Девојка што менува дечки од исто друштво - лесна ли е?

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Тами, не можеш да знаеш кој кај си го има бутнато, ниту пак на која колку и влегле. Единствено, за себе можеш да си знаеш со сигурност... Од своја страна, мислам дека машките сакаат и цице и пице, летаат по некојгинареколлеснитедевојки, мислат дека ги "искористуваат"за една вечер, и со тоа мислат дека си го креваат егото... А жениве, после тоа зборат "Не можам педер, да идам со него, коа ќе ми текне со онаа дека идеше"... И пак се се врти во круг, се дискриминираме едни со други, сакаме некој да биде главен, некој да биде овцата, а другиот да стриже... Оној кој оди со "лесна" девојка, може без цензура да си ги припише истите атрибути кои би и ги дал на неа, затоа што-за секое грнче поклопче. С ким си, такав си:pipi:
Ех неможе. Баш ако се знам со сите типки од друштвото и го имам муабетот дефинитивно дознавам кој кај која завршил :) А [zEUs], работата е што сите вака ќе речат дека се фоки или незнам што, но пак она ќе ја држи репутацијата на пичка,пичка ипол три пички у превод сите зборат вакви се онакви а секој ке бар по 3 пати ке ја помине.... Незнам, прашувам како вие го гледате сето тоа? Пошто јас фала богу, само од женска нежна и мила страна го гледам..:pipi:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Ех неможе. Баш ако се знам со сите типки од друштвото и го имам муабетот дефинитивно дознавам кој кај која завршил :) А [zEUs], работата е што сите вака ќе речат дека се фоки или незнам што, но пак она ќе ја држи репутацијата на пичка,пичка ипол три пички у превод сите зборат вакви се онакви а секој ке бар по 3 пати ке ја помине.... Незнам, прашувам како вие го гледате сето тоа? Пошто јас фала богу, само од женска нежна и мила страна го гледам..:pipi:
Абе тами може она да ја има репутацијата на НАЈУБАВА ПИЧКА ВО ИСТОРИЈАТА ама тоа секогаш ќе биде во лош смисол. А и тој што ја поминал дека дека се качил на Монт Еверест.
Дека се лесни, лесни се, ама и дечкото кој ги смувал сите женски од друштво не е нешто поарен.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Абе тами може она да ја има репутацијата на НАЈУБАВА ПИЧКА ВО ИСТОРИЈАТА ама тоа секогаш ќе биде во лош смисол. А и тој што ја поминал дека дека се качил на Монт Еверест.
Дека се лесни, лесни се, ама и дечкото кој ги смувал сите женски од друштво не е нешто поарен.

не се ни обидувај да објасниш. девојките ќе си останат лесни во најмала рака, а дечките секогаш фраери.
 
S

Sweet666

Гостин
Еве и да не ја наречам лесна..не ми е јасно зошто мора толку луѓе во друштво да помине.. Има многу луѓе и од страна, а со тоа не си го правиш друштвото - срање. Па коа ќе седнат машките да праат муабет каква била..секој со своето искуство... Не можат да сфатам зошто едно мување,секс или што е да е, денес е побитно од другарството...А и да речете дека не е побитно, така испаѓа на крај.

Не почитувам, не поднесувам. И да, лесна е. Зошто таквите нешта ги ставила пред другарките, другарите, мислењата нивни итн...
(Не е лесна зошто дала и сл.)
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Odgovor : Ne , druzeljubiva e .
Дружељубива е и работи за друштвото и само за друштвото, значи права другарка е.

објаснение на горе наведеното: ке помине 9/10 од машките во друштвото па после ке им каже кој до која фаза на созревање и усовршување е (во мувањето или сексот сеедно) и кој треба да повежба, простудира некои работи а кој треба да продолжи само напред.
А од друга страна на другарките ке им предложи кој од друштвото и одговара според карактер, способности, искуство и слично.

Така да...другарка(несебична другарка) во секоја смисла на зборот.:helou:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Нема шо да размислувам на темава:лесна е.Крај. :tapp:
 
M

marsovka

Гостин
Не ми е јасно што се замарате
Ако она се ебе нејзина работа
Имала секс и сеа што како да речеш леле кучкана ни е курва се пареше со кучето
Па тоа е нормална работа и ....сеа?

А за машките никој не сака тип кој на секоја сукња се врти
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Девојка што менува дечки од исто друштво - ИМА ПРОБЛЕМИ СО ПАМЕТОТ....!!!
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
не се ни обидувај да објасниш. девојките ќе си останат лесни во најмала рака, а дечките секогаш фраери.
Абе едни фраери што да ти кажам. А што ги прави толку фраери жити се?
Најверојатно женските ко тебе што ги смеетаат за фрареи,
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Абе едни фраери што да ти кажам. А што ги прави толку фраери жити се?
Најверојатно женските ко тебе што ги смеетаат за фрареи,
O shit .. tomorow at 12.00 o'clock .. BITCH FIGHT !!!
DO NOT miss this !!

:pos2:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Не е лесна туку машките се лесни!

Хаха случка што му се има случено на моето друштво.
Пред 3 години, одпрвин почна еден другар и оваа сеа се драпа со него секоја ноќ, се сексаат, а после утредента ни прави муабети демек као “ јас мислам тебе толкав ти е, тебе онаков итн итн итн“. Кај секого наоѓаше нешто да каже, овој имал долга коса “ ме пали“ и ете после 2 недели ќе се онади и со него. Мене пак ми вика ауу ме палиш што си голем воа она, сакам ова да ти правам тоа да ти правам итн итн итн.

А таа сирота смешна, на сите ни зборела “ немој на другите да им кажуеш само ти ми се свиѓаш“.
А најсмешни бевме ние, машките, што иако зборевмо леле видија курвица ова она ти реков ми рече, кога ќе сакаше таа значи во тие 2 недели што му ги посветуваше на секој од нас, пак и обрнувавме внимание.

Интересно.
Таа беше паметната си се задоволуваше.
Ние бевме лесните.

Така да, никогаш таквите не се лесни, нели? Бидејќи ќе најде некој вол на кому ќе му го сврти паметот оној доле што му се наоѓа за да го сврти против другите.:smir:

Не бранам никого:smir:, туку само кажувам приказната која ни се има случено нас.

Сега, целиот град ја знае која е, и затоа хм.... сега е лесна таа, бидејќи кој сака може да ја има бидејќи е очајна во смисол дека не може бре девојчето да си фати дечко на 25 годишна возраст. Не е ментална, нит пак заостаната.
Ептен е напредна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom