"Сонце": за 6 месеци Македонија ќе стане членка на НАТО и ќе добие датум за ЕУ

Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
Кои црни пријатели бре? нема пријатели помеѓу држави има само интереси и заеднички интереси и ништо повеќе. Така да и тука изгледа си малку во заблуда. Не е светот така розев ти како што си си замислувал, во суштина е доста студен, ако го гледаш од перспектива на држави и државни односи. Пријатели можат да бидат само двајца, тројца или група на луѓе повеќе од тоа неможе да биде пријател.
Јас имам неколку другари, со кои не ми се важни интересите, туку друго не спојува.
Па повеќе пријатели со кои имам комуникација поради некакви заеднички интереси.
и на крај многу познаници со кој имам здраво да си кажам и ништо друго особено.

Извини ако не се вклопуваш во моето размислување околу рангирањето, а тоа и воопшто не беше важно. Како сакаш наречи ги, но пазарењето постоеше.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас имам неколку другари, со кои не ми се важни интересите, туку друго не спојува.
Па повеќе пријатели со кои имам комуникација поради некакви заеднички интереси.
и на крај многу познаници со кој имам здраво да си кажам и ништо друго особено.

Извини ако не се вклопуваш во моето размислување околу рангирањето, а тоа и воопшто не беше важно. Како сакаш наречи ги, но пазарењето постоеше.
Не ме разбра, тоа што сакав да ти го кажам е точно тоа, тие односи ги имаш помеѓу луѓе и групи на луѓе, а пријателски држави НЕМА, има само држави со заеднички интереси.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Da mozebi ke ne primat i na 02.06 2008- ako se lazeme.
da bideme realni nasata drzava gi ispolni site zadaci i reformi koi sto bea zadadeni. na koj nacin SDSM ke ne vnese vo NATO. SO PRODAVANJE NA NASETO IME
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Не ме разбра, тоа што сакав да ти го кажам е точно тоа, тие односи ги имаш помеѓу луѓе и групи на луѓе, а пријателски држави НЕМА, има само држави со заеднички интереси.

Да си ми жив и здрав....имало и некој што не е слеп. Зарем не се научивме до сега бе, се е предизборно ветување, понесете се од поблиското минато ако ништо друго.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
На рекламата за сонценцата што врти по телевизиите, шекерчето јасно кажува дека до влез во Нато и во ЕУ фали само уште еден чекор, еден тежок чекор кои тие се спремни веднаш да го направат.
Па народе претпоставувам дека знаете што е тој чекор.
Затоа гласајте за Рада, гласајте против Република Македонија, гласајте за Република Скопје (или можеби полошо)!!!!!! :tapp::tapp:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Како не им бил тежок. Најлесен чекор ќе им е, ко со стартки да се.
Многу пати прашав, сдс кој е од вас тука, дали би промениле име на држава?
Дали би промениле било што?
Онака покрај овој кажа ова, оној друго, искрено.
Јас ги сакам вмро и сум ги подржувал со години и се надевам дека нема да ме разочараат, а тоа значи никакво менување на име, народ и било што друго.
Ај другите кои си симпатизери на другата страна нека кажат за какви компромиси и каква европска Македонија се спремни.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ние кој не сме симпатизери на ниедна политичка партија во Македонија сме за се да си остане вака како што е!Значи без да членуваме во НАТО,МАТО,ЕУ,ДРН,МРН.......но да имаме слобода на движење,или безвизен режим,значи да си бидеме МАКЕДОНИЈА со национален идентитет Македонци и Македонски јазик.Кој сакал признавал,кој не сакал,не ни мора,но со соодветен реципроцитет.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ееее може ќе дочекаме и сдс да ги дрмне малку национализмот што ние го чуствуваме кон нашето име... ама тешко... тие се само модернизирани во поглед на најнови трендови.. баш сеа бучко го видов на факултет шпицнат... ѓоа манекен на фешн тв... а да не работеше на изгледот туку на партијата си ќе беше мн повесело
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Чоеци, колку страни испишавме текст и никој не не удостои од СДСМ да ни каже кое е нашето ново име ?
Ако сакаш за 6 месеци да влезеш во НАТО и ЕУ треба да смениш име бидејќи не остана ниту еден друг услов за влез.
Кое е нашето ново име?
Кратко во 3 збора.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Добро бе колку пати треба да се спомне за да сватите, НИЕ ГО МЕНУВАМЕ "ФИРОМ",А НЕ УСТАВНОТО ИМЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
7
Добро бе колку пати треба да се спомне за да сватите, НИЕ ГО МЕНУВАМЕ "ФИРОМ",А НЕ УСТАВНОТО ИМЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Го менувате привременото ФИРОМ со некое ТРАЈНО име?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Чоеци, колку страни испишавме текст и никој не не удостои од СДСМ да ни каже кое е нашето ново име ?
Ако сакаш за 6 месеци да влезеш во НАТО и ЕУ треба да смениш име бидејќи не остана ниту еден друг услов за влез.
Кое е нашето ново име?
Кратко во 3 збора.
Мислиш дека им е толку важно ???????
ФИРОМ кога можеа да го прифатат преку ноќ , ниту прашаа некого , е така ќе го решат проблемот , прво кое ќе ни го наметнат грците .Ако реално рачунаш ке разбереш дека толку треба административно да се решат работите на прва мајка , значи дека втор предлог и не би ни чекале да излезе.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Го менувате привременото ФИРОМ со некое ТРАЈНО име?
Не ,се гледа дека не сакате да сфатите намерно
Кај нас ќе си се викаме Република Македонија а наместо FYROM, ќе треба да се договорат, сега случајно да не сме во светот Република Македонија ,туку во меѓународните организации сме FYROM.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Не ,се гледа дека не сакате да сфатите намерно
Кај нас ќе си се викаме Република Македонија а наместо FYROM, ќе треба да се договорат, сега случајно да не сме во светот Република Македонија ,туку во меѓународните организации сме FYROM.
А ти врска немаш што збориш.
Има неколку теми во кои е убаво објаснато што всушност менуваш и што се бара од тебе.
Не се прави сдс наудрен со сила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom