YouTube - многу поквалитетна слика

  • Креатор на темата Princ
  • Време на започнување
P

Princ

Гостин
Знам дека не е HD, ама ако правиме споредба помеѓу тоа како било и како е, испаѓа ко да правиме споредба помеѓу DivX и HD :)
 
Г

Гоццццце

Гостин
Принц, со овој хинт клиповите се симинјаат 10-тодупло поспоро од инаку... ако чекам еден клип од прилика со времетраенје 10 минути ми симинја за 1-2 минути, а овака го симинја скоро 15 мин :S
 
P

Princ

Гостин
Леле.... поваклитетна е сликата, нормално дека 10-тодупло поспоро ќе се симнуваат.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ама не функционира на сите клипови
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
2
А ова само за јутуб може?Дајте и за другите ако можете да најдете
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ај ако може некој да ми каже дали може ова дас е аплицира на сите клипови бидејќи има некои кои навистина би сакал да ги видам со подобар квалитет.
 
P

Princ

Гостин
Изгледа не може за сите. Од 30 клипа кои изгледав досега и на кои го испробав кодов, на 2-3 не забележав измена во квалитет.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.846
Поени од реакции
10.177
Јас ќе ви кажам зошто не може на сите......

ама утре, сега одам на собиранка. :)
 
P

Princ

Гостин
Ако не ни кажеш одма сега, потсети се што те проколнав да ти се случи 1 саат пред да одиш на журка... Епа тоа да ти се случи! :)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Оооо, супер, браво, од каде финтава? :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
јас не заприметив разлика.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.770
ај ако може некој да ми каже дали може ова дас е аплицира на сите клипови бидејќи има некои кои навистина би сакал да ги видам со подобар квалитет.
Ако тој/таа што ги закачувал клиповите ги закачил со лош квалитет, тогаш нема хинт што ќе ти помогне.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па прилично помага , малце е поспоро ама среќа тука си го имам акселераторот за јутуб :) Нема чекање со тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom