Најстраствени и најгласни навивачи

S

SSS-Stolica

Гостин
eve koreografija na ciganite(Delije Sever) strasna atmosvera.eve edno retro
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.391
А на африканците??
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Абе КВАРК шо клаваш клипој од фудбал.Тргни ги тие со фудабл

a на гостински терен како се прави атмосфера
 
V

Viktoranius

Гостин
Quark де само дефинири ми што се тоа "decibeli" зошто не сум запознает со тој поим.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Абе КВАРК шо клаваш клипој од фудбал.Тргни ги тие со фудабл
Pa gi staviv zosto na niv ubavo se slusa glasnosta na navivacite.

p.s. imajte predvid deka stadionot na besiktas sobira 32 iljadi, i so tolkava brojnost go drzat rekordot, e sea zamislete da ja imaa belgradska marakana, do skopje ke se slusaa :):):)

Quark де само дефинири ми што се тоа "decibeli" зошто не сум запознает со тој поим.
http://en.wikipedia.org/wiki/Decibel
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Quark де само дефинири ми што се тоа "decibeli" зошто не сум запознает со тој поим.
Децибели е единица за јачина на звук...
Инаку мислам дека најдобри навивачи во светот имаат Фенербахче
 
В

Вори

Гостин
Според мене најстрасни и најдобри навијачи имаат
1.Партизан
2.Ц.Звезда(Цигани)
3.Бешикташ
4.Динамо Загреб
5.Ливерпул!!!
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.493
Поени од реакции
22.122

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
abe navivacite na PZS se najjaki:D
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Дефинитивно навивачите на Дортмунд

http://de.youtube.com/watch?v=j-mQ5C-j6Rs

http://de.youtube.com/watch?v=CQsbnBfBug0

http://de.youtube.com/watch?v=lGUlvQRZvS4&feature=related

Секоја викенд 80 000 навивачи а јужната трибина само 25 000 збират. Феноменална атмосфера.
Дортмунд (навивачки) не се вбројува меѓу првите 3 во Германија, а не па во свет!Далеку се од лоши ама и многу далеку од најдобри навивачи во свет.Во Германија најјака хулс и ултрас екипа има Ајнтрахт Франкфурт (ултрас франкфурт), мада има и уште многу добри екипи како у прва така и во пониските лиги ( на пр. Динамо Дрезден ).
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Еве едно клипче од ултрасите на фракфурт на гости
запазете кај 40 секудна шо се дешава со трибината :)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.493
Поени од реакции
22.122
Дортмунд (навивачки) не се вбројува меѓу првите 3 во Германија, а не па во свет!Далеку се од лоши ама и многу далеку од најдобри навивачи во свет.Во Германија најјака хулс и ултрас екипа има Ајнтрахт Франкфурт (ултрас франкфурт), мада има и уште многу добри екипи како у прва така и во пониските лиги ( на пр. Динамо Дрезден ).
Навивачите на Дортмунд се број еден во Германија. Да кажеше Шалке ај, ама Ајнтрахт? :pos2:

25 000 навивачи на јужна


Ај де ве видам да играте овде, страшно е :D
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Навивачите на Дортмунд се број еден во Германија. Да кажеше Шалке ај, ама Ајнтрахт? :pos2:
Дечко ти незнам како ги оценуваш навивачте?Можда според тебе се број 1 на дортмунд ама се гледа дека не си доволно информиран.

Според Ултрас и Хулс екипи (ако знаеш што е тоа?) Ултрас франкфурт се на прво место.Земи пролистај некое навивачко списание или прочепкај на интернет.Ако не друго погледни го предходниот поставен клип од JOE.

Uge ( ултрас гелзенкирхен ) кој ги спомнуваш ( навивачите на шалке ако не знаеш како се викаат ) се тука недге на врвот ама во последно време имаат големи проблеми со индијанците на нивната трибина (луѓе кој не се навивачи и кој се дојдени само за да ја осетат атмосферата и за да го сликаат стадионот (туристи)).Ова го знам од муабетот кој го правев за време на прославата на 20 год Комити кога беа специјални гости на Комити и кога беа во Скопје 3 дена.Беа тројца од кој едниот е и прв нивни воџа.Они самите признаваат дека се паднати во последно време иако се вбројуваат меѓу првите групи во Германија.Сепак си имаат проблеми.

На последното гостување на Ултрас Франкфурт против Шалке беа 8 автобуси.По пат и на стадион само помали инциденти.Никаква акција од страна на Уге иако се очекуваше тавко нешто.Сепак големи ривали се.

Еве слики


Ова е кореографијата на уге во чест на нивни истакнат член.

Еве од ултрас франкфурт






нашето знаме на трибината на уге





Иначе и двете групи имаат истакнати членови кој се Македонци.

И другпат ако незнаш немој одма да исмеваш некој.Прашај, провери па после носи заклучок.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Страсни навивачи имаат Грците, тоа сепак мора да се признае.
Во Англија едни од најјаките навивачи има Милвол. А порано, 80-тите, Челси ја имале една од најјаките навивачки групи, Head Hunters, расисти и хулигани и итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom