Сендвичара "Седмица"

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Само Хамбургер имам јадено во 7ца, друго немам пробано дали е се така вкусно или само хамбургерот?:)
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Дефинитвно најдобрата сендвичара во СК, а можно е и у МК.. а тука може да се каже и најскапата...

Јас мислам дека не е вкусот на месото и компирите што го прати толку специјално, како што е кечапот и мајонезот посебно. Најубави во живот што сум ги пробал.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
седмица а, имав еден другар беше три години во Канада дојде и прво што ме праша:
Блеки работи 7 хахахахах па видете сеа...
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
92
Поени од реакции
9
седмица а, имав еден другар беше три години во Канада дојде и прво што ме праша:
Блеки работи 7 хахахахах па видете сеа...
Кажи му - работи бе брат, ама сега тапа е и скапа е.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Признавам
во Охрид не прават толку убај хамбургери колку во седмица:pipi:
еднаш јадев и цел ден нишо после не каснав
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Utre kje ja posetam ovaa u komsii so mi e... I onaka mesec dena ne sum bil pa vredi da se ispostuva...
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Utre kje ja posetam ovaa u komsii so mi e... I onaka mesec dena ne sum bil pa vredi da se ispostuva...

Шо бе ќе ја посетиш? Вчера најде да не работи Седмицава, баш на 11 Октомври :):):) Го погодив денот вчера за јадење во Седмица :) И еден куп други луѓе со солзи во очите... Видоа, не видоа, се упатија накај Рамстор :)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Многу си ги сакам сендвичите на тетките од 7ца:pos2:Просто ги обожавам:vozbud:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
do kaj ke idat so cenive..hamburger ke ide do 150 za 1 godina garant
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Веќе се откажувам од 7...си почнав да јадам во Кинг Бургер и можам да кажам кај е поевтино туку и повкусно ми е.

Исто така за мајонезот од 7 да ви кажам нешто. Земете тегла хелманс или томи и ставете внатре кари и промешајте добро и пробајте после ;)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Веќе се откажувам од 7...си почнав да јадам во Кинг Бургер и можам да кажам кај е поевтино туку и повкусно ми е.

Исто така за мајонезот од 7 да ви кажам нешто. Земете тегла хелманс или томи и ставете внатре кари и промешајте добро и пробајте после ;)
леелее брат господ здравје да ти даде. ако стварно е тоа тоа што го прави мајонезот у 7ца посебен си ми ја разрешил мојата најголема дилема :) иначе веќе извесно време не јадам таму пошо у лесковац има прекрасна шарска за помалку пари :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Маарко, ако тоа е финтата со мајонезот, ќе те частам пијачка на наредната собиранка. Али ако ми го заебеш мајонезот...:nenene:
Виктор_мак, и јас во Кинг Бургер или во Лесковац јадам едно 3-4 месеца, не само што е поефтино, туку и ги избегнувам гужвите. Од гужви да му се одјаде на човек.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Се напаливте а?


Па Мац експериментирај бе, земи неколку кесички мајонез и стави секое во посебен тањир и ставај различна количина на кари... Јас ќе пробам вечерва да видам навистина дали е вака дека и јас во скоро време дознав за ова па да видиме.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom