Најголема беља што ја имате направено

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Кога беФме мали не однесоа мене и тајфата кај педагог(4 одд). И таму јас онака,кул не ми беше 1 одење таму...и наеднаш ме укривија зш сум направил неш,а јас ни крив ни дужен....и педагогот ми вика зш драган направи така??? оти така ми сака :bip: :pos: :pos: :pos: . И после оваа збесна,ми вика ќе те исфрлиме од школото и јас ама извини,извини :kesa: и после другарите ме спасија од избацување :pos:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Кога бев мал ја запалив кијната:nesvest: Ставив нешто да се пржи и заспав кога се разбудив чад насекаде.. И ајде викав комшии..И го изгаснавме арно беше мал пожар..
Добро е, не сум единствен кој заборава вклучени уреди во кујна :pos:
Ја еднаш си стаив вода за кафе да си напраам и се забораив на компјутер и кога идам накај кујна сосема случјано, видов тоа ѓезвето се залепило за рерна :pos2: а водата испарила и дупка имаше:pos2: па после мораше ново ја да купувам.


Друга глупост што ја имам напраено како мал ми текна со другари да се маваме со камени и на еден му ја дупнав главата:pos2:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
има мнооогуу..ехее и сите школски се..ев вака
1.Бркафме врапче на сред час..затрчување скок на катедра и по пилето..хаха и не запиша во забелешка..не носеа кај нинџине...
2.кога фрлавме од ликовно(3ти)столчина низ пенџере..и една клупа..хахах после на испрашување не носеа..јбг се снајдовме..некои други фрлале и така..
и 3.кога на онаа по германски и реков..
цитирам:едно куче се пострало да го лижиш ти..тоа куче се викало исто како ти..
толку сеа за сеа..ке глеам уш да напрам..:pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
кога бев помал со мама на заболекар бев ама ми беше многу страв и таа додека се заврте да зборне со колешката јас низ врата и залутав низ град некаде, не може да ме најдат, пак паника, глупости и за чудо ме пронајдоа :toe: иначе сега кој знае кај ќе сум бил:nesum:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Многу се, неможе да ги собере едно прозорче:vozbud:, ама еве, со шприц со вода прснав према табла додека наставничка пишуваше со креда, имам ставено шестар додека едно девојче одговараше на табла баш пред да седне...имам истурано канти со ѓубре пред врата па ѕвонето и избегано...скршено нога некому (за што до денес ми е жал како и за една старица на чие ѕвонче во куќата и лепев мастика редовно....................................кој да се сети.....:kesa:
 
U

UniqueGirl

Гостин
одаааааамна одамнаа...здрапав една старица заедно со мушките у маало..ми дое на врата и си го изедов на велико после:hump:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
-Со жижици ја запалив малата тераса дома
- со топка снег а внатре камен, за 5 см. ќе му ја расцепев главата на забарот од моја зграда и тоа го гаѓав од кровот од 9-ти спрат
- фрлање вода на случаен минувач зимно време на -20 степени.*

*се однесува на период од пред 10 год. ::kesa: :)
п.с другото не е за кажување
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
оваа со цел клас ја напраивме...до 8мо одд тестовите шо ги праевме по математика беа од работните ..па ние ги знаевме задачите и сите задачи ги напишавме на 4 споени листа од блок..а најгоре напишавме ПРОЕКТ па наставнипчката само го виде тоа и не ни провери што има надолу...првиот пат сите препишавме а вториот пат не фати заради еден буцко што само на глас знаеше да чита хахахаха..инаку заборавив да напоменам дека во класот бевме само осум деца па затоа беше лесно да се препише..учев во подрачно основно училиште па затоа бевме толку малку...инаку ова не е најголемата беља што ја имам направено ама ми е најсмешна..и ден денес се смеам на ова...најголемата не ми текнува ..ако ми текне ке напишам
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Си ја заглавив главата помеѓу оградата на скалите. Висев едно 2 - 3 саати.
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Еден убав пролетен ден во минатото, со дружината од школо го зимавме дневникот и го запаливме во училишниот двор а бевме 2 смена тоа вечер беше,..арно ама дек имаше трева и се потпали скоро пола двор (дворот ни беше само трева)..и ние будали тешки избегавме..ко на крајот дошло обезбедувањето среќа што сите бевме разотидени ама другиот ден настана вистнски циркус тоа уште на вести да не кажеа :pos2:
..на некој начин жалам за тоа,..ама оваа случка ке остани запаметена засекогаш...:pos2:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Еден убав пролетен ден во минатото, со дружината од школо го зимавме дневникот и го запаливме во училишниот двор а бевме 2 смена тоа вечер беше,..арно ама дек имаше трева и се потпали скоро пола двор (дворот ни беше само трева)..и ние будали тешки избегавме..ко на крајот дошло обезбедувањето среќа што сите бевме разотидени ама другиот ден настана вистнски циркус тоа уште на вести да не кажеа :pos2:
..на некој начин жалам за тоа,..ама оваа случка ке остани запаметена засекогаш...:pos2:
Добро сте направиле. Не верував дека има луѓе како вас. Имавме со баграта сличен случај, само што немавме запалка да почнеме со бизнисот.
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Напишано од LordDragonII
Добро сте направиле. Не верував дека има луѓе како вас. Имавме со баграта сличен случај, само што немавме запалка да почнеме со бизнисот.
Баш затоа. бевме и казнети и не отидовме на ниту една ексурзија, бевме исклучени од се..и како капак, ни држеа дополнителни 2 месеци секоја сабота а стварно не знам што врска имаше тоа со случајот.., пекол! :nesum:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Баш затоа. бевме и казнети и не отидовме на ниту една ексурзија, бевме исклучени од се..и како капак, ни држеа дополнителни 2 месеци секоја сабота а стварно не знам што врска имаше тоа со случајот.., пекол! :nesum:
ве дознаа?:nesvest:
се сеќавам во средно сокршив многу компјутери од ќејф. не ме фатија. по се изгледа компјутерите ми се слаба страна.
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Напишано од LordDragonII
ве дознаа?:nesvest:
се сеќавам во средно сокршив многу компјутери од ќејф. не ме фатија. по се изгледа компјутерите ми се слаба страна.
Како не ке не дознаат покрај толку исплашени дрдорковци на кои коски им се тресат од директорот и неможат да ја задржат устата затворена.. дека ке добијат намалено поведение,..па кога се плашеле што воопшто учествувале :toe:
долга приказна беше таа..да речеме сеуште нема крај..:pos2:

вие вво средно сте имале компјутери?!?..за нас тоа е недостижна дестинација...:tapp: кое дебилно училиште..:nesum:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Како не ке не дознаат покрај толку исплашени дрдорковци на кои коски им се тресат од директорот и неможат да ја задржат устата затворена.. дека ке добијат намалено поведение,..па кога се плашеле што воопшто учествувале :toe:
долга приказна беше таа..да речеме сеуште нема крај..:pos2:

вие вво средно сте имале компјутери?!?..за нас тоа е недостижна дестинација...:tapp: кое дебилно училиште..:nesum:
кабинет по информатика - многу инциденти и сатисфакција. директорка имавме што сатисфакцијата беше уште поголема.к
сега кога ќе ми текне на тоа се осеќам ко дибек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom