Братот Љубе Патриотски пречекан

Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Абе за вас изгледа дека кравите најмногу си ја сакаат татковината,впрочем затоа во Индија се прогласени за свети животни.:helou:
Citam mislenja i ne mozam da se iznacudam.Dali ovoj narod poludel ili nesto drugo e vo prasanje?Niti go gledav docekot niti me interesira .Ako stvarno napravat Ljube da stane pretsedatel so donesuvanje na nov zakon za izbor na pretsedatel,na Makedonija ne i se pisuva dobro.Razocarana sum sto najgolemite mangupi se na vrvot.A narodot brzo zaborava sto ni se slucuvase 2001.Johan mozebi i pomalku vinoven ke sedi vo Hag,a tuka se nesto se sprema zalba,advokati za da utre se se zaboravi.Vazno Ljube dojde i se izguskal so Nikola i Amdi a Ljube bese na stranata na Ljubco koga se zalese Nikola deka mu zabole noz vo grbot koga ne go podrzaa Kedev za pretsedatel.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Docek nekakov trebasde da ima,ama ne i karnevali.
Kako bilo Amdi se nacrtal prv i to e to.Takvo e denesno Vmro.
Ostanuva da nagagjame komu ova mu odgovara.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
знаеш многу добро дека не мислевме на “Достоинство“...
Па тие беа организатори, а вие на кои сте си мислеле кажи јасно и гласно.. што така срамежливо :toe:
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Docek nekakov trebasde da ima,ama ne i karnevali.
Kako bilo Amdi se nacrtal prv i to e to.Takvo e denesno Vmro.
Ostanuva da nagagjame komu ova mu odgovara.
Toa e toa.Demokratijata zaspa sega e na red VMRO-DPMNE.Sega se plasam deka e beter od vladeenjeto na Stalin,koga toj nosese zakoni a samiot i gi sproveduvase.Dzave Sobranie,dzabe Vlada koga ima samo edna licnost koja e zakon vo ovaa drzava.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Citam mislenja i ne mozam da se iznacudam.Dali ovoj narod poludel ili nesto drugo e vo prasanje?Niti go gledav docekot niti me interesira .Ako stvarno napravat Ljube da stane pretsedatel so donesuvanje na nov zakon za izbor na pretsedatel,na Makedonija ne i se pisuva dobro.Razocarana sum sto najgolemite mangupi se na vrvot.A narodot brzo zaborava sto ni se slucuvase 2001.Johan mozebi i pomalku vinoven ke sedi vo Hag,a tuka se nesto se sprema zalba,advokati za da utre se se zaboravi.Vazno Ljube dojde i se izguskal so Nikola i Amdi a Ljube bese na stranata na Ljubco koga se zalese Nikola deka mu zabole noz vo grbot koga ne go podrzaa Kedev za pretsedatel.
Па сега,уствари Никола му забоде нож во грбот на Македонскиот народ што го изнесе членството на гласање а со тоа му овозможи излезност на Бранко за да стане председател иако знаеше дека неговиот Кедев нема никакви шанси.

Docek nekakov trebasde da ima,ama ne i karnevali.
Kako bilo Amdi se nacrtal prv i to e to.Takvo e denesno Vmro.
Ostanuva da nagagjame komu ova mu odgovara.
Помогнаа тука и Хунзовистите и спектаклот доби на интензитет,иако без Јохан.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
братот, па читај по другите коментари, ќе ти се разјасни...и една црномуреста со реп, таа никако не одговара таму... Јас признавам кога некој се борел за Македонија...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе готово.. умревме.. нема иднина.. леле се запустивме... дајте камата.. црнило..
:tv:

Малце да одморевте да прошетавте, сега малце олади.. попријатно е.. и благопријатно делува на нервите, ене го паркчето.. милина..

Ај..:salut:
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Stvarno mnogu se osokolija simpatizerite i clenovite na VMRO DPMNE so doaganjeto na Bratot LJube.Sto,treba li nie koi ne sme clenovi na niedna partija da se plasime da izlezeme od doma ako imame sprotivno mislenje.Dali so kamenja ke mavate po nas ako nemame na nas maicka so lavce>
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Stvarno mnogu se osokolija simpatizerite i clenovite na VMRO DPMNE so doaganjeto na Bratot LJube.Sto,treba li nie koi ne sme clenovi na niedna partija da se plasime da izlezeme od doma ako imame sprotivno mislenje.Dali so kamenja ke mavate po nas ako nemame na nas maicka so lavce>
Сојне мори , не си од ниедна партија ама светиш нешто , да не ти удрило СОНЦЕ во глава???? Само тие сонциња кои го продадоа сонцето немаат капацитет да разберат дека лавот е МАКЕДОНСКИ а не партиски.Или може треба да ставиме човек со цевка во уста како плива:wink:
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
5
Слушај, што глумите лудило вие, нормални ли сте што пишувате?
Мора вака директно да се постави прашањево, бидејки бегате од одговори ко од ѓавол.
Јас ги познавам настаните многу убаво, и сега што правиме?
Збор не сте рекле за али ахмети, регистриран и дијагностициран од автентична болница во Швајцарија,
потврден раководител на УЧК заедно со чичко му, за него не рековте збор што прекрши
еден куп меѓународни воени стандардни, ама на Љубе требало да му се суди?
Не, мене ми е јасно, него читаат други луѓе кои сеуште немаат мислење свое, па ќе прочитаат (доволно им е толку)
не гледаат од кој мислењето и кој е кој и што е што, за утре на улица да чуеш ‘Брат Љубе треба да се суди‘, па да им се изнасмееш.
Во први борбени линии ги имаше посетувано војниците бе, кој министер некогаш тоа го има направено?
Кој има направено повеќе од него? Ајде, набројте. Имиња, факти.
7 години не‘ делат од 2001, не се 700, памтиме сеуште. И банкарот и лицето и учката, се‘ памтиме.
И немојте многу да ги оцрнувате бранителите, додека вие купувавте 50 кила брашно и пола во Грција, они гинеа.
Меѓу нив и моја крв. Мочковци ниедни недораснати, платени за ширење афери. Не сте Македонци, вие сте продадени.
Кога ке се шитнеш еднаш, нема назад.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Јасно е дека ќе се плашат разноразни “Соњи’’, Бранковци, Харикостовци и слични, не знаат што ќе биде и кога/како ќе бидат земени на одговарност.

Но поентата со овој пост ми е дека говорот на Љубе не ми остави добар впечаток. Знам дека треба да пази што зборува, но делуваше како да е обработен. Значи, сега-засега не се поклопуваат коцкичките...:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Треба да се престане со циркусот и гласно да се осуди Љубе за своите дела како министер во владата .
Да се осуди затоа што ја извршувал должноста за која се заколнал пред уставот, дека ќе го брани мојот и твојот територијален интегритет и суверенитет?
Класика си :)

Мисирков, обратната страна која можеше да ја прикажува Љубе е да биде гневниот предаден патриот кој сега ќе бара одмазда? Па, не е Љубе Рамбо ебаго. И обработен или не, прошири една убава порака меѓу луѓето, не заборавај но прости, сакај ги луѓето - баш по христијански тертип.

Контрата на тоа не ветува ништо добро.
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
HAIKU???
Абе готово.. умревме.. нема иднина.. леле се запустивме... дајте камата.. црнило..
:tv:

Малце да одморевте да прошетавте, сега малце олади.. попријатно е.. и благопријатно делува на нервите, ене го паркчето.. милина..

Ај..:salut:
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Слушај, што глумите лудило вие, нормални ли сте што пишувате?
Мора вака директно да се постави прашањево, бидејки бегате од одговори ко од ѓавол.
Јас ги познавам настаните многу убаво, и сега што правиме?
Збор не сте рекле за али ахмети, регистриран и дијагностициран од автентична болница во Швајцарија,
потврден раководител на УЧК заедно со чичко му, за него не рековте збор што прекрши
еден куп меѓународни воени стандардни, ама на Љубе требало да му се суди?
Не, мене ми е јасно, него читаат други луѓе кои сеуште немаат мислење свое, па ќе прочитаат (доволно им е толку)
не гледаат од кој мислењето и кој е кој и што е што, за утре на улица да чуеш ‘Брат Љубе треба да се суди‘, па да им се изнасмееш.
Во први борбени линии ги имаше посетувано војниците бе, кој министер некогаш тоа го има направено?
Кој има направено повеќе од него? Ајде, набројте. Имиња, факти.
7 години не‘ делат од 2001, не се 700, памтиме сеуште. И банкарот и лицето и учката, се‘ памтиме.
И немојте многу да ги оцрнувате бранителите, додека вие купувавте 50 кила брашно и пола во Грција, они гинеа.
Меѓу нив и моја крв. Мочковци ниедни недораснати, платени за ширење афери. Не сте Македонци, вие сте продадени.
Кога ке се шитнеш еднаш, нема назад.
„Дете ај сеа ти мижи тука, Ја и сестрати ќе се криеме“, ја знаеш таа игра, или на „метин2“ си јак?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom