Можеби ќе ви се најде (Windows финти)

  • Креатор на темата ZeroStyle
  • Време на започнување

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

3.Бришење на Recycle Bin од десктоп

"Start па "Run" внесете "regedit"
Потоа влезете

HKEY_LOCAL_MACHINE/ SOFTWARE/ Microsoft/ Windows/CurrentVersion/explorer/ Desktop/NameSpace

Tретиот по ред фолдер во регистри вредноста ќе ја покаже Recycle Bin. Избришете го и Voila :)
Со тоа потоа кантата се враќа тешко, за полесно ислучување/уклучување на кантата пишете во Run: gpedit.msc . После ќе ви се отвори Gpoup Policy, и одете на User Configuration, после Administrative Templates, после Desktop, и таму ќе видете Remove Recycle Bin icon from desktop, кликнете два пати, и каде што е направено Not Configured, ставете го на Enabled и после неколку секунди ке ја снема кантана, а за враќање само вратете го тоа пак на Not Configured..
Абе што толку комплицирате живот? Ако нешто што е апла просто, вие го направите на најсложениот можен начин, не ве прави тоа хакери.

1.Десен клик на Desktop па на Properties.
2.Во табот Desktop кликни на Customize Desktop.
3.Таму кај Desktop icons, одштиклирај ги тие икони што нејќеш да ги има на десктоп (видиш, можеш да го "избришеш" и My Computer [hacker сум :)] )
4.Толку, дај му OK

:helou:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе Мие сме хакеришта.

Негатифо,фала брат ама вирус ми наоѓа. Среќа сеа сум на стариот комп. Новиот го заебав со мај селф мејд вирус :S
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе Мие сме хакеришта.

Негатифо,фала брат ама вирус ми наоѓа. Среќа сеа сум на стариот комп. Новиот го заебав со мај селф мејд вирус :S
Koга правиш вирус, обично треба да си направиш и соодветна одбрана, или контрола врз него...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе не сум се заебал до сеа така. Ама за се има прв пат јбг. Памет за друг пат.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Абе што толку комплицирате живот? Ако нешто што е апла просто, вие го направите на најсложениот можен начин, не ве прави тоа хакери.

1.Десен клик на Desktop па на Properties.
2.Во табот Desktop кликни на Customize Desktop.
3.Таму кај Desktop icons, одштиклирај ги тие икони што нејќеш да ги има на десктоп (видиш, можеш да го "избришеш" и My Computer [hacker сум :)] )
4.Толку, дај му OK

:helou:
па го нема Recycle Bin-от таму бе....само My Network Places; My Computer; My Documents и Internet Explorer...........:tapp:
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Корун изгледа имаш Виста па затоа има, на XP нема види сам:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Нели темава е за некои твикови кои БИ НИ ЗАТРЕБАЛЕ. Зашто некој би го бришел Recycle Bin?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
На овој компјутер што сум сега го нема. Да го напраам новиот ќе пишам и за него...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
a msn финти?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
to be nekro i jas se mislam nigde gi nema tie msn finti mozi ne mu dale dozvola na covekot da gi napisi
ps izvinete za latinicava preinstalirav win
 

Kajgana Shop

На врв Bottom