Магии - бу!

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Luge ne veruvav vo magii, ali baba mi mi ima raskazuvano nejze sho i praele, taka da do nekade i veruvam.
Inaku majka mi e edna od licnostite sho ja znam sho ne veruvala nikogash u takvi raboti i sl. megjutoa ke vi raskazam edna situacija od nasiot zivot. Imav pomala sestra bese bolna od rak i znaaevme deka e losa cela situacija i deka nema lek, i seto toa odese so terapii i sl. kolku sho moze da se odrzi vo zivot, megutoa nas blizok prijatel gi ubedi majka mi i tatko mi da odat ka Filev neznam dali ste chule, ima kukja negde kaj gradezen,i koa otisle covekov se shoo se deshavalo u vrska so sestra mi im raskazal, i taka sekoja nedela odea i on ustvari kazuvase koga e dobra situacijata a koga losa, i imase period toes dojdee koa svarno veke ne cinese nisho i ne bea dobri rezultatite i koa majka mi i tatko mi otidoa kaj nego ushe na vrata kako stapnaa toj im rece ako ja pomine nokta ke zivee a ako ne ke pocine i drugiot den rezultati losi i sestra mi pocina. Ova nema veze so magija ali ipak e chudno mnogu. Inaku majka mi mi kazuvase deka koa odele kaj nego doagale i devojcinja, znaete kao sea sho odat da im gleaat na kafe, i toash odele i ovoj onaka se im pomagal koja sho e u horoskop, koja kakva situacija ima doma i vika majka mi devojcinjava vcudonevideni bile. Ipak e misterija!
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Јас верувам во магии зш има некој будали прават се за да ти направат лошо а има некој и магии стават нешто знаев некој ако ти ставил конец кога си некаде излезен и тоа што ќе посакал тоа се слушувало несрека, незнам ти шо незнам ти како али тое е мое мислење :>)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Јас не сакам да верувам во магии а и нејкам да се замарам.. Но чудно ми беше еднаш пред врата една вечер најдовме еден череп од едно животно.. се чудам од кај дошло кај нас... и шо намера имал ако некој ја ставил.. изкрено страв ме фати зошо коската ни малку не беше мала
 
Член од
24 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
еееее абе кога ја читав темава се смеев , мислам ај уште ли ве лажат со глупости....... во што веруваш тоа ке ти се случува, се е во моќта на умот,а магии се за луѓе што лесно подпаѓаат под влијание на туѓи зборови.........да не речам лесни у мозокот............не за џабе рекле додека има овци ке има и волна.... :D
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
се е во психата, доколку веруваш во нив, тогаш и се убедуваш дека нешто што ти се случило е баш таа магија
Se soglasuvam.Ne samo za magii tuku za se e taka,za se sto pravime vlijae psihata,se zavisi od nea.Ako jas sum sigurna deka mozam da postignam nesto,deka ke mi se ispolni nekoj azalbicka togas navistina toa ke bide taka.
Ako sakas mozes.Magiite ne se isklucok od ova pravilo.Magija e vsusnost edna sostojba na umot koga nie ispolnuvame necinja zelba i ziveeme so toa.
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
Koj saka magii? I jas sakam pa zatoa baram :)videte : http://www.spellsandmagic.com/spells.html
http://www.khakani.com/indianegyptianmagicspells.htm
Super e ova :)

7.Kissing Spell

Take a red color lipstick and draw a lip print on a piece of white paper ,
then take a red candle and burn the paper while chanting : kiss me when we meet ,
Kiss me {mention persons Full name } Greet me with your lips , and say you missed me .
But most of all kiss me . Dont forget to visualize the person you want to kiss you ,
and conjure love . this is a good spell it worked for me , I even tried it on a married guy to see if it would work well he stared at me the whole time I was by him and then when
I walked away to go to my car he followed me , and grabbed me and kissed me .
I asked him why he did that , and he said I really dont know I just had too .
from this spell on I became interested in witchcraft :) {the power is REAL ...... }
if you believe ... any ?? this is an anonymous sender.


Ovaa e posebno dobra :):):) Samo dali ke vi uspee :D


a me interesira tebe ti uspea?
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
po vtora godina moite drugarki sekogas odea kaj mare u centar da im gleda na kafe.aj vikam i ja da idam niso ne mi pogodi...sledniot pat koa odea ja im pravev samo drustvo.i si vikam aj neka mi gleda na ikona.i mi pogodi nekoi raboti..so stvarno se cudev kako gi kaza spomna ljuge i mesta...mi rece da se trgnam od toj so go sakam ama ja inat ostanav i bev glupa.moze zenata imala pravo...nikad ne otidov pak kaj nea me ispasi so rabotite sto mi gi kaza.nikad ne otidov kaj nikoj posle toa.mn e glupo da da pocnes da idas da ti kazat dali imas magija ke sakas pak i pak... ke sakas da ides kaj drug pa kaj drug ke se opsednes so toa.
i pogodi nekoi raboti i jas pak ne veruvam deka imala pravo.za magii mozda postojat za na nekogo da mu trgne nesto na losho a mozebi samo toa e loshata energija od nekoj blizok koja ni nastetuva i ni smeta.
koj ne osetil na svoja koza nema da veruva.
interesno mi e da citam i sum barala porano na net mnogu za magii ama ne bi gi napravila zasto mislam deka seto toa ke mi se vrati...

eve pr na koj seuste ne veruvam dve nedeli pred da pocine baba mi a nemase nikakvi zdravsteveni problemi ni so srce ni so niso sekogas koa ke gi ispruzese alistata od perenje vo dvor sledniot den gi naogase iseceni?dali e magija? ne znam
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Абе какви магии не постојат.Само тие што веруваат мислам дека се малку параноични односно се е нивна имагинација,па во се можат да најдат дека им имаат направено некои магии.Јас лично не верувам...
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Абе какви магии не постојат.Само тие што веруваат мислам дека се малку параноични односно се е нивна имагинација,па во се можат да најдат дека им имаат направено некои магии.Јас лично не верувам...
Во истово и јас се сложувам...:wink:
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
30
Ja citam temava i mozam samo edno da kazam, Koj ne osetil ne veruva. Lugjeto ocigledno ne znaat da si go sredat svojot zivot pa odat po takvi raboti i pravat takanareceni crni magii. Toa se spored mene truli dusi. Razbiram da sakas na nekoj ubavo da mu napravis da mu bide , da ozdravi ili da mu trgne srekja vo zivotot ama svesno da zemam da odam i na nekoj loso da mu pravam ne mozam. Kojsaka vo sto neka veruva, ne sudam nikogo samo kje vi preporacam na site nikogas velete NIKOGAs zasto nikoj na nisto ne e imun. A za lugje sto imaat mokj za gledanje , veruvam zatoa sto sum bila i mi go imaat staveno pred mene celiot moj zivot, duri raboti koi samo jas si gi znaev najintimni. Veruvam, definitivno veruvam . Ama veruvam i vo BOG pa on nek sudi na site tie sto se zanimavaat so losi raboti.A deka se vrakja, sve se vrakja.
 

_nena_

4oek te postuem!!
Член од
18 април 2008
Мислења
23
Поени од реакции
0
luge ima edno devojce nonstop nosese sliki od bivsiot kaj edna zena demek ke i go vratel pa nekoi magii pravela neznam so neznam kako abe se poludelo i potoa niso i den denes odi na kafe da i gledala :lud:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
јас имам другарка што ми има раскажувано што се и правеле нејзе ама незнам што да мислам во врска со тоа...факт е дека јас не верувам во такви работи, но сигурно има нешто...но исто така верувам дека луѓето кои не веруваат во нив, не им се случуваат такви работи...сепак сето тоа е на психичка база ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom