да отстапа место на по младите. На мене ми е јасно дека секој кога доаѓа на власт гледе да ја искористе својата позиција, тава го направи и Грчев и Јанев а и Заев ...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
не мозам да разберам само едно, зосто протестираат сдсм-овците
1 кило докази дека правеле далавери, тие сакаат да го пустат!!
го усрамиле него и целата фамилија!!
ма за 7000000 еура или колку и да се, не срам да не излезат од таму треба!!!
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Предметот против Заев

A1
17.07.2008 19:11
Зоран Заев
Според полицијата, градоначалникот Зоран Заев ја злоупотребил службената должност и овластувањето. Не реагирал кога за пазарот во Струмица имало постапка за денационализација која ја барале трите струмички семејства, Божинкочеви, Цуреви и Трендови.
Според законот, при постапка на денационализација не смеело да се гради.
Имотот каде се наоѓал пазарот бил во сопственост на РМ, а право на користење имало струмичкото ЈП „Комуналец“.
И тендерите, според полицијата, биле незаконски. Незаконитоста кај нив се јавува во два случаи. Првиот, кога требало да има јавен тендер за идеен проект за реконструкција на пазарот, наместо според законот да има три понуди, имало само една.
Втората неправилност според МВР е при објава на тендерот за изградба на „Глобал“. Законот не бил испочитуван бидејќи странската фирма „Кимботов и Син“ од Бугарија требала да приложи и ревизорски извештај, а домашната фирма „Де лукс“ требало да има три години работно искуство во таа област, а фирмата работела само година време.
Комисијата која ги разгледувала тендерските понуди била составена од приведените Стојан Динев, Никола Годев и Кире Парталов. Сопственикот на „Де луск“, Горан Крстев, порано пак склучувал договори за дуќаните, пред трговскиот да се изгради.
Во целата процедура, Министерството за внатрешни работи ја вмешува и инспекторката за урбанизам, Иринка Трајкова, која додека се градел трговскиот центар, дала зелено светло за работа, за подоцна, Државниот градежен инспекторат констатирал дека имотното правна сопственост на пазарот не е решена и градбата е незаконска.
Според полицијата, градоначалникот Зоран Заев се товари дека на сопствениците, чии времени објекти биле урнати кога се градел трговскиот центар „Глобал“, им дал поголеми дуќани од тие кои ги имале.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
gledam deka ja zdebelivte diskusijava i licno si prefrlate ,sto nikako ne cini.

DA VE PODSETAM

temata ne e kakov gradonacalnik e zaev!!!!! nego deka toj e priveden na raspit poradi somnenie za izvrsen kriminal!

NE NAPINAJTE TOLKU I NE SI GO GAZETE DOSTOINSTVOTO DA SE RASPRAVATE I KARATE I NE DOZVOLUVAJTE DA VE PODBUCNUVA NIKOJ.

p.s. rada i sema povikaja na protersti i bile zacudeni so bara tolku policija pred sud, na miren protest cii ucesnici probale nasilno da vlezat vo sudot. eeeee c c c c bolna rabota.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Dali Zaev ke se otkazese od partiskiot imunitet ako znaese deka e vinoven i deka protiv nego ke se vodi sudska postapka?Ne e lud!Strumica koja e VMRO-vski grad od sekogas,da izbere Gradonacalnik od SDSM sigurno gi znaele sposobnostite na svojot sograganin.Nie sto sakame neka zboruvame,no site se gordi sto stana od Strumica so Zoran Zaev.Menadziranjeto so gradot sekogas mu bile preoritet i zatoa lugeto plakaa kako toa sto mu se slucuva na Zaev,e isto kako toa da mu se slucilo na nekoj najmil.Sto im e celta na VMRO DPMNE?Dali se isplasija deka so ZZ na celo na SDSM partijata ke prerasne vo partija koja ke nema konkurencija vo Makedonija?Ako menadzira so partijata isto kako i so Strumica,daleku ke dostasa.Na Makedonija ne i se potrebni vakvi spektakularni apsenja.Covek ako e vinoveni da se uapsese vo najgolema tajnost,sepak losiot glas nadaleku ke se slusnese,blagodarejki na Sitel i na Latas.

Sonje, vo pravo si, tocno e deka nema SDSM konkurencija vo Makedonija, vo niedna partija nema tolku kriminalci i lopuzi.:pos2::pos2:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Sonje, vo pravo si, tocno e deka nema SDSM konkurencija vo Makedonija, vo niedna partija nema tolku kriminalci i lopuzi.:pos2::pos2:
Извини вака ама научна фантастика е да си во било која партија, а апашките апетити да не ти се на завидно нивоу :) :) :)
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Sonje, vo pravo si, tocno e deka nema SDSM konkurencija vo Makedonija, vo niedna partija nema tolku kriminalci i lopuzi.:pos2::pos2:
И ти битуше....шо ќе кажеш како стручњак у таа област.
Крив е Заев....али не ?
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Interesno e kako sdsm po vtor pat izleguva pred osnoven sud i vrsi neverojaten pritisok bez pred toa da dade makar i eden komentar za delata koi e obvinet nivniot gradonacalnik (a pred toa i nivniot minister) i povtorno istata prikazna za politicki pritisok vrz zalnata opozicija.Nekolku pati imase vo mediumite za familiite koi ja osporuvaa gradbata na objektot, no togas bea tie na vlast i verojatno mislea deka tamu ke ostanat vecno pa zatoa im bese mnogu gajle.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.537
Поени од реакции
47.982
Јадно е под изговори како ““пендрак држава“ и “удар по демократија’’да се врши притсок над судството,колку провидно е дека Рада и Шема пред Основен ржат за публицитет поготово што со крајот на кампањата остнаа неспомнати тоа е чудо едно.
Не кажувам и не знам дали е крив или не,мене ова кажав ми личи на нов Докич и Бучко сум за фер судење и против кревање толкава галама за апсењава пошто после не се поправа парично штетата за уништен углед
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom