Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Пред неколку минути дознав, па видов дека никој нема напишано, дека Заев бил приведен, заедно со неколку луѓе околу него, сеуште конкретна причина се нема објавено, но тек сега ќе се дознаваат нови работи.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Еве ја официјалната информација:

Дома > Македонија
Приведен струмичкиот градоначалник Заев


Коментари (0)
17.07.2008 10:27
Зоран Заев
Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев изутрината бил приведен од страна на полицијата.
Министерството за внатрешни работи потврди дека во текот на денот ќе биде доставено официјално соопштение со деталите околу овој случај.
Заев е висок функционер и потпретседател опозициониот Социјалдемократски сојуз.




ИЗВОР А1
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.573
Кој ке слуша сеа “Реваншизам’’ “решавање со опозицијата’’ и “политички монтиран случај’’цел ден :):):) проследено со “комуњари ви дојде крајот’’

Како и да е ако нема пресуда и казна цела дигната прашина ке само тоа дигање порашина :S
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Заедно со него се упасени уште три лица Никола Годев, Иринка Трајкова, Стојан Динев.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Ликов ми има прилично манијакален поглед. :tv:
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
more dan go uapsile Zoran Zashev...dvojnikot negov, kaj ovie ne se znae multiple personality se :tv:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Иако ич не ја сакам неговата партија човекот е успешен во својата работа.
Треба да си ептен партиски задоен за да не признаеш дака Струмица го промени својот лик откога дојде тој.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Неофицијално причина за приведувањето е криминал кој е направен околу изградба на познат трговски центар во Струмица.
 

dabo

TOMOX47
Член од
31 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
21
Иако ич не ја сакам неговата партија човекот е успешен во својата работа.
Треба да си ептен партиски задоен за да не признаеш дака Струмица го промени својот лик откога дојде тој.

Знам него го обвинуваа за нешто оклу трговскиот центар Глабал,дека е изграден на приватни имоти,а луѓето не биле обештетени ли незнам,имаше нешто такво па сега ке видиме.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Знам него го обвинуваа за нешто оклу трговскиот центар Глабал,дека е изграден на приватни имоти,а луѓето не биле обештетени ли незнам,имаше нешто такво па сега ке видиме.
Го знам случајот спорни се околу 100-200 м2 а трговскиот е изграден на 5 000 м2 па се тужеа по струмичкиот суд но општината ги добиваше споровите сега гледам дека Заев ке одговара пред Скопје 1 судот.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
da socekame da vidime za sto e priveden i sekako podetalni informacii za istoto.
so odstapuvanjeto na pratenicko mesto od zaev na stankovic vo ovj lucaj samo im ja olesnil rabotata na organite za progon.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ајде Струмичани,ајде АЈДУЦИ ...Ајде сега да излеземе сите на центар против приведувањето на нашиот градоначалник,и за се што направи за градот..Ах бре глупи врмовци се се гледа се се враќа да знаете !АЈДЕ СЕГА СТРУМИЧАНИ....
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
Ајде Струмичани,ајде АЈДУЦИ ...Ајде сега да излеземе сите на центар против приведувањето на нашиот градоначалник,и за се што направи за градот..Ах бре глупи врмовци се се гледа се се враќа да знаете !АЈДЕ СЕГА СТРУМИЧАНИ....
возраст 13 :tapp: со негро бомбонче да не те излажале
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Ајде Струмичани,ајде АЈДУЦИ ...Ајде сега да излеземе сите на центар против приведувањето на нашиот градоначалник,и за се што направи за градот..Ах бре глупи врмовци се се гледа се се враќа да знаете !АЈДЕ СЕГА СТРУМИЧАНИ....

Vazi aj idi ti nie kete stigneme:):drk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom