Виктор Канзури јавно маструрбирал и затоа е уапсен

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Toj e, veruvaj mi. Toj i familijata mu. Zaedno so nekolkumina drugi i so eden grkoljub makedonski so grcko prezime, ti teknuva. Mentori na Miloshov!
За кого се' ce работи со име и презиме, зошто не може секој да чита мисли.

Претпоставувам може да добиеме уште поголем циркус кога ќе почнат да слинават Бугариве по ЕУ дека му биле повредени човековите права на Канзуров.

Впрочем, тоа им беше првобитнта цел, да не клеветат, барем така најави маструбаторот на шоуто во Кавадарци.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Glavatarot na bugarashite vo Makedonija, inaku pottrcko na komunistot Karakachanov, liderot na bugarskata drzavnat partija VMRO BND - Ruse.
нека дојдат тука да во кав да ставаат споменици и бисти на педери да му го куравам племето
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
За кого се' ce работи со име и презиме, зошто не може секој да чита мисли.

Претпоставувам може да добиеме уште поголем циркус кога ќе почнат да слинават Бугариве по ЕУ дека му биле повредени човековите права на Канзуров.

Впрочем, тоа им беше првобитнта цел, да не клеветат, барем така најави маструбаторот на шоуто во Кавадарци.
Georgis Cilimingars+Viktor Kanzurov+AntoniJo Miloshoski sorabotnici so bugarskite tajni sluzbi pod kapata na Dosta Dimovska.

V. Kanzurov i G. Cilimingars se edni od osnovacite na VMRO koga bese bez DPMNE i potoa osnovaci i na UMS na VMRO-DPMNE.

Pa terajte sega, dosta vi se insiderski informacii od od VMRO DPMNE i nejzinata centrala.

A da ne se prasuvate od kade znam, ke vi kazam.

Licno go znaev D. Bogdanovski, a so drkadzijata ucev sredno, on bese drug klas, jadese zauski koga serese za bugarskite koreni na makedonskiot naord, ama ne bile dovolni, jebiga.

E toj i Dosta i Cilimingars i nekolku drugi tatari mu bea mentori na segasniov minister i na mnogu drugi celnici vo taa partija.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ако вмро продолжи со врховистичките испади...наредни не овие ке изгуби...само не знам од кого..од сдс сигурно не..од дуи најверојатно


за милош....ееј кој ни ја води битката за името..докажан бугараш кој и книга напиша за блгарскиот език ни...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
ако вмро продолжи со врховистичките испади...наредни не овие ке изгуби...само не знам од кого..од сдс сигурно не..од дуи најверојатно


за милош....ееј кој ни ја води битката за името..докажан бугараш кој и книга напиша за блгарскиот език ни...
Ако навистина е бугарин,колкото го изкарвате,нема да даде и збор да стане за менене на името.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
хаха кутрите чувашки накоти. Какви фрикови им се продолжена рака у Македонијава :vozbud:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Georgis Cilimingars+Viktor Kanzurov+AntoniJo Miloshoski sorabotnici so bugarskite tajni sluzbi pod kapata na Dosta Dimovska.

V. Kanzurov i G. Cilimingars se edni od osnovacite na VMRO koga bese bez DPMNE i potoa osnovaci i na UMS na VMRO-DPMNE.

Pa terajte sega, dosta vi se insiderski informacii od od VMRO DPMNE i nejzinata centrala.

A da ne se prasuvate od kade znam, ke vi kazam.

Licno go znaev D. Bogdanovski, a so drkadzijata ucev sredno, on bese drug klas, jadese zauski koga serese za bugarskite koreni na makedonskiot naord, ama ne bile dovolni, jebiga.

E toj i Dosta i Cilimingars i nekolku drugi tatari mu bea mentori na segasniov minister i na mnogu drugi celnici vo taa partija.
А што работеше Д. Богдановски во Гетеборг Шведска? :)

ВМРО-ДПМНЕ ја претставуваа 4 личности:
В.Голубовски и Љубчо Георгиевски (ВМРО) од една страна и Драган Богдановски и Б. Змејковски ( ДПМНЕ) од друга страна.

ВМРО-ДПМНЕ е создадена од две структури една автохтона овде во Македонија (ВМРО) и друга од дијаспората (ДПМНЕ). Втората (ДПМНЕ) е основана 3,5 месеци покасно иницијалната ВМРО, (сместена во МААК). Таа (ДПМНЕ) од дистанца се покажа дека била инструирана од КОС и Македонската тајна полиција, а како проект да се пресретне и во даден момент осуети автентичната патриотска опција.

Факт е дека Љубчо беше поставен на чело на партијата затоа што имаше харизма. Но харизмата ја надополнуваше од силата на четирите букви "ВМРО" и од идеите на една плејада интелектуалци кои несебично застанаа зад ВМРО.
Откако дојде на власт, Љубчо брзо почна да ги откачува и основачите на партијата, и интелектуалците од извршниот комитет со чија што помош дојде на власт, па си ги прибра Оровчанец, Чашуле и други осведочени комуњари.

Народната мудрост вели: "Дај му 3 дена власт за да го видиш каков е"

Ако народната поговорка за власта и карактерот на тој што е на власт се примени и за Груевски - би можел да речам дека Груевски е она што го очекуваа Македонците токму од Љубчо, арно ама ...:toe:



Сепак на крајот на краиштата во историјата мислам дека името на Љубчо Георгиевски ќе остане проколнато, а ако продолжи вака да работи Груевски, неговото историско наследство ќе биде големо и ценето.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Ако народната поговорка за власта и карактерот на тој што е на власт се примени и за Груевски - би можел да речам дека Груевски е она што го очекуваа Македонците токму од Љубчо, арно ама ...:toe:
да но пипците на љубчо се големи и испреплетени...а тоа го плака тпкму овој претходниот...љубе ке се врати...слушај ме..во некоја друга форма да ја доврши работата....знаеш како во хорор филмовите..таман мислиш си го убил....ете го станува
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
да но пипците на љубчо се големи и испреплетени...а тоа го плака тпкму овој претходниот...љубе ке се врати...слушај ме..во некоја друга форма да ја доврши работата....знаеш како во хорор филмовите..таман мислиш си го убил....ете го станува
Сеа биди попрецизен :)

Ако збориме за Брат Љубе тогаш да ќе се врати дефинитвно, а ќе се врати да наплати сметката..

А Љубчо пробува да се врати постојано,еден пример ти е обидот да го симне Груевски откако веќе застана на чело на ВМРО.
Меѓутоа најинтересен за мене лично е делот како Љубчо покрај сиот криминал остана ЧИСТ и сеуште слободно се шета, а земи на ум дека СДСМ го имаше в раце во нивниот мандат.
АМА НЕ ГО ЧЕПНАА,само го погалија :)
Каков дил договориле можеш да претпоставиш....

Можеби некои работи не се приметуваат затоа што не се експонирани, меѓутоа во ВМРО се врши чистка и маркирање на “пипците од исток“.

Ќе си дојде се на место, меѓудругото и ревизија на историјата.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Daj ve molam ne go valkajte go imeto na Brat Ljube, najgolemiot makedonec vo poslednive 60 godini zaedno so Cento.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А што работеше Д. Богдановски во Гетеборг Шведска? :)

ВМРО-ДПМНЕ ја претставуваа 4 личности:
В.Голубовски и Љубчо Георгиевски (ВМРО) од една страна и Драган Богдановски и Б. Змејковски ( ДПМНЕ) од друга страна.


Народната мудрост вели: "Дај му 3 дена власт за да го видиш каков е"

Ако народната поговорка за власта и карактерот на тој што е на власт се примени и за Груевски - би можел да речам дека Груевски е она што го очекуваа Македонците токму од Љубчо, арно ама ...:toe:



Сепак на крајот на краиштата во историјата мислам дека името на Љубчо Георгиевски ќе остане проколнато, а ако продолжи вака да работи Груевски, неговото историско наследство ќе биде големо и ценето.

Sto rabotese D. Bogdanovski vo Svedska?? Rabotese na obedinuvanje na Makedonija i otcepuvanje od jaremot na Srboslavija.

Golubovski - instalacija na KOS, Zmejkovski - na Bugarskite tajni sluzbi, kako i Dimovska, Cilimangars, Kanzurov i Milososki i drugi. Ljubco ne bese, ama za da ne bide apsen i da ne mu se odzeme celoto neleglano bogatsvo, se dade na bugarstilakot, a go stiti i negoviot pulen Gruevski (koj bese nikoj i nisto dodeka Ljubco ne go krena od sovetnickoto mesto vo opstina i bez pricina go opna Min. za trgovija), kako sto go stiti i Branko i cel SDSM. Ljubco se zastiti.

Ljubco imase tri dena vlast i se vide negovoto, Branko za dva dena ni pokaza, ama nikako oci da dootvroime.
gruevski... i toj ima nad tri dena i nekako seuste ni e marak na ocive. Koprena imame, nikako da ni svetne den.

Ke vleze vo plejadata na otkroicite i otkornaticite na Makedonija....ramo do ramo so Ljubco i Branko i drugite izrodi.
Samo vaka neka prodolzi.


P.S. Ajde da pogoduvame komu se od mladite blagonadezni kajgandzii koi vehementno se borea protiv zlite i mracni sili za promena naimeto e clen na VMRO, instralirani duri i na kajgana, po internet realnosta, za da propagiraat Gruevstina so cel da lpnat nesto, da im kapne nesto???

Ajde, ne treba mnogu mudrost.

Ja ne sum, ni mlad, a ni Gruevista, kako sto ne sum ni Brankovista, ni komunjara, ni Ljubcovista. Nicij sum, samo svoj, sopstven i toa makedonec, na Makedonija, nejzin sin. A kenjam i ke kenjam dodeka gledam greski i gresna politika, so sirum otvoreni oci, protiv site koi gresat, bez pardon.

Znaci, koj se grebe za pozicija od kajgandziive??? Komunjarite veke odamna gi znaeme, ajde sega onie koi se instalirani od Gruevistite da gi razotkrieme!
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Сеа биди попрецизен :)

Ако збориме за Брат Љубе тогаш да ќе се врати дефинитвно, а ќе се врати да наплати сметката..
мислев на Љубчо ама кога го спомна друго ми се мота низ глава...ако излезе во чии прегратки ке се врати....чив човек беше???? а може и на власт да се врати од усијани глави ко ТМРО....

на гарфилд му држи муабетот....се е почнато ништо незавршено...некој работи се толерираат...чистки најавени а ете промоции на дневници во сред Скопје...мириса мириса

ТМРО..човекот кој го спомнуваш испадна најголем предавник и лопов..првин пред својата единица после пред земјата...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Sto rabotese D. Bogdanovski vo Svedska?? Rabotese na obedinuvanje na Makedonija i otcepuvanje od jaremot na Srboslavija.

Golubovski - instalacija na KOS, Zmejkovski - na Bugarskite tajni sluzbi, kako i Dimovska, Cilimangars, Kanzurov i Milososki i drugi. Ljubco ne bese, ama za da ne bide apsen i da ne mu se odzeme celoto neleglano bogatsvo, se dade na bugarstilakot, a go stiti i negoviot pulen Gruevski (koj bese nikoj i nisto dodeka Ljubco ne go krena od sovetnickoto mesto vo opstina i bez pricina go opna Min. za trgovija), kako sto go stiti i Branko i cel SDSM. Ljubco se zastiti.

Ljubco imase tri dena vlast i se vide negovoto, Branko za dva dena ni pokaza, ama nikako oci da dootvroime.
gruevski... i toj ima nad tri dena i nekako seuste ni e marak na ocive. Koprena imame, nikako da ni svetne den.

Ke vleze vo plejadata na otkroicite i otkornaticite na Makedonija....ramo do ramo so Ljubco i Branko i drugite izrodi.
Samo vaka neka prodolzi.


P.S. Ajde da pogoduvame komu se od mladite blagonadezni kajgandzii koi vehementno se borea protiv zlite i mracni sili za promena naimeto e clen na VMRO, instralirani duri i na kajgana, po internet realnosta, za da propagiraat Gruevstina so cel da lpnat nesto, da im kapne nesto???

Ajde, ne treba mnogu mudrost.

Ja ne sum, ni mlad, a ni Gruevista, kako sto ne sum ni Brankovista, ni komunjara, ni Ljubcovista. Nicij sum, samo svoj, sopstven i toa makedonec, na Makedonija, nejzin sin. A kenjam i ke kenjam dodeka gledam greski i gresna politika, so sirum otvoreni oci, protiv site koi gresat, bez pardon.

Znaci, koj se grebe za pozicija od kajgandziive??? Komunjarite veke odamna gi znaeme, ajde sega onie koi se instalirani od Gruevistite da gi razotkrieme!
Д. Богдановски беше одговорен за пропаганда во дијаспората и единствената врска со истата.

Колку пати УДБА пробуваше да го ликвидира имаше пишувано и по некои новини на времето.

А зашто? Што прифатил и дали, и тоа ќе си покаже времето.

И џабе правиш инсинуации Гарфилд, времето ќе си покаже, затоа не си ја греши душата пред време.

Информираноста е дар божји!
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Georgis Cilimingars+Viktor Kanzurov+AntoniJo Miloshoski sorabotnici so bugarskite tajni sluzbi pod kapata na Dosta Dimovska.

V. Kanzurov i G. Cilimingars se edni od osnovacite na VMRO koga bese bez DPMNE i potoa osnovaci i na UMS na VMRO-DPMNE.

Pa terajte sega, dosta vi se insiderski informacii od od VMRO DPMNE i nejzinata centrala.

A da ne se prasuvate od kade znam, ke vi kazam.

Licno go znaev D. Bogdanovski, a so drkadzijata ucev sredno, on bese drug klas, jadese zauski koga serese za bugarskite koreni na makedonskiot naord, ama ne bile dovolni, jebiga.

E toj i Dosta i Cilimingars i nekolku drugi tatari mu bea mentori na segasniov minister i na mnogu drugi celnici vo taa partija.
Kako takvite se naogaat mesto vo Dpmne ? Posle "uste ne lazele komunistite" kje kaze nekoj.
Neli Grujo ja ocisti ???
-Dosta, direktor na MKC vo Sofija
-Z. Todorovski, direktor na drzaven arhiv
-Milosovski Min. za nadvoresni
- ajde prodolzete go spisokot na luge postaveni od Gruevski..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom