Девојка што менува дечки од исто друштво - лесна ли е?

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
нормално дека е лесна, знам еден таков случај:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
нормално дека е лесна, знам еден таков случај:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Не стави во исчекување на веста:Кој ли го тоа направил?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Она не да е лесна, ама многу ја мразам. Би ме заебала мене и би отишла со мојот другар. Децата на Рибери да и личат, мамето..... Така би се отпишал од ова друштво, бидејки другарот да крие од мене што е работата, и да работат зад грб, да ме исмеваат, тоа не е другар. Девојката е тешка чумолига. Каква и љубов да е во прашање, за се има граници:salut:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
[vladimir];1504761 напиша:
Не се збори за бивша или сегашна, туку за девојка која влегла во друштво и го поминала цело.Тогаш негледам причина да не ја поминат сите си нашле ебачица бујрум....А ако била бивша или сегашна девојка на некој другар не ја погледнувам не па да помислам нешо такво сепак се работи за морал

А јас пак не гледам причина да ја поминат сите... или можда криза од што не се способни да најдат саглам па дај што даш работава...

Таа дали е лесна или не нејзин проблем...свесна е за тоа, така и одговара, се додека не сме лично засегнати нејзин проблем, нејзин живот нас не треба да не интересира така што немаме право да ги етикетираме и отценуваме таквите... не ни е во надлежност тој процес...

А тие што таа ги врти пустата, не се ебачи него кретени... али ај демек машко е па "види ме ваму фраер сум"... :nenene:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Е ту бре мУжи, што цепидлаки ќе бевте. Ако менувала дечки од исто друштво- лесна е. Ако имала one night stand- курва е. Ако имала повеќе од 3 партнера пред вас- цело Скопје го поминала. Ако и искочи случајно цицката од купача на плажа- дрољиче *додека си го криете меѓу нозе за да не се воочи набабреноста*. Ако облече минич за излегување додека е со вас во врска- сака да провоцира и да шврља на страна. Ако се пољубила со другарка и- кул е. Ако отворено збори за секс- глуми западњачка, се истура од е*ење.

Која е потребата да се разглаба на било која од овие теми, не ми е јасно. Ако неа и е амбиција да ги испроба и спореди сите од друштвото, слободно. Ако на нив им е фраерско да ја плеснат истата цура што ја плескал и најдобриот им другар- пак слободно. Колку луѓе, толку приказни. Глејте си ја својата приказна, а од другите учете ако ви се појави шанса. Не судете, не мрчете, ни вие не сте кокичиња. Ако за се дебатираме дали е добро или лошо или курвинско или не, никаде не стигаме, зошто се работи за индивидуални ставови и доживувања на проблематиката.

Етикетите не се добра работа. Во најмала рака ја покажуваат малограѓанштината на народот. Покажуваат колку немаме сопствен живот, па плукаме по туѓите. И колку среќни ќе не направи смртта на козата на комшијата.

Глејте си го вашиот двор. :smir:
 
V

[vladimir]

Гостин
А јас пак не гледам причина да ја поминат сите... или можда криза од што не се способни да најдат саглам па дај што даш работава...

Таа дали е лесна или не нејзин проблем...свесна е за тоа, така и одговара, се додека не сме лично засегнати нејзин проблем, нејзин живот нас не треба да не интересира така што немаме право да ги етикетираме и отценуваме таквите... не ни е во надлежност тој процес...

А тие што таа ги врти пустата, не се ебачи него кретени... али ај демек машко е па "види ме ваму фраер сум"... :nenene:
Па ако е глупа???Кога шири нозе за џабе зошто да не, нели???

Во никој случај во мојот пост не етикетирав, ама невелам дека не сум го направил тоа некогаш како и мн други што имаат реплицирано на темава искрено ме нервира тоа демек "судење" што толку мн се спомиња не само на оваа тема, ко демек никад да не си го употребила тој збор(курва,ороспија..и бла бла) за некоја девојка.

На кој му се суди нека суди, солење памет нетреба секој си е свесен и одговорен за своите постапки :smir::smir:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
[vladimir];1508463 напиша:
Па ако е глупа???Кога шири нозе за џабе зошто да не, нели???

Во никој случај во мојот пост не етикетирав, ама невелам дека не сум го направил тоа некогаш како и мн други што имаат реплицирано на темава искрено ме нервира тоа демек "судење" што толку мн се спомиња не само на оваа тема, ко демек никад да не си го употребила тој збор(курва,ороспија..и бла бла) за некоја девојка.

На кој му се суди нека суди, солење памет нетреба секој си е свесен и одговорен за своите постапки :smir::smir:

ОМГ На кој му се суди нека суди?

Демек ја солам памет со тоа што реков да се остават луѓето да си тераат како сакаат? Или можда грешно сфатив?

А за курва јас што си употребувам...јас за друго употребувам...а не за да отценам некој живот...НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА што прави другиот се дотогаш додека не бидам лично засегната...
 
V

[vladimir]

Гостин
ОМГ На кој му се суди нека суди?

Демек ја солам памет со тоа што реков да се остават луѓето да си тераат како сакаат? Или можда грешно сфатив?

А за курва јас што си употребувам...јас за друго употребувам...а не за да отценам некој живот...НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА што прави другиот се дотогаш додека не бидам лично засегната...
На некој неможеш да му го докажеш тоа некои жевеат за тоа да озборуваат да оцрнуваат, а ги имам многу се повеќе и повеќе за жал.

А тебе ако те засегне, ако те доболи ќе осудиш, ќе оцрниш?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Пак од тие темите за етикетирање, а?
На претходната уше не се договоривме што значи лесна цура, in the first place, а више иаме update. Фино.

Доказ каква малограѓанштина владее кај нас. Си даваат луѓе за право да оценуваат морал, и тоа преку пикање нос во сексуалноста. Обично, припадничките на женски пол се интересни за "истрага".
Машките на страна се оставаат. Они, како сакаш врти, се фраери.

И сеа се собрал судот на морално подобни, и ќе заседава кој е грешен, кој е курва, кој е по мерка...Абе ајде.
Надраснети ги оговарачките и шовинистичките пориви.
Кој што сака има право да си прави со половите органи и со сексуалниот живот.
Боље некој да е отворен и искрен, па од одма да измериш со шо особа си имаш работа, него да е со лажен морал (какви има на тони кај нас), па еден ден да се испрепадаш кога ќе дознаеш што "фината и чесна" уствари прави.

Или да, вашите мајки, девојки, блиски...све тоа светици невини беа. Тие шо не можеш да ги имаш, тие се оние курвите леснии.
Гројзето е кисело синдром.

Стварно не знам со кое право судите и етикетирате. И имате доблест да го направите тоа јавно и гласно.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Realno sex sells ! Ogovaranje e interesno ...

Zivot pise romane , ljudi citaju stripove !

Zasto polesno e , daj im sliki fantazii za tugi zivoti i interesno im e.

Normalno deka ne treba da se osuduva , sekoj si ima pravo na svoj zivot no mora da se priznae deka u sekoj od nas ima eden ogovarach , spletkarosh , voajer koj poise ili pomalce iskocuva na povrsina. Duri i samo da vidi procita zirne u tug zivot, ne vikam deka e pravilno , no toa postoi... i toa ne gi pravi lugeto poloshi ili podobri , mozebi ponezreli no sekako ne poloshi.

MUabetot mi e dajte nekoj drug trach na P.P

Fala pozdrav :smir:
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
Ако си другар немат да падниш на трик на една девојка...
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Не е девојката крива што се дечките идиоти:smir:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
дечките се идиоти затоа шо ебеле некоја?:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom