Сендвичара "Седмица"

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Мене па 7ца не ми е нешто уааууу. Многу им е дебела плескавицата
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Се напаливте а?


Па Мац експериментирај бе
, земи неколку кесички мајонез и стави секое во посебен тањир и ставај различна количина на кари... Јас ќе пробам вечерва да видам навистина дали е вака дека и јас во скоро време дознав за ова па да видиме.:helou:
Не не, ти ќе пробаш и ќе ни кажеш :)

Сега се вратив од Седмица. Нејадена од ова време вчера + истрошена од пливање изедов 2 хамбургера. Сега не можам ни да дишам. Да го допишам постов одам да си легнам. Секој момент мислам дека ќе повратам.

П.С. Тоа буковецот им е како црвена прашина. Воопшто не лути.

Јадел некој пирошка од таму да сподели каква е?:)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Нејадена од ова време вчера + истрошена од пливање изедов 2 хамбургера
Абе ти се заебаваш? :icon_eek: Ја највеќе шо иам изедено е пола хамбургер и тоа коа бев ептеееен гладна, инаку ни до пола неможам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Абе ти се заебаваш? Ја највеќе шо иам изедено е пола хамбургер и тоа коа бев ептеееен гладна, инаку ни до пола неможам
Читај погоре, тренинг и 24 часа нејадење:)..леле не можам да дишам, фали уште внук ми да ми скокне сега на стомак. Сега сфаќам дека претерав. :(
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Скопје ко ќе одам мора еднаш во Седумка да јадам и еднаш Кај Злате. Седумка многу ме ебава то шо немат салати, ама ги разбирам гужви се големи не се достигнува.

Мајонезо многу ќеф ми прај, домашен плус со кари. Иначе пробајте дома Томи мајонез со кари и напрјте си некое сендвиче, преубо.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Не не, ти ќе пробаш и ќе ни кажеш :)

Сега се вратив од Седмица. Нејадена од ова време вчера + истрошена од пливање изедов 2 хамбургера. Сега не можам ни да дишам. Да го допишам постов одам да си легнам. Секој момент мислам дека ќе повратам.

П.С. Тоа буковецот им е како црвена прашина. Воопшто не лути.

Јадел некој пирошка од таму да сподели каква е?:)
Пирошката е мх мх што би рекол водителот на 4 сезони добра е земи си и увери се:helou:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
samo eden zbor BEST!!!osobeno kombiniraniot mmm prsti da lizes kkk
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Поим за fast food во Скопје дефинитивно 7ца.. ..:vozbud:..ама малце претеруваат со цените
 
N

n/a

Гостин
Дефинитивно треба награда да добијат за состав на плескавица.
Едино у 7-ца и у Теткица (карши Народна Банка,на коцката) се јаде хамбургер ко што е ред.

И се согласувам дека би било фино од нивна страна по џебот на нас зависниците од добар сендвич да ја намалат малку цената.
120ден... хамбургер... што е многу,многу е бато!

Скопје ко ќе одам мора еднаш во Седумка да јадам и еднаш Кај Злате. Седумка многу ме ебава то шо немат салати, ама ги разбирам гужви се големи не се достигнува.

Мајонезо многу ќеф ми прај, домашен плус со кари. Иначе пробајте дома Томи мајонез со кари и напрјте си некое сендвиче, преубо.
Хехехе.... Краси маионеза.... ЛОЛ...
(сите могучи клетви сум ги кажал дур бев у Бугарија тачно ради тој детергент упакуен као мајонез).И кечапот катастрофа исто.
Јас после месец дена почнав да носам мајонез и кечап од Македонија...
и мелено месо сам си правев (60-40% правиш сооднос измеѓу телешко и свинско и бараш шол да ти сомелат пред тебе).
После носиш дома,правиш топчиња од од прилике пола кило,ставаш у кеса за замрзивач,па од кога ќе го ставиш правиш една рамна плочка од тоа `топчето` и чуваш така за следеча потреба.
Вегета веќе имаш у секој поголем маркет,додаваш вегета,презли,малку црвен пипер и сол...
и јадеш ко човек.
У сред факен Бугарија. :vozbud:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Дефинитивно треба награда да добијат за состав на плескавица.
Едино у 7-ца и у Теткица (карши Народна Банка,на коцката) се јаде хамбургер ко што е ред.

И се согласувам дека би било фино од нивна страна по џебот на нас зависниците од добар сендвич да ја намалат малку цената.
120ден... хамбургер... што е многу,многу е бато!


Хехехе.... Краси маионеза.... ЛОЛ...
(сите могучи клетви сум ги кажал дур бев у Бугарија тачно ради тој детергент упакуен као мајонез).И кечапот катастрофа исто.
Јас после месец дена почнав да носам мајонез и кечап од Македонија...
и мелено месо сам си правев (60-40% правиш сооднос измеѓу телешко и свинско и бараш шол да ти сомелат пред тебе).
После носиш дома,правиш топчиња од од прилике пола кило,ставаш у кеса за замрзивач,па од кога ќе го ставиш правиш една рамна плочка од тоа `топчето` и чуваш така за следеча потреба.
Вегета веќе имаш у секој поголем маркет,додаваш вегета,презли,малку црвен пипер и сол...
и јадеш ко човек.
У сред факен Бугарија. :vozbud:
Леле ќути еј, ебати комунизмо ебати државата заостаната сум пцуел све живо за ова. Абе шо кур ако се во ЕУ уште не можи на пазаро салам производ да влези, да тибам монополо мафијашки бугарски. Мајонез да се немало, та ни маргарин Бордс Еве, та ни гулаш подравка лелееееее ќути не ме потсеќај за ова години живот си скратив. Краси мајонеза трапезна, абе све да ебам по список.

Па од та кајмата (мелено месо) да не те лажи госпо да купиш, абе немом да разберам од шо месо (ако е месо то) ја прат. Па поодвратно нешто во живото не сум видел да се продава како месо. Туку еби ти ова рецептите, месото како е поскапено не ми се влегва во супермаркет, а знајш месарница Бугарија е мисловна именка. Каде порано тука месо, картофена диета, секи ден по един картофен оброк.

Па ќути сега има една сендвичара Студенски град, Македонска скара демек. Ја држеше прво Македонец, сега ја држат Турци од Косово, ебати иронијата. Има таму нешто шо можи по наши стандарди да помини како плескавица, пошто добро знајш шо врви под име скара во Бугарија.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
најбољи сендвичара у градов! кога ќе јадам од таму, прејаден сум :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Да да нема збор дека 7 е главна сендвичара..Ќе ви го кажам мојот специјалитет од 7. Комбиниран со врат на тост..ма каков хамбургер ова е ЕМОЦИИ :je: :je: :je:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Да да нема збор дека 7 е главна сендвичара..Ќе ви го кажам мојот специјалитет од 7. Комбиниран со врат на тост..ма каков хамбургер ова е ЕМОЦИИ :je: :je: :je:
Si se topese vcera, bogataski izigra 140 denari za sendvic:nesvest::nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom