Омилен ден во неделата

Кои е вашиот омилен ден во неделата?


  • Вкупно гласачи
    503
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Кој е вашиот омилен ден во неделата и зошто баш тој? Сигурно постои некој таков ден во вашиот живот!

Ај да одговорам јас
Омилен може да се каже Понеделник, заради ај како почеток на нова седмица, Вторник ми е омилен зради малиот број на обврски и слободното време, а Сабота најомилен, шетање до даска, супер едноставно, одмор.

Гласам за Сабота

Ајде ваши одговори ?
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Петок!!! :vozbud: Цел викенд е пред мене. После школо се ослободувам од било какви секирации (и ван-школски) и овој ден се одмарам. Во сабота обавезно имам чувство дека ништо корисно не сум сработила, а поминал пола викенд. Во недела па имам чусвство дека ништо корисно не сум сработила а поминал цел викенд, затоа задолжително сум anxious во неделите и недела ми е убедливо најникаков ден. Дури и понеделник ми е подобар, барем немам многу време да размислувам за работи кои водат кон депресирање.

А, да, само да додадам, кога сум на распуст улогите се менуваат и сите работни денови добиваат статус омилени зошто сум сама дома до 5, можам да си правам што сакам (мада во прв план да спијам) без никој да ме буди или да ми мрчи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.477
Поени од реакции
47.455
Порано дур идев на школо петок ми беше најомилен недела највеќе ја мразев заедно со среда(редовно 7 часа),сега никој не ми смета а недела највеќе ја сакам пошто најдобар ручек има (меса и чуда)+Милан на ТВ ..
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
ЈЕА! Понеделник оунс!
Од понедељка до понедељка...... врм врм!
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Понеделник - среда. Во четврток веќе почнува да се осеќа мирисот на викендот што ме иритира.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Леле врска немам, четврток и недела се кул пошто од 8 до 11 има топ програма на А1, т.е. топ серии хахах... Немам омилен ден еј, сеедно ми е, и онака не се замарам со школо, нити пак многу се замарам со искачање, кога сакам искачам, викенд не ми значи ништо посебно. Добар ручек имам секој ден. Леле тапа, немам омилен ден:nesum:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Епа мене Петок ми е најомилен, бидејќи тогаш почнува викенд и уживанции 3 дена :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
На мене ми е Вторник... незнам зошто но така е.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
И мене сабота ми е најомилен ден. Не можам да објацнам зашто. Едноставно со самата помисла дека е сабота добивам некој филинг, некое убаво чувство без некоја посебна причина.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сабота! Одсекогаш го сакав овој ден! А и многу убави работи ми се случиле во Сабота :smir:
Понеделник по малку, и четврток!
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Сабота...Евриуан ис рилекс'д...онака кулираш , ич не ти чуе :)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Nedela posebno utroto......... koga sme leto i zracite na sonceto te miluvaat i te teraat da se rasonis :D
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Петок.
Зошто?

Прво,Ден кога почнува викендот (одмор) од една страна, а од друга страна почетокот на новата работна недела е делеку.

Второ, ден за шетање и попладневен одмор.

Трето, Топ ден :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom