Понеделник 31 март 12:00, митинг пред парламент, да се спречи предавството!

Статус
Затворена за нови мислења.

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Narode Makedonski razbudete se, dosta so toj lazen patriotizam , zarem ne gledate deka makedonskiot identitet poleka no sigurno go gubime so albanskoto malcinstvo, so nezavisno Kosovo, so bugarskite pasosi i drzavjanstva.
Vlezot vo Nato ni e edinstveniot spas koj moze da ja obezbedi idninata na nasata drzava .
Ти или си ретардиран или си ретардиран.
И доста се повикуваш на народ македонски кога суштински за тоа се бори ТОЈ НАРОД МАКЕДОНСКИ, а тоа е да остане МАКЕДОНСКИ, а не СКОПСКИ или ДЕМОКРАТСКИ!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сите кои дојдоа на протестот беа оние кои дознале за него преку интернет, бидејќи во ниту еден друг медиум немаше информација дека ќе има протест, класична цензура на информации. И тие луѓе кои беа присутни воопшто не се за потценување. Дојдоа вистинските Македонци кои не се овци и кои не чекаат лидерот да им каже дали да одат или не, особено доколку се знае фактот дека сите партии (и владеачките и опозиционерските) им забраниле на своите членови да дојдат на протестот.

Реално, освен по интернет каде имаше информација дека ќе има протест? Нигде.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
јас се разочарав кога видов колку малку луѓе имаше..проблем беше тајмингот, знам дека за тогаш беше закажана седницата, ама ретко кое школо дозволи учениците да дојдат на протестот.јас барем имам чиста совест, си ја исполнив својата должност како Македонка, а другите..:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Леле какви цигани се овие медиумиве, на Сител кажаа дека се кршело.:pos:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Русопулос: Нема можност Македонија да добие условна покана за влез во НАТО
Портпаролот на грчката Влада, Теодорос Русопулос, се изјаснил негативно за можноста Македонија да добие условна покана за членство во НАТО.
Тој денеска за грчките медиуми дал изјава за информации објавени во тамошните медиуми дека Грција е под силен притисок за спорот со името со Македонија.
“Власта во земјата не е подложена на притисок за спорот со името со северениот сосед. Грција е во процес на наоѓање на решение во спорот со Скопје“, изјавил портпаролот на грчката влада, Теодорос Русопулос, за тамошните медиуми.

Автор на веста: Нетпрес
Објавена на 31.03.2008 15:47:43
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Леле какви цигани се овие медиумиве на Сител кажаа дека се кршело.:pos:
Mалолетници по маил се договарале за протестот за да кршат и демолираат:pos:.
До душа што очекуваш од нашите медиуми ,а поготово од Сител.Се очекуваше ваква вест,ништо саглам не дадоа од пред собрание,само тој инцидент со колата и автобусот што многу им се брзаше да поминат.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Името не го добивме на референдум, го наследивме

Поголема група луѓе се собраа на протест пред Собранието, барајќи од државниот врв и пратениците да престанат со разногласието и да застанат во одбрана на уставното име.
Со патриотски песни, испишани пароли со уставното име Македонија и пораки до претседателот и премиерот, над 200 среднoшколци и возрасни денеска протестираа пред Собранието.


 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Со оглед на тајмингот и информираноста,само преку интрнет(земено во предвид и медиумската центрифуга) и ова беше успех..
пораката пак е пратена они нека мислат
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас пак ќе кажам, лесни сме за манипулација.Ако треба да се обликува мислењето во насока на тоа да се прифати последниот предлог на Нимиц, тоа ќе се направи и тоа без нималку мака.
Гледам дека знаете што се последиците од тоа ако не бидеме членка на НАТО, така да после 6 месеца немојте истите вие патриоти да пцуете по политичарите кога пак ќе барате инвестиции,укинување на визи, поголеми плати. ПО НАТО без Македонија, сето тоа малце ќе се одложи.
Мојот став е-немам став, зашто каква одлука и да се донесе мене никј нема ни да ме праша.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Bruka... najkukavickata reakcija - nemam stav

A pricinata uste potragicna. Za zal
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
можеби се срамат да се соочат со Македонците ...
аа една која излезе беше со чиста совест ...
значи луѓето со чиста совест не се срамат од народот !
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Bruka... najkukavickata reakcija - nemam stav

A pricinata uste potragicna. Za zal
А сите вие што имате став што друго имате направено за Вашиот став освен што лупате по тастатура и два три пати се прошетавте до плоштад??? Што можете да направите??? Секоја чест на исклучоците што организираа протести и што се ангажирани по невладините организации и преземаат конкретни чекори.
Најнова вест е дека е пратен абер до Букурешт дека последниот предлог на Нимиц би бил прифатлив за Македонија. Некој е зпаознаен со тоа???Не!!!!! Некој ве прашал????Не!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А сите вие што имате став што друго имате направено за Вашиот став освен што лупате по тастатура и два три пати се прошетавте до плоштад??? Што можете да направите??? Секоја чест на исклучоците што организираа протести и што се ангажирани по невладините организации и преземаат конкретни чекори.
Најнова вест е дека е пратен абер до Букурешт дека последниот предлог на Нимиц би бил прифатлив за Македонија. Некој е зпаознаен со тоа???Не!!!!! Некој ве прашал????Не!!!
Тие таму што седат во парламент се избрани од народот. Не мора никој да ги праша, народот сам треба да си каже.

За среќа не сите размислуваат ладнокрвно како тебе. Има луѓе кои се бореле, се борат и ќе се борат понатаму, без разлика на кој начин!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Тие таму што седат во парламент се избрани од народот.Не мора никој да ги праша,народот сам треба да си каже.

За среќа не сите размислуваат ладнокрвно како тебе.Има луѓе кои се бореле,се борат и ќе се борат понатаму,без разлика на кој начин!
Нит сум ладнокрвен, нити седам со скрстен раце....
Само што јас сум за отстапка за да влеземе во НАТО. Од многу проста причина што сакам СРЕЌНА МАКЕДОНИЈА. Македонија со просечна плата од 1000 евра, со годишни инвестиции од 10 милијарди, Македонија без опасност од распад, Македонија ,лулка на мирот, Македонија каде воздухот мириса на ванила, наместо дожд врне виски, а наместо снег паѓа сладолед. Јас мислам дека правиме мала жртва за постигнување на повисоки цели, на визионерски цели. Членството во НАТО de facto i de jure отвара перспектива за нас. Не смее да се игнорира, не смее така лесно да се отфрли. Тоа што јас сум за оваа опција не ме прави мене предавник!!! само што јас имам поинаква замисла за патот по којшто Македонија би требала да чекори.

Edit:
Избришан е навредлив дел од постот. Припази на јазикот - Acid.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom