Вашиот татко!

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Бидејќи гледам има теми вашата мајка,вашата баба па дури и вашиот дедо јас решив да отворам тема вашиот татко.Ме поттикна да отворам ваква тема затоа што јас мојот татко го изгубив кога бев 16 години и де4н денес се уште многу ми недостига.Ми недостигаат неговите совети и шали.Дури ми недостига и неговото пререкување во врска со работите што ги правам.Со ова сакам да оддадам почит за татко ми затоа што беше важна личност во мојот живот и иако го нема се потсетувам што совет би ми дал да е до мене.Се тоа што сум денес сум поради татко ми.Се гордеам што имам сличности како него.Беше личност која уживаше да ја прави околината среќна.Сакаше да помогне а не очекуваше ништо за возврат.Беше прекрасна личност.Секогаш ќе ми недостига! Кажете вие нешто за вашиот татко?
Додека го читав ова се расплакав,бидејки и мојот татко е починат пред 4години,и не бече како другите татковци,строг,он стално ми попушташе,беше силен,јак,добар и нежен татко!!!колку би сакала да е со мене да го прегрнам,се би дала!
затоа сакајте си ги вашите татковци,не се карајте,бидејки може да биде некогаш предоцна да жалиме!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Низ солзи...........СРЕЌЕН РОДЕНДЕН TATO,најголемиот човек на светот:nesum:
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Мојот татичко го изгубив пред само 3 недели. Се уште пресилно боли за да можам било што да кажам...Другпат некогаш...само мал совет, сакајте го тато, незаменлив е!!!!
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...хмм прекрасное да имаш некого кого би го нарекол ТАТО = ) не сум ја имала таа шанса....ниту ќе ја имам:toe:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Многу ми е тешко што мојот татко не е срекен.Многу го сакам, и знам дека прави се за нас.Работи по 20 саата на ден, на најголемите жештини, и најголемите студови.Со иде дома отепан од работа, само за да не види дали сме добри.Кога го гледам како одвај се движи по скалите, барајки не со погледот дали сме дома, ми се крши срцето.Оти малку време помиунуваме заедно, оти се што имам да му кажам мора да биде брзо, оти заспива од умор.
Не можам да заборавам пред 1 месец, си дојде многу касно, и кога испаднав да го пречекам, го прашав како си поминал денеска,само ме бакна на образзот.Знаев што значи тоа, дека денот бил ужас, ама само љубовта кон нас го одржува во живот.
Мака ми е што животот бил суров и кон него и кон мајка ми, што никогаш не биле срекни, без ниедно ама, но се надевам дека некој ден ке можам да им возвратам, и ке ги видам срекни.
Од татко ми научив дека и покрај сите лоши работи кои се случуваат, мора да се издржи, да се гледа напред, и да се има надеж. Кога може тој, можам и јас.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
...хмм прекрасное да имаш некого кого би го нарекол ТАТО = ) не сум ја имала таа шанса....ниту ќе ја имам:toe:
незнам зошто е тоа така,не сакам да ти се мешам и да отворам стар рани,ама знам како е!сепак јас сум и срекна што се секавам на ттко ми и што сум поминала 16 години со него!биди силна,самотоа е,иначе родител може секој да ти биде,но мајка и тако се едни,не тие што те родиле,туку тие што се грижеле за тебе!Имам другарка посвоена,и знае за тоа,но нејзините што ја чуваат се прекрасни и никогас-вели она не би ги оставила!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мојот татичко го изгубив пред само 3 недели. Се уште пресилно боли за да можам било што да кажам...Другпат некогаш...само мал совет, сакајте го тато, незаменлив е!!!!
Премногу боли и ќе боли цел живот, ама мора да се помириш со тоа и да гледаш во иднината.

и да,
За нај нај и нај човекот на мојот живот-
Среќен роденден тато, и оваа година без подароци.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Во ред е се само што веќе колку влијание има тој на мене, толку имам и јас на него. Каде и да одиме имаме скоро исти ставови и на сите не им е јасно што е фината. ЛоЛ
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Значи татко ми е најзакон човек, имам тепано комшија што му има правено закачки, ќе убијам за татко ми дека премногу го сакам.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Многу добар и интересен човек. Секогаш за се се грижи отповеќе и го ставивме дома министер за гајле. многу е кроток, ретко се кара, само со мене кога оправдано го нервирам. Многу си го сакам!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Мојот татичко го изгубив пред само 3 недели. Се уште пресилно боли за да можам било што да кажам...Другпат некогаш...само мал совет, сакајте го тато, незаменлив е!!!!
Баш ми е жал, прими го моето сочувство и биди сигурна дека негде од горе нe' гледаат и внимаваат на нас :smir:


Can't imagine all the pain I feel...
Give anything to hear half your breath..
I know you still living your life, after death...

It's kinda hard with you not around..
Know you in heaven smilin' down..
Watchin' us while we pray for you..
Every day we pray for you..
Till' the day we meet again..
In my heart is where I'll keep you dad..
Memories give me the strength I need to proceed,
strength I need to believe..
My thoughts big I just can't define..Wish I could turn back the hands of time..
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Порано нека умре барем ке знам оти го нема !
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Татко ми е Закон, Устав, Правило, Ред и Поредок.

Секоја чест за тој човек.

:zver::eek:lee:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ах просто го обожавам татичко ... татини мази сме со сестра ми. :pipi:
Сеуште си мисли дека сме мали девојчиња :)
Се трудел секогаш добро да не воспита, секогаш ми ја давал најголемата подршка, никогаш не влијаел на моите одлуки, се би сторил за нас а и јас за него.
Секогаш е тука за зафрканции, муабетчиња, да гледаме фудбал, некогаш и да се караме :), е малку ме нервира што смета дека секое момче не е доволно добар за мене :wink:.
Понекогаш си викам дека ми е жал што секогаш го малтретираме во финансиска смисла, а тој секогаш ни ги исполнува желбите. Со тоа што секогаш напоменува дека барем јас сум научила кога е доста. Али и одвај чека да станам финансиски самостојна :)
Се надевам дека е задоволен од тоа каква личност сум и сакам да биде горд на мене, како што и јас сум горда на мојот татко.
Те сакам татичко:back:
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Многу ми е тешко што мојот татко не е срекен.Многу го сакам, и знам дека прави се за нас.Работи по 20 саата на ден, на најголемите жештини, и најголемите студови.Со иде дома отепан од работа, само за да не види дали сме добри.Кога го гледам како одвај се движи по скалите, барајки не со погледот дали сме дома, ми се крши срцето.Оти малку време помиунуваме заедно, оти се што имам да му кажам мора да биде брзо, оти заспива од умор.
Не можам да заборавам пред 1 месец, си дојде многу касно, и кога испаднав да го пречекам, го прашав како си поминал денеска,само ме бакна на образзот.Знаев што значи тоа, дека денот бил ужас, ама само љубовта кон нас го одржува во живот.
Мака ми е што животот бил суров и кон него и кон мајка ми, што никогаш не биле срекни, без ниедно ама, но се надевам дека некој ден ке можам да им возвратам, и ке ги видам срекни.
Од татко ми научив дека и покрај сите лоши работи кои се случуваат, мора да се издржи, да се гледа напред, и да се има надеж. Кога може тој, можам и јас.
Со многу слични ситуации, другото е 93% точно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom