Која е најубава серија во моментов?

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.867
Поени од реакции
18.566
Ги пратам листиве со најдобри серии на ИМДБ а и листи правени од некои критичари, и во топ три серии најчесто споменувани се The Wire, The Sopranos и Arrested Development. Моментално ја гледам Сопранови и можам да кажам дека е супер серија, особено Џејмс Гандолфини, измислена фаца за гангстер. Ипак јас на мојата листа на прво место би ја ставил Breaking Bad, значи серија која успева толку многу да те навлече што дури сега откога изгледав се дури ми е криво што немам уште епизоди за гледање. Таков некој сличен филинг имав кога почнав да ја гледам Лост, само што Лост имаше некоја градација од јако кон слабо, додека тука е сосем обратно, како се развива дејствието, приказната станува се поинтересна и поинтересна и не можеш буквално да се тргнеш од пред монитор. Не знам како ќе издржам до 11 јули, штета што ја одложија 4 та сезона од 21 март.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Хмм па најјаки во моментов ми се The Vampire Diaries и Gossip Girl, интересни причи уште поинтересни глумци ( Ian Somerhalder, Chace Crawford :icon_lol: )...Во секој случај убиваат досада.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Хмм па најјаки во моментов ми се The Vampire Diaries и Gossip Girl, интересни причи уште поинтересни глумци ( Ian Somerhalder, Chace Crawford :icon_lol: )...Во секој случај убиваат досада.
Se nadevam deka zensko si
Breakind Bad, Dexter i The Walking Dead se verojatno najdobrite momentalno
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Se nadevam deka zensko si
Breakind Bad, Dexter i The Walking Dead se verojatno najdobrite momentalno
А ние сме педери а??
П.С. Јас и Charmed ја гледам одново значи педер со тапија сум??? Барем според логикава твоја:)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
А ние мажите шо гледате VD, а не сме педери? о.0
Уствари муабетот ми беше дека во постот ги имав напоменато ГЛУМЦИТЕ поради кои сериите ми се башка интересни (ваљда поради тоа и беше сугерирано дека сум женско) -.-

А ние сме педери а??
П.С. Јас и Charmed ја гледам одново значи педер со тапија сум??? Барем според логикава твоја:)
Иначе и ја ја глеам Чармд по 46589346 пати, така да чим и ти ја глеаш поштовање xD
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
А ние сме педери а??
П.С. Јас и Charmed ја гледам одново значи педер со тапија сум??? Барем според логикава твоја:)
Kako ti se interesni takvite neznam, Charmed cisti gluposti bez navreda
Nemora da znachi deka si peder verojatno ti se dopagat i poakcioni serii ?

--- надополнето ---

^:pos:
Dexter, Vampire Diaries & TBBT.
Sho e tolku smeshno ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom