„Курва“ во кревет

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Искрено, не ми се допаѓа самиот термин на означување на една девојка што ја бива за водење љубов како „курва“. Зошто? Па, се знае што е курва - девојка која спие со некого за да заработи пари. Сега, ако некоја девојка си ја бива во кревет, не значи дека е курва. Тоа значи дека е „сексуално надарена“. Инаку, да, не ми пречи да имам таква девојка се додека не е премногу агресивна во кревет :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Искрено, не ми се допаѓа самиот термин на означување на една девојка што ја бива за водење љубов како „курва“. Зошто? Па, се знае што е курва - девојка која спие со некого за да заработи пари. Сега, ако некоја девојка си ја бива во кревет, не значи дека е курва. Тоа значи дека е „сексуално надарена“. Инаку, да, не ми пречи да имам таква девојка се додека не е премногу агресивна во кревет :)
некој ги пали самото именување “курва“...замисли да ја нарекуваш “самовила“ за време на однос...
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Чудно навистина колку луѓе не фо сфатиле насловот на темава... толку ли бе глуп народ се движи низ земјава или повеќето овде се под 16 год ? :nesvest:

„Курва“ во кревет посакуваат 99% од мажите! Остварувањето на сексуалните фантазии бара време , разговор , отвореност пред партнерот ...и потоа секс до бесвест :sekss:

А за да ви биде жената/девојката „курва“ во креветот не мора да ја нарекувате така,немора да и платите после ебењето, не мора да била вработена пред , зад МТВ, камионџиски паркинг и сл...
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Чудно навистина колку луѓе не фо сфатиле насловот на темава... толку ли бе глуп народ се движи низ земјава или повеќето овде се под 16 год ? :nesvest:

„Курва“ во кревет посакуваат 99% од мажите! Остварувањето на сексуалните фантазии бара време , разговор , отвореност пред партнерот ...и потоа секс до бесвест :sekss:

А за да ви биде жената/девојката „курва“ во креветот не мора да ја нарекувате така,немора да и платите после ебењето, не мора да била вработена пред , зад МТВ, камионџиски паркинг и сл...
Хехехе, младичу. Значи според тебе, секој маж што за својата девојка/жена не го користи терминот „курва“ е или глуп или дете под 16 години. Таквото размислување е навистина смешно и трагично.
Искрено, јас пак ич не ги поштујам таквите луѓе кои своите девојки ги третираат евтино и ги третираат само како објект за остварување на своите сексуални фантазии(т.е. „курви“), притоа не водејќи сметка за нивните чувства, нивните желби и нивниот начин на размислување. Затоа што, почитуван младичу, тоа ти е описот за „курва“ - објект за секс и ништо повеќе. Ти текнува?:wink:
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Џабе брат, не сфаќаат дека поимот „курва’’ макар и во наводници е лош.
Ама тоа е тоа, лично си е лично. Ај, има време и за нив. :wink:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
кај манавте бе луѓе??!! дајте ТРОШКА фантазија,сакате монотон секс...
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Хехехе, младичу. Значи според тебе, секој маж што за својата девојка/жена не го користи терминот „курва“ е или глуп или дете под 16 години. Таквото размислување е навистина смешно и трагично.
Искрено, јас пак ич не ги поштујам таквите луѓе кои своите девојки ги третираат евтино и ги третираат само како објект за остварување на своите сексуални фантазии(т.е. „курви“), притоа не водејќи сметка за нивните чувства, нивните желби и нивниот начин на размислување. Затоа што, почитуван младичу, тоа ти е описот за „курва“ - објект за секс и ништо повеќе. Ти текнува?:wink:
:nesvest::nesvest::pos2::pos2: Секаков коменат е недостоен за постов :toe:
Не станува збор за користење на терминот курва, туку станов збор за збогатување на сексуалниот живот со својата партнерка!
А тоа многу повеќе помага при имањето долга и среќна врска или брак. А секако и жена ти или девојка ти има фантазии за кои ти не знаеш ,па верувај ми на овој начин ќе можеш и неа да ја направиш посреќна. Нема да мора да одиш кај комшивката или позади МТВ после некоја година брак.
Сексот дома не е само мисонерска поза и ммм срце те сакам, не можам без тебе, ако ме оставиш ќе полудам.... ммм љубов моја ти си најубава.... :pos2: - љубави ти сврши , убаво ти беше ?
 
G

Giggles

Гостин
За она тебе да те ебе треба да има кур или во најмала рака дилдо.

Шо би требало ова да значи? Не гледам логика.
Дали дефиниција за е*ач ќе биде само машкиот пол, поради разликата во гениталиите? :tapp:
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
1
Нормално... само 2 работи се во прашање:

1. Ретко кој маж е способен да си најде таква жена

2. Уште поретко постојат такви квалитетни жени.

Хаха го знаеш она: ЖЕНА И КОЛА НЕ СЕ БИРААТ-ТУКУ СЕ ПОГАЃААТ:nesum:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Хаха го знаеш она: ЖЕНА И КОЛА НЕ СЕ БИРААТ-ТУКУ СЕ ПОГАЃААТ:nesum:
Да. Го знам... Пола од таа поговорка нее важи за мене...


А за колата... се надевам дека ќе ми се погоди.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Секој маж сака курва во кревет.. И не е финтата кој кого ебе, за секс нормално се потребни двајца.. За да го направат моментот каков што треба да е..
 
T

Tetro

Гостин
Секој маж сака курва во кревет.. И не е финтата кој кого ебе, за секс нормално се потребни двајца.. За да го направат моментот каков што треба да е..
доискажи се, те молам :pipi:
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Без разлика колку некоја девојка е фина ,мила, добра ,поштена,ако не е курва во кревет и ако не знае да го задоволи партнерот и себеси се е џабе,затоа што можеби сексот не е најважен во една врска, но е дефинитивно одржувач на врската и причина и последица за се што постои на земјава и што ќе постои утре.... Па со оглед на неговото преголемо значење -мора да е добар,квалитетен ,инвентивен и чест(мнооогу чест)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Без разлика колку некоја девојка е фина ,мила, добра ,поштена,ако не е курва во кревет и ако не знае да го задоволи партнерот и себеси се е џабе,затоа што можеби сексот не е најважен во една врска, но е дефинитивно одржувач на врската и причина и последица за се што постои на земјава и што ќе постои утре.... Па со оглед на неговото преголемо значење -мора да е добар,квалитетен ,инвентивен и чест(мнооогу чест)

Болдираното малце ми е контрадикторно. Прво викаш дека не е најважен, а после дека е одржувач на врската. Значи без него врската не би опстанала како успешна со што доаѓаме до тоа дека е најважен :) ... сакале или нејќеле ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom