Падна митот за "патриотизмот" на Премиерот

¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Сонцето за вистинските Македонци зајде баш во овој момент:


Не ми се верува за што се карате... ц ц ц.

Сега проблемот е кој е по македонец од другиот?
Океј, БРАТОТ сеа ти мене сакаш да ми кажеш дека ти ја сакаш Македонија повеќе од мене или од некој од СДСМ само затоа што му се лижиш на админите?
Абе оди јади пица...
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Со ова докажавте дека не се чуствувате македонци, туку вмровци.
Да беше Бранко на местото на Г*уевски, одма отваравте 100234 теми за Бранко предавникот. Нека ви е... есликерз.
Добро еве ти како македонец што си ??? Антички ? Словен? Мешавина???
што?? ти што си??

Според ставовите политчки- симпатиите кон сдсм највероватно си словен, оти сдсм има теорија дека ние сме чиста словенска крв.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Јас кажав еднаш но ке повторам.Киро вели ние на клипот што сака да каже дека СДСМ е дојдено од зад Карпатите.Јас сум Македонец и потомок на Александар, за Киро незнам
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Па незнам кој испадна глуп тука.Прочитај пак убаво за што ти велам .не велам дека живееле татариве ,но Бугарите велат а Груевски тоа што го кажа испада како да ги подржува.Така да не брзај убаво читај
Па што кур те боли тебе што викале Бугарите?

Грците велат Александар Грк бил па дали тоа значи дека Груевски признал дека сме потомци на Грците?


Потомци на сите што живееле овде, а за да нема забуни овде живееле античките Македонци ..и сходно на тоа ние сме нивни потомци.

Груевски го спомна конкретно и генетското истражување во Шпанија за нашето потекло од античките Македонци.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Таа е реалноста бе другарче!
Што и да речи ќе испадни поглупо од мешавина.
Да речи дека сме чисти антички македонци, тоа е лудост на тоа нема никој ексклузивитет и чисттота во крвта, да речи дека сме словени, хмм па имавме еден таков, окото сакато.
Реалноста и вистината е таа, за македонштината а и за сите други националности во светот.

Ако си го гледал нож, " Krv je krv jebiga, vazno e sta si ovde(glava)"
Во ред е ,но не треба тоа да го говориме затоа што комшиите не ми мислат арно
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не ми се верува за што се карате... ц ц ц.

Сега проблемот е кој е по македонец од другиот?
Океј, БРАТОТ сеа ти мене сакаш да ми кажеш дека ти ја сакаш Македонија повеќе од мене или од некој од СДСМ само затоа што му се лижиш на админите?
Абе оди јади пица...
Мало лигле со што ја им се лижам на админите?

Да, јас ја сакам повеќе Македонија, можеш да ми докажеш спротивното?

Се работи за тоа кој работи во полза на Македонските интереси, СДС сигурно НЕ.
Клипот сам по себе ја рефлектира нивната идеолошка глупост.

Ај со мене на пица!!?
 
F

FilipMacedon

Гостин
Па што кур те боли тебе што викале Бугарите?

Грците велат Александар Грк бил па дали тоа значи дека Груевски признал дека сме потомци на Грците?


Потомци на сите што живееле овде, а за да нема забуни овде живееле античките Македонци ..и сходно на тоа ние сме нивни потомци.

Груевски го спомна конкретно и генетското истражување во Шпанија за нашето потекло од античките Македонци.
Не бе другар не ме боли ,но еве за некој ден Болварите ке стават исто клип како оној со Киро и на некој туп французин или Англичанин ке му каже ЕВЕ ШТО СЕ ТИЕ МЕШАВИНА.Зошто да го имаме и тој клип
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ај у ... напорен си.
Да е капче па да ти го купам и да ти го клам на глава ама памет неможам.

Нека го качат ајде Груевски на јутјуб бидејќи како за промена НЕ одрекува потекло од античките Македонци.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Мало лигле со што ја им се лижам на админите?

Да, јас ја сакам повеќе Македонија, можеш да ми докажеш спротивното?

Се работи за тоа кој работи во полза на Македонските интереси, СДС сигурно НЕ.
Клипот сам по себе ја рефлектира нивната идеолошка глупост.

Ај со мене на пица!!?
Ако клипот ја рефлектира нивната идеолошка глупост, а клипот е стар најмалку 10 години, а во тоа време ако Кире кажел а, сите ке викаа ААААААА. Денеска, не е така,ако не двапати, ама сигурно еднаш повеке се има слобода на свое мислење, ако Грујо кажа тоа што кажа, може барем некој од партијата негова да стане и да се спротистави на тоа, ама ништо од тоа. Значи и вие спаѓате во еден кош со ’’глупите’’.
За пица не се секорај, ако сум гладен некогаш Скопје ке ти се јавам.

За болдираното...можам, мене ми е поголем.
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Добро еве ти како македонец што си ??? Антички ? Словен? Мешавина???
што?? ти што си??

Според ставовите политчки- симпатиите кон сдсм највероватно си словен, оти сдсм има теорија дека ние сме чиста словенска крв.
Spored najnovite istrazuvanja 75% od naselenieto na balkanot e avtohtono,toa znaci NEMA BUGARI (toa e vestacka tvorba) - drugite 25% se
srbi, cigani i Albanci
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Anticki Makedonci Makedonci Sloveni Albanci Iliri Kavkazi nekogash mislam deka preteruvame nie sme Lugje
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
да да , така е...
само крв е крв-безвезе.. битно што се осеќаш.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Tomasso vosklop so tvojot post sakam da povtoram deka problemot shto go imame so Grcija defektot se naogja vnatre vo Makedonija a ne nadvor kolku i da imame "prijateli" koi lobirat za nashata drzava vs Grcija sekogash treba da se vospostavuva prashanjeto zoshto?Zoshto sme vo polozhba nekoj da lobira za nas za nasheto sopstveno ime?
Jas mislam deka politickite interesi,i licnite sueti ne dovedoa vo pozicija da barame pravda vo nepravda
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Мало лигле со што ја им се лижам на админите?

Да, јас ја сакам повеќе Македонија, можеш да ми докажеш спротивното?

Се работи за тоа кој работи во полза на Македонските интереси, СДС сигурно НЕ.
Клипот сам по себе ја рефлектира нивната идеолошка глупост.

Ај со мене на пица!!?
Можи и јас да дојдам?

 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Во ред за тоа, а за ова:
"ние сме мешавина на сите народи што живееле тука"?
Coek cel svet e meshavina more voleee:) nebidi smesen so vakvi gluposti .Duri i najizoliranite pleminja pak nese cista nacijaaa .Alooooooooooo 21 vek sme Imas geneteska analiza kako dokaz ko sme sto sme i kako e taa napravena . Kakva vrska ima ova so patriotizmot na premierot.:pos: :pos: :tapp: BOG DA NE CUVA OD VAKVI TUPOGLAVI DUBIOZI.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom