Фан Клуб: Тиквеш Кавадарци

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.283
Поени од реакции
6.971
Мора сеа со вија тим 2 лига да влезиме...............па натаки лесна ќе биде.......ама треба и повеќе публика да се собираме
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Се спрема нешто јако у најскоро време.... А за публика и у 3 лига ке а има.. Барем така мислам :smir:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
за публика ќе има ама требе малце да се информира повеќе јавносто за нтпреварите кога со кога се играат еве мене ме интерсира еве горе прочита на 14 сме играле со кого и во колку саатот ако сака неој нека каже
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.283
Поени од реакции
6.971
Вчера па јас го разбрав Мики дека денеска со Славија требало да играјме :toe:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
ок фала ајде може ако имам време и ќе отидам да видам
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
kew vidme koj ke bide podobar i kozuf ima ambicii za ekspresno vrakanje vo vtora liga pozzdrav do lozari od mene popaj fantomi gevgelija
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
kew vidme koj ke bide podobar i kozuf ima ambicii za ekspresno vrakanje vo vtora liga pozzdrav do lozari od mene popaj fantomi gevgelija
Главна битка за првото место во нашиов регион ќе се води со Кожув не сомнено :helou: поздрав и до тебе од Кавадарци и Лозари се гледаме во септември во Кавадарци:helou:

БТВ.Денеска Тиквеш во премиерната утакмица пријателска одиграна во Кавадарци против Вардар Неготино победи со 2-1 со головите на Горанчо Стојановски-Шефето и Гоце Милев:smir:
 
Z

ziko bt

Гостин
најсилна ке биди изгледа ова лига од регионите покрај вас изгледа јаки ке бидат и неготинците
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
најсилна ке биди изгледа ова лига од регионите покрај вас изгледа јаки ке бидат и неготинците
За нив сеуште не се знае дали ќе се натпреваруваат.

Главна битка за првото место во нашиов регион ќе се води со Кожув не сомнено :helou: поздрав и до тебе од Кавадарци и Лозари се гледаме во септември во Кавадарци:helou:

БТВ.Денеска Тиквеш во премиерната утакмица пријателска одиграна во Кавадарци против Вардар Неготино победи со 2-1 со головите на Горанчо Стојановски-Шефето и Гоце Милев:smir:
Ја би рекол дека Превалец е најголем фаворит за прво место . . .
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
За нив сеуште не се знае дали ќе се натпреваруваат.



Ја би рекол дека Превалец е најголем фаворит за прво место . . .
Сакаш да се кладиме дека ние имаме најдобра екипа и сме главни фаворити :)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Сакаш да се кладиме дека ние имаме најдобра екипа и сме главни фаворити :)
Хех ...знам дека имате нов и јак спонзор.
Превалец се играчки најквалитетни. Го собраа најдоброто од Борец кој се распадна сезонава, Тодоровски(лев бек) играше за Металург(до минатата сезона) а пред тоа за Башкими + екипата од минатата година + Рики од Миравци што играше до минатата сезона.

Го имаат најдоброто(85%) од фудбалерите со кои располага Велес, може само финански не се толку моќни колку Тиквеш ама играчки гарантирам.

П.С Кладба по шо ?:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Хех ...знам дека имате нов и јак спонзор.
Превалец се играчки најквалитетни. Го собраа најдоброто од Борец кој се распадна сезонава, Тодоровски(лев бек) играше за Металург(до минатата сезона) а пред тоа за Башкими + екипата од минатата година + Рики од Миравци што играше до минатата сезона.

Го имаат најдоброто(85%) од фудбалерите со кои располага Велес, може само финански не се толку моќни колку Тиквеш ама играчки гарантирам.

П.С Кладба по шо ?:)
Пријателе Превалец лани се мачеше со нас последната утакмица кај нас на градски кога му требаа поени за прво место, па шо останало сега со новите засиливања, плус искуството со кое се здобија дечките шо лани играа трета лига, башка и општината стои зад клубот, па не би требало да има финансиски проблеми.

И зар имаше нешто дебро у Борец лани, последни у трета лига :лол:

Се на се, јас мислам дека ќе си го пецниме Превалец ;-)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Пријателе Превалец лани се мачеше со нас последната утакмица кај нас на градски кога му требаа поени за прво место, па шо останало сега со новите засиливања, плус искуството со кое се здобија дечките шо лани играа трета лига, башка и општината стои зад клубот, па не би требало да има финансиски проблеми.

И зар имаше нешто дебро у Борец лани, последни у трета лига :лол:

Се на се, јас мислам дека ќе си го пецниме Превалец ;-)
И со нас се извадивте кај вас (инаку играм за Бабуна) (0-2):(2-2) и за малку ќе не тепавте.:vozbud:
Ама во Велес ве тепавме 2-1 мислам али не сум сигурен.

Како и да следната сезона јака ќе биде трета лига - југ.:vozbud:


Играат ли сега за ГФК Тиквеш : Дуле Конев, Мики, Мики Петровиќ, Брзи, Гацев, Видан ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom