Кире Лазаров

Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ајде луѓе сега пишувајте шо мислите за наш кире, шо може да мислите, се најдобро, of corse!!
ја едноставно го обожавам, идол ми е од кога знам за себе!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Најдобриот играч во Македонија.И најзаслужен за квалификувањето на Светско Првенство.Само така продолжи Кире!Со тебе сме!
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
срцка е....и се труди да биде инспиративен кога зборува
дефинитивно најзаслужен, заедно со Борко
 
А

Ајсшутер

Гостин
Еден е Кире браво за него најзаслужен е он што не однесе на Светско
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
kire lazarov spored mene e najdobriot makedonski sportist vo bilo koj sport.... golem patriot , mu nudele da igra za hrvatska i spanija a toj glatko gi odbil....

so eden zbor, ZVER !!!!!!!!!
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.048
Поени од реакции
2.053
Го пишав ова и на темата 'најдобар ракометар на свет' и пак ќе кажам:
Најдобар ракометар на свет, а потекнува од место каде што немало ракометна сала, е тоа ви се вика ѕвер.
 
Член од
16 јуни 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
super e kire, igrac od svetska klasa, da imame barem uste 2-3 igraci kako nego ke bideme kako hrvatska vo rakomet, ke mozat voa da ni nosat, ali kako i da e ne ni ide loso
na svetsko ke bideme extra
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Имењакот ти е најзакон бе.Да не беше он к.р шо ќе влезевме на светско а и загреб шо ќе тепаа до толку во лига на шампиони.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Го пишав ова и на темата 'најдобар ракометар на свет' и пак ќе кажам:
Најдобар ракометар на свет, а потекнува од место каде што немало ракометна сала, е тоа ви се вика ѕвер.
Градот од каде што потекнува е расадник на ракометари и ракометарки, како што Струмица е расадник на фудбалери.
Само ситуацијата во државата, предрасудите и други фактори влијаеа на јаки момци и девојки да не успеат. Кире Лазаров и Гордана Нацева се исклучок, со голем труд станаа тоа што се.
Инаку, пред 3-4 години ракометарките играа во финале на купот и загубија од Еуростандард.
А сала? Па се гради, и за една година најверојатно ќе има и сала. Ги прашував моите школски ракометарки, а беа дури три, зошто не влезат во супер-лига, и ми одговараа дека нема кај да играт, на отворено игралиште не се дочекува Кометал ЃП. И во право беа...
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Го пишав ова и на темата 'најдобар ракометар на свет' и пак ќе кажам:
Најдобар ракометар на свет, а потекнува од место каде што немало ракометна сала, е тоа ви се вика ѕвер.
да да од свети николе е. ама тоа нема врска со салата шо ја немало, тоа е до талентот другар, а и најверојатно и до гените (од татко му, зашо и он бил ракометар на времето)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Го гледам како единствен наследник на големиот Пепи Манасков!
Имав чест и да играм против Кире Лазаров, мора да признам, не е ни малку лесно!
Едноставно дечкото е феномен!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.007
Поени од реакции
572
Кире Лазаров е од Свети Николе каде до пред некој месец немаше спортска сала таму,Сега со проектот 35 спортски сали доби и Свети Николе спортска сала.Незнам како успеа чоекот да се изгради во таква средина.Секоја чест за него.Да е жив и здрав
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Мајстор на ракометот!
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
Кире Лазаров е од Свети Николе каде до пред некој месец немаше спортска сала таму,Сега со проектот 35 спортски сали доби и Свети Николе спортска сала.Незнам како успеа чоекот да се изгради во таква средина.Секоја чест за него.Да е жив и здрав
Jas ke vi kazam kako bidejki sum od sveti nikole samo toj i naceva se najpoznati a gi ima eden kup da ne nabrojuvam bidejki ke bidam dosaden dodeka tatko mu bese trener na Ove Pole klubot se drzese kako taka no sega toj ,,ne se zamara'' a za kire imam slusnato koga bil mal non-stop bil na toa igraliste na koe sum i jas samo sto jas ne sum tolku redoven:tapp:potoa otisol vo borec pa vo pelister pa zagreb,vesprem i pak zagreb a salata e skoro do polovina:nesvest:a inaku chombe_unaited moze da znam od kade si bidejki ima eden moj kolega od sv.nikole taka ga vikaat na prekar??
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Најдобар македонски спортист моментално, само пофални зборови имам за него...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom