Братот Љубе Патриотски пречекан

Член од
8 декември 2007
Мислења
254
Поени од реакции
9
Дечки сакајте се,љубете се,уживајте времето е кратко. Оние што војуваа за вас почитувајте ги,можеби биле изиграни,но ја заслужиле вашата почит. Четири години во Хаг,за Брат Љубе,за Македонија,хммм,си размислувам долг период,барем за мене,заслужува почит. Брат Љубе,рече: тешка битка за Македонија.Издржа до крај,влезе во Хаг како Македонец и излезе како Голем Македонец. Оцрнувачи на големите Македонци имало и во минатото, а сега,ФАЛАТИ БОЖЕ што не сум ва таа група денес. Малку ги има денес па да ги обесхрабрувам другите кои сакаат да придонесат и да жртвуваат дел од својот живот за корист на македонштината. Брат Љубе ти благодарам што покажа каков треба да биде денешниов Македонец.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Misirkov,zosto na odgovornos?Jas mirno spijam no ne mozam da svatam kako nekoi luge zaboravija za oplackanite vikendici na Sara i po drugite mesta.Sekoja im cest na lugeto koi zaginaa i koi go ostavija zdravjeto po boistata,ama nikoj za niv ne se grizi.Sobiraat potpisi za da mozat da dobijat zakon za obestetuvanje ako so pari moze da se kupi zdravjeto a uste pomalku zivotot.zborot mi bese deka Ljube go pustija a Johan ke si ostane tamu .Ne e ziv Boris da kaze dali mu daval naredbi ili ne i samo toa go zboruvaat.Ljube kako golem branitel ja branel zemjata .I ne se nervirajte Golemi VMRO-vci jas sum pogolem VMRO-vec od vas samo bez pridavkata DPMNE.Makedonija mi e vo krvta za koja zaginale mnogu moi predci i ne sakam nikoj da go valka nejzinoto ime.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Сојне мори , не си од ниедна партија ама светиш нешто , да не ти удрило СОНЦЕ во глава???? Само тие сонциња кои го продадоа сонцето немаат капацитет да разберат дека лавот е МАКЕДОНСКИ а не партиски.Или може треба да ставиме човек со цевка во уста како плива:wink:
Znaeme site deka lavot e MAKEDONSKI a ne partiski.Togas zosto ne stavivte drug simbol.Pa site ne mozeme da go delime vaseto mislenje i i da bideme isti.Se zanae partiski sto e a sto e MAKEDONSKI.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Да се осуди затоа што ја извршувал должноста за која се заколнал пред уставот, дека ќе го брани мојот и твојот територијален интегритет и суверенитет?
Класика си :)

Серпико не сум за да се осуди Љубе од причина што со Охридскиов требаше да ни пенетрираат склероза во мозоков барем за таа 2001-ва па нека важи за сите или за ниеден.
Секоја чест дека бранел ама не е цвеќе за мирисање,ако се сеќаваш 2001-ва на Светла Точка емисијата кога беше гостин кога тетката го прашуваше конкретно за Љуботен и зошто не ја прифатил наредбата на Трајковски.

Братот во негов стил одговори ......аааааааааа наредба си е наредба аааааааа некогаш треба да се прифати аааааааа некогаш треба и да се одбија......................упс АЛООООО наредба на врховен комадант на Армија да се одбија (не знам како не успеа теткава да го детектира тоа и во свој стил да го нокаутира) значи Љубе си работеше по некое негово самоволие затоа и отиде како жртвено јагне.

Патетично е сега тие што му бакнуваат рака на аеродром, во 2001 едвај спаси жива глави од нив (Лавовите) зошто не им ги исполнил барањата ама све то че народ подмлатити
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Која бе наредба од Трајковски. Се вели за покојниците се најдобро, ама Трајковски не се покажа како треба во војната. сдс гомната на чело со бучко уште помалку. Каква командна одговорност, каква воопшто одговорност. Тоа беше се фарса некоја.
Ама ај нека се поразоткријат денес некои работи.
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
438
Поени од реакции
1
Дечки сакајте се,љубете се,уживајте времето е кратко. Оние што војуваа за вас почитувајте ги,можеби биле изиграни,но ја заслужиле вашата почит. Четири години во Хаг,за Брат Љубе,за Македонија,хммм,си размислувам долг период,барем за мене,заслужува почит. Брат Љубе,рече: тешка битка за Македонија.Издржа до крај,влезе во Хаг како Македонец и излезе како Голем Македонец. Оцрнувачи на големите Македонци имало и во минатото, а сега,ФАЛАТИ БОЖЕ што не сум ва таа група денес. Малку ги има денес па да ги обесхрабрувам другите кои сакаат да придонесат и да жртвуваат дел од својот живот за корист на македонштината. Брат Љубе ти благодарам што покажа каков треба да биде денешниов Македонец.
Преиказни за мали деца , КАДЕ СЕ БОРЕЛ , ВО КОЈА БИТКА ?

Абе криминалец прва класа , замо затвор за таквите ....... за оние кои од патриотски причини застанаа да го БРАНАТ УСТАВОТ И ТЕРИТОРИЈАЛНИОТ ИНТЕГРИТЕТ секоја потчит , а за оние кои криминалци им организираат ПАТРИОТСКИ ДОЧЕЦИ СО ПЛЕХ МУЗИКА ......... САМО ИДРИЗОВО ............
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Znaeme site deka lavot e MAKEDONSKI a ne partiski.Togas zosto ne stavivte drug simbol.Pa site ne mozeme da go delime vaseto mislenje i i da bideme isti.Se zanae partiski sto e a sto e MAKEDONSKI.

А каков симбол предлагаш да стави МАКЕДОНСКА партија?

Што се’ не шета по земјава... :nesvest:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Преиказни за мали деца , КАДЕ СЕ БОРЕЛ , ВО КОЈА БИТКА ?

Абе криминалец прва класа , замо затвор за таквите ....... за оние кои од патриотски причини застанаа да го БРАНАТ УСТАВОТ И ТЕРИТОРИЈАЛНИОТ ИНТЕГРИТЕТ секоја потчит , а за оние кои криминалци им организираат ПАТРИОТСКИ ДОЧЕЦИ СО ПЛЕХ МУЗИКА ......... САМО ИДРИЗОВО ............
А јас пак од се срце сум им благодарен на сите криминалци кои се бореле или одлежувале казна само поради бранењето на Македонските интереси.

Во Хаг за жал не му се судеше на Љубе за некакви проневери,туку како на министер за внатрешни работи на Македонија по командна одговорност.

За разлика од “чесните“ мамини синови кои одеа кај тетки и вујковци да спијат.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
А каков симбол предлагаш да стави МАКЕДОНСКА партија?

Што се’ не шета по земјава... :nesvest:
Кога е ѕвезда македонски симбол (иако беше празна и во ќоше :) ), тогаш ѕвездата се става и како партиски. Проста аналогија, Братот е во право - и Соња е во право на некој начин, само незнае :)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
А каков симбол предлагаш да стави МАКЕДОНСКА партија?

Што се’ не шета по земјава... :nesvest:
Главата на Киро над вода со тоа кундакот од нос што го има, и една цефка (подебела) во уста.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Кога е ѕвезда македонски симбол (иако беше празна и во ќоше :) ), тогаш ѕвездата се става и како партиски. Проста аналогија, Братот е во право - и Соња е во право на некој начин, само незнае :)

Опасен си :back:

Да..ја поднаучиме нешто Соња... ај кликензи

Ваљда сега ќе ни одговориш оти СДС користи симбол од старото комунистичко знаме? :helou:
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Опасен си :back:

Да..ја поднаучиме нешто Соња... ај кликензи

Ваљда сега ќе ни одговориш оти СДС користи симбол од старото комунистичко знаме? :helou:
Pa toa i mi bese zborot.Edno e simbol na partija a drugo simbol na zemja.Lavot treba da bide simbol na makedonskiot grb ili zname a ne na VMRO DPMNE.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Pa toa i mi bese zborot.Edno e simbol na partija a drugo simbol na zemja.Lavot treba da bide simbol na makedonskiot grb ili zname a ne na VMRO DPMNE.
lavot bese simbol i e seuste i na drugi partii sem vmro-dpmne.
od druga strana smetam deka zumbulot treba da bide na logo za nekoja cvekjara a ne partiski simbol ))))))
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
А бе Џедај, немој безвеза сега. Тоа го направи од што му е мило што стигнал у Македонија, не од што се плаши од летање:tapp::tapp:
Epa nema sto!Taka se glumi kako bi ispadnal golem Makedonec,a nego bas mu e gajle za Makedonija.I toa uste za Pretsedatel ...epa toa ti e cista glupost.A toa e verojatno stom VMRO resila Pretsedatel da se bira vo Sobranie .Ne ni trebaat veke izbori ,sto narodot znae sto e dobro.Toa go znae samo NG & com.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom